Yeşilköy Tesisatçı

/Yeşilköy Tesisatçı

Yeşilköy Tesisatçı

Yeşilköy TesisatçıKonutlar, ticari yapılar ve diğer tüm yaşam alanlarının kapalı ve açık alanlarında içme suyu, sulama ve kalorifer tesisatlarının tamir ve bakım işlemleri için tesisatçı, yaygın biçimde aranır. Şehir yaşantısının getirdiği en belirgin medeniyet unsurlarından bir tanesi olan su ihtiyacının karşılanması için kurulan su taşıma sistemleri, yani sıhhi tesisat bileşenler zaman içerisinde bakım gerektirebilen donanımlardır. Tesisatçı, tüm temiz su ve atık su donanımlarının arızalarının giderilmesi, yenileme ve gerekli ise geliştirme işlemlerini gerçekleştiren, meslek erbabına denir. Tesisat işleri, bazı boyutları ile ileri düzey uzmanlık gerektirir ve kesin olarak tesisat ustası tarafından yapılmalıdır. Yapıların su tesisatının donatılmasından, kaçakların giderilmesine kadar çok çeşitli bir çalışma alanı bulunan tesisat ustaları veya diğer ismi tesisatçılar, mesleklerinde uzun yılların deneyimini, müşterilerine hizmet olarak sunarlar.

Su tesisatçısı ne iş yapar?

Su tesisatçısı, yapıların donatısında veya herhangi bir şekilde su tesisatı bulunan alanda, bu tesisatların tamir işlerini yapar. Elbette tesisatçı veya diğer ismi ile tesisat ustası, bir binanın ilk sıhhi tesisat döşeme işlerini de gerçekleştiren uzmandır.

 • Temiz su borularının döşenmesi
 • Temiz su borularının tamiri
 • Su kaçağı tespiti
 • Musluklar ve diğer sıhhi tesisat donanımlarının tesis ve tamiri
 • Kalorifer tesisatının tamiri
 • Isıtma sistemi tesisi
 • Kirli su donatısı tesisi ve tamiri
 • Bina içi doğalgaz hatlarının tesis ve tamiri
 • Yangın söndürme sistemlerinin kurulumu ve tamiri
 • Gibi evinizde veya işyerinizde su ile ilgili tüm teknik işlemler su tesisatçısı tarafından yapılır.
 • Bununla birlikte tesisatçılar, basınçlı havanın dolaştığı boru donanımları da kurar ve bu hatların tamirini yapar.

Örneğin, kompresörlü hava hatları, su tesisatlarına benzer yapılardır ve su tesisatçıları tarafından tesis, bakım ve onarımı yapılabilir. Hastanelerde bulunan hava taşıma ve oksijen gibi gazları taşıma görevi de yine tesisatlar tarafından gerçekleşir ve tesisatçılar tarafından inşa edilir. Ayrıca bahçe sulama sistemleri ile şantiye tesisatları gibi yapılar da yine su tesisatçıları tarafından geliştirilir ve tamirleri yapılır.

Sıhhi tesisat nedir?

Sıhhi tesisat, temiz suyun boru hatları ile bir noktadan diğerine aktarıldığı donatılara verilen genel isimdir. Basınçlı suyun şebekeden, evler veya işlerine aktarılması için kullanılan boru donatıları ve bunlara bağlı ekipmanların tamamı sıhhi tesisat kavramı içerisine girer.

 • Borular
 • Dirsek ve ek aparatları
 • Vanalar
 • Çeşmeler
 • Armatürler
 • Su depoları ve bunların bileşenleri

Genel olarak sıhhi tesisat donatılarına örnektir. Ancak elbette sıhhi tesisat yalnızca bunlarla sınırlandırılamaz. Sıhhi tesisatçı veya su tesisatçının yaptığı işlerin detayında yer alan tüm donatılar esasen sıhhi tesisat kavramı içerisinde değerlendirilir. Yani; suyun veya gazların, boruların içerisinde aktarıldığı tüm donatılar sıhhi tesisat olarak değerlendirilir.

Geçmişte bakır ve benzeri metaller kullanılarak kurulan sıhhi tesisat donatıları, günümüzde plastik ve benzeri, daha uzun ömürlü ve esnek materyaller kullanılarak inşa edilir. Demir boruların zaman içerisin paslanarak sıhhi niteliklerini kaybediyor olmaları ve genel olarak kullanım sürelerinin düşük olması nedeniyle, günümüzde PVC borular buna bağlı sarf malzemeleri kullanılır. Gerek ekleme ve değiştirme yaparken gerekse ilk tesisleşme sürecinde son derece hızlı gerçekleşebilen plastik borular, ayrıca Yeşilköyde asit gibi metal borularla aktarılması mümkün olmayan sıvıların aktarılması için de verimli olarak kullanılıyor. Isı ve basınç mukavemetleri en az metaller kadar güçlü olan bu boru tipleri, günümüzde her ortamda yaygın olarak kullanılıyor.

Tesisat ihtiyaçlarınızın karşılanması için su tesisatçısı veya sıhhi tesisatçı unvanına sahip kiYeşilköyri veya bu alanda uzmanlaşmış firmaları tercih ediniz. Hem sorunlarınızın hızlı bir şekilde giderilmesi için planlı süreçler sunmak noktasında hem de işlemlerinizin nitelikli biçimde karşılanması için tesisatçı seçimi, hayati öneme sahiptir.

Robotla tıkanıklık açma

Robotla lavabo açmak ya da pimaş yıkamak en hızlı tesisat yöntemlerinden biri artık. Su tesisatçısı olarak tıkanıklıklara modern teknoloji ile müdahale ederek zamandan ve nakitten tasarruf sağlıyoruz. Tıkalı bir pimaş ancak robotlu sistemlerle yıkanarak tamamen açılabiliyor. Özellikle tuvalet, rögar açma işlemlerinde robotlar etkili bir performans gösteriyor.

Yaptığımız İşleri Takip Edin

Youtube kanalımıza abone olarak bizi ve yaptığımız işleri takip edip inceleyebilirsiniz.

Etiketler:

Yeşilköy su tesisatçısı, Yeşilköy su tesisatçısı, Yeşilköy su tesisat tamircisi, Yeşilköy tesisatçı, Yeşilköy su tesisatçıları, Yeşilköy su tesisat firmaları ?, Yeşilköy su tesisatı ustaları ?, Beylikdüsü su tesisatçıları, Yeşilköy tesisatçı, Yeşilköy Lavabo Açıcılar, Yeşilköy Pimaş Tıkanıklığı Açma, Yeşilköy tuvalet Tıkanıklığı Açma, Yeşilköy Lavabo Açma, Yeşilköy Klozet Gideri Açma, YeşilköyGider Açma Yeşilköy bölgesinde kırmadan giderlerinizi açıyoruz. 7/24, Yeşilköy lavabo açıcı, Yeşilköy Gider Tıkanıklığı Açma, Yeşilköy Lavabo Tıkanıklığı Açma, Yeşilköy Lavabo Gideri Açma, Yeşilköy Tuvalet Gideri Açma, Yeşilköy tuvalet Açma, Yeşilköy Tuvalet açıcılar, Yeşilköy Pimaş Açıcı, Yeşilköy Gider Açıcı giderleri kırmadan robot makine ile açıyoruz., Yeşilköy Pimaş Açan kırmadan tıkanan pimaşları açıyoruz., Yeşilköy Tıkanıklık Açıcı tıkanan giderleri kırmadan açıyoruz., Klozet açıcı Yeşilköy, Yeşilköy Tıkalı Pimaş Açma, Tıkalı Gider Açma Yeşilköy, Tıkalı Lavabo Açma Yeşilköy, Yeşilköy Tıkalı Tuvalet Açma, Yeşilköy Tıkalı Tuvalet Açan , Yeşilköy Tıkalı Pimaş Açan, Yeşilköy Tıkalı Pimaş Açıcı, Bahçelievler Tıkalı Lavabo Açıcı, Yeşilköy Tıkalı Tuvalet Açıcı, Tıkalı Pimaş Açıcı Yeşilköy, Tıkalı Gider Açıcı Yeşilköy, Tuvalet Açma Yeşilköy, Pimaş Açma Yeşilköy, Lavabo Açma Yeşilköy, Yeşilköy Tıkanıklık Açma, Yeşilköy Gider Açma, Mutfak Açma Yeşilköy, Yeşilköy Kanal Açma, Tıkalı Klozet Açma Yeşilköy, Tıkalı Klozet Gideri Açma Yeşilköy, Tıkalı Klozet Borusu Açma Yeşilköy, Klozet Açmak Yeşilköy, Klozet Açıcı Yeşilköy, Klozet Açıcılar Yeşilköy, Yeşilköy Klozet Tıkandı, Yeşilköy Klozet’im Tıkandı, YeşilköyTıkanan Klozet Açma, Yeşilköy Tıkanmış Klozet Açma, Klozet Tıkanıklığı Yeşilköy, Klozet Tıkanıklığı Açma Yeşilköy, Klozet Tıkanması Yeşilköy, Klozet Açan Yeşilköy, Yeşilköy Klozet Gideri Açma, Robotla Klozet Açma Yeşilköy, Tıkalı wc Açma Yeşilköy, Yeşilköy Tıkalı wc Nasıl Açılır?, Tıkanan tuvaleti Açma Yeşilköy, Yeşilköy Pimaş Açma, Pimaş Tıkanıklığı Yeşilköy, YeşilköyPimaş Tıkanıklığı Açma, Robotla Pimaş Açma Yeşilköy, Yeşilköy Tıkalı Pimaş Açma, Kırmadan Pimaş Açma Yeşilköy, Pimaş Açma Hizmetleri Yeşilköy, Yeşilköy tıkalı Pimaş Açıcı, Pimaş Açıcı Yeşilköy, Pimaş Açıcılar Yeşilköy, Yeşilköy Tıkanmış Pimaş açma, Yeşilköy Tıkanan Pimaşı açma, Yeşilköy Pimaş Tıkanması, Pimaş Açan Tesisatçı Yeşilköy, Pimaş Açan ustalar Yeşilköy, Pimaş Açan Firmalar Yeşilköy, Tıkalı Lavabo açan Yeşilköy, Tıkalı lavabo açıcı Yeşilköy, Tıkanan Lavabo Açma Yeşilköy, Tıkanmış Lavabo Açma Yeşilköy, Lavabo Aç Yeşilköy, Lavabo Açıcı Yeşilköy, Yeşilköy Lavabo Tıkanıklığı Açma, Yeşilköy Tıkalı Lavabo Açma, Yeşilköy Lavabo Tıkandı, YeşilköyLavabo Açıcılar, Yeşilköy Robotla Lavabo açma, Kırmadan Lavabo Açma Yeşilköy, Kameralı Lavabo Açma Yeşilköy, Lavabo Gideri Açma Yeşilköy, Tıkalı Lavabo Gideri Açma Yeşilköy, Lavabo Açmak Yeşilköy, Tıkalı Lavabo Açmak Yeşilköy, Robotla Tuvalet Açma Yeşilköy, Tıkanıklık Açma Yeşilköy, Tıkanıklık Açıcı Yeşilköy

Henüz yorum yok

Yorum yap

Your email address will not be published.