Başakşehir Tesisatçı

/Başakşehir Tesisatçı

Başakşehir Tesisatçı

Başakşehir TesisatçıKonutlar, ticari yapılar ve diğer tüm yaşam alanlarının kapalı ve açık alanlarında içme suyu, sulama ve kalorifer tesisatlarının tamir ve bakım işlemleri için tesisatçı, yaygın biçimde aranır. Şehir yaşantısının getirdiği en belirgin medeniyet unsurlarından bir tanesi olan su ihtiyacının karşılanması için kurulan su taşıma sistemleri, yani sıhhi tesisat bileşenler zaman içerisinde bakım gerektirebilen donanımlardır. Tesisatçı, tüm temiz su ve atık su donanımlarının arızalarının giderilmesi, yenileme ve gerekli ise geliştirme işlemlerini gerçekleştiren, meslek erbabına denir. Tesisat işleri, bazı boyutları ile ileri düzey uzmanlık gerektirir ve kesin olarak tesisat ustası tarafından yapılmalıdır. Yapıların su tesisatının donatılmasından, kaçakların giderilmesine kadar çok çeşitli bir çalışma alanı bulunan tesisat ustaları veya diğer ismi tesisatçılar, mesleklerinde uzun yılların deneyimini, müşterilerine hizmet olarak sunarlar.

Su tesisatçısı ne iş yapar?

Su tesisatçısı, yapıların donatısında veya herhangi bir şekilde su tesisatı bulunan alanda, bu tesisatların tamir işlerini yapar. Elbette tesisatçı veya diğer ismi ile tesisat ustası, bir binanın ilk sıhhi tesisat döşeme işlerini de gerçekleştiren uzmandır.

 • Temiz su borularının döşenmesi
 • Temiz su borularının tamiri
 • Su kaçağı tespiti
 • Musluklar ve diğer sıhhi tesisat donanımlarının tesis ve tamiri
 • Kalorifer tesisatının tamiri
 • Isıtma sistemi tesisi
 • Kirli su donatısı tesisi ve tamiri
 • Bina içi doğalgaz hatlarının tesis ve tamiri
 • Yangın söndürme sistemlerinin kurulumu ve tamiri
 • Gibi evinizde veya işyerinizde su ile ilgili tüm teknik işlemler su tesisatçısı tarafından yapılır.
 • Bununla birlikte tesisatçılar, basınçlı havanın dolaştığı boru donanımları da kurar ve bu hatların tamirini yapar.

Örneğin, kompresörlü hava hatları, su tesisatlarına benzer yapılardır ve su tesisatçıları tarafından tesis, bakım ve onarımı yapılabilir. Hastanelerde bulunan hava taşıma ve oksijen gibi gazları taşıma görevi de yine tesisatlar tarafından gerçekleşir ve tesisatçılar tarafından inşa edilir. Ayrıca bahçe sulama sistemleri ile şantiye tesisatları gibi yapılar da yine su tesisatçıları tarafından geliştirilir ve tamirleri yapılır.

Sıhhi tesisat nedir?

Sıhhi tesisat, temiz suyun boru hatları ile bir noktadan diğerine aktarıldığı donatılara verilen genel isimdir. Basınçlı suyun şebekeden, evler veya işlerine aktarılması için kullanılan boru donatıları ve bunlara bağlı ekipmanların tamamı sıhhi tesisat kavramı içerisine girer.

 • Borular
 • Dirsek ve ek aparatları
 • Vanalar
 • Çeşmeler
 • Armatürler
 • Su depoları ve bunların bileşenleri

Genel olarak sıhhi tesisat donatılarına örnektir. Ancak elbette sıhhi tesisat yalnızca bunlarla sınırlandırılamaz. Sıhhi tesisatçı veya su tesisatçının yaptığı işlerin detayında yer alan tüm donatılar esasen sıhhi tesisat kavramı içerisinde değerlendirilir. Yani; suyun veya gazların, boruların içerisinde aktarıldığı tüm donatılar sıhhi tesisat olarak değerlendirilir.

Geçmişte bakır ve benzeri metaller kullanılarak kurulan sıhhi tesisat donatıları, günümüzde plastik ve benzeri, daha uzun ömürlü ve esnek materyaller kullanılarak inşa edilir. Demir boruların zaman içerisin paslanarak sıhhi niteliklerini kaybediyor olmaları ve genel olarak kullanım sürelerinin düşük olması nedeniyle, günümüzde PVC borular buna bağlı sarf malzemeleri kullanılır. Gerek ekleme ve değiştirme yaparken gerekse ilk tesisleşme sürecinde son derece hızlı gerçekleşebilen plastik borular, ayrıca sanayide asit gibi metal borularla aktarılması mümkün olmayan sıvıların aktarılması için de verimli olarak kullanılıyor. Isı ve basınç mukavemetleri en az metaller kadar güçlü olan bu boru tipleri, günümüzde her ortamda yaygın olarak kullanılıyor.

Tesisat ihtiyaçlarınızın karşılanması için su tesisatçısı veya sıhhi tesisatçı unvanına sahip kişileri veya bu alanda uzmanlaşmış firmaları tercih ediniz. Hem sorunlarınızın hızlı bir şekilde giderilmesi için planlı süreçler sunmak noktasında hem de işlemlerinizin nitelikli biçimde karşılanması için tesisatçı seçimi, hayati öneme sahiptir.

Robotla tıkanıklık açma

Robotla lavabo açmak ya da pimaş yıkamak en hızlı tesisat yöntemlerinden biri artık. Su tesisatçısı olarak tıkanıklıklara modern teknoloji ile müdahale ederek zamandan ve nakitten tasarruf sağlıyoruz. Tıkalı bir pimaş ancak robotlu sistemlerle yıkanarak tamamen açılabiliyor. Özellikle tuvalet, rögar açma işlemlerinde robotlar etkili bir performans gösteriyor.

Yaptığımız İşleri Takip Edin

Youtube kanalımıza abone olarak bizi ve yaptığımız işleri takip edip inceleyebilirsiniz.

 

Etiketler:

Başakşehir lavabo açma, Başakşehir lavabo gideri açma, Başakşehir lavabo nasıl açılır?, Başakşehir lavabo açan firmalar?, Başakşehir lavabo tıkanıklığı açma, Başakşehir lavabom tıkandı, Başakşehir lavabo tıkanıklığı nasıl giderilir?, Başakşehir lavabosu tıkananlar nasıl açıyor?, Başakşehir lavabo borusu açma, Başakşehir lavabo açıcılar?, Başakşehir lavabo neden tıkanır?, Başakşehir lavabo tıkanıklığını açan ustalar?, Başakşehir robotla lavabo açma, Başakşehir robotla lavabo nasıl açılır?, Başakşehir kamaralı lavabo açma, Başakşehir kamaralı lavabo açan firmalar?, Başakşehir lavabo tıkanıklığını ne önler?, Başakşehir lavabo tıkandı ne yapmalıyım ?, Başakşehir piaş açma, Başakşehir pimaş nasıl açılır ?, Başakşehir tıkalı pimaş açma, Başakşehir robotla pimaş açma, Başakşehir pımaşı tıkanan yerler nasıl açıyor, Başakşehir pimaş açma ustası, Başakşehir robotlu pimaş açma, Başakşehir pimaş tıkanıklığı pimaş açan yerler ?, Başakşehir pimaş açan ustalar, Başakşehir tıkanan pimaş nasıl açılır, Başakşehir pimaş tıkanması, Başakşehirpimaş gider açma, Başakşehir pimaş tıkanıklığı açma yöntemleri, Başakşehir pimaş açıcı, Başakşehirrobotla pimaş açma, Başakşehir pimaş açan firmalar, Başakşehir tıkanan pimaşı açma, Başakşehir kanal açma, Başakşehir tıkalı kanal açma, Başakşehir tıkanıklık açma, Başakşehir tıkanan kanalı nasıl açabiliriz, Başakşehir kanal açma yöntemleri, Başakşehir robotla kanal açma, Başakşehir kanal açma robotu, Başakşehir kanal açma yöntermleri, Başakşehir kanal gideri açma, Başakşehir logar açma, Başakşehir tıkanan logarı nasıl açılır?, Başakşehir robotla logar açma, Başakşehir logar açan firmalar, Başakşehir mutfak lavabosu tıkandı, Başakşehir mutfak açma, Başakşehir mutfak lavabosu nasıl açılır, Başakşehir mutfak gideri açma, Başakşehir tıkanan mutfak nasıl açılır, Başakşehir mutfak lavabosu açma, Başakşehir robotla mutfak lavabosu açma, Başakşehir tuvalet tıkanıklığı, Başakşehir mutfak tıkanıklığı açan firma, Başakşehir mutfak tıkanıklığını açan kimyasallar, Başakşehir mutfak açma robotu, klozet tıkandı klozet tıkanıklığı açma, klozet açma yöntemleri, Lavabo açma, Lavabo gideri açma

2 Comments

 • Evimizdeki mutfak lavabosu yıkandı kamaralı robotla geldi açtılar 10 dk bile sürmedi gerçekten çok profesyonel çalışma yapıyorlar tebrikler

  Orhan gül 23.04.2016
 • Kalite güven iyi hizmet hızlı ulaşım ın tek adresi teşekkür ederiz macit tesisat

  furkan aktas 12.11.2016

Yorum yap

Your email address will not be published.