Esenyurt Sıhhi Tesisat

/Esenyurt Sıhhi Tesisat

Esenyurt Tesisatçı

Esenyurt TesisatçıKonutlar, ticari yapılar ve diğer tüm yaşam alanlarının kapalı ve açık alanlarında içme suyu, sulama ve kalorifer tesisatlarının tamir ve bakım işlemleri için tesisatçı, yaygın biçimde aranır. Şehir yaşantısının getirdiği en belirgin medeniyet unsurlarından bir tanesi olan su ihtiyacının karşılanması için kurulan su taşıma sistemleri, yani sıhhi tesisat bileşenler zaman içerisinde bakım gerektirebilen donanımlardır. Tesisatçı, tüm temiz su ve atık su donanımlarının arızalarının giderilmesi, yenileme ve gerekli ise geliştirme işlemlerini gerçekleştiren, meslek erbabına denir. Tesisat işleri, bazı boyutları ile ileri düzey uzmanlık gerektirir ve kesin olarak tesisat ustası tarafından yapılmalıdır. Yapıların su tesisatının donatılmasından, kaçakların giderilmesine kadar çok çeşitli bir çalışma alanı bulunan tesisat ustaları veya diğer ismi tesisatçılar, mesleklerinde uzun yılların deneyimini, müşterilerine hizmet olarak sunarlar.

Su tesisatçısı ne iş yapar?

Su tesisatçısı, yapıların donatısında veya herhangi bir şekilde su tesisatı bulunan alanda, bu tesisatların tamir işlerini yapar. Elbette tesisatçı veya diğer ismi ile tesisat ustası, bir binanın ilk sıhhi tesisat döşeme işlerini de gerçekleştiren uzmandır.

 • Temiz su borularının döşenmesi
 • Temiz su borularının tamiri
 • Su kaçağı tespiti
 • Musluklar ve diğer sıhhi tesisat donanımlarının tesis ve tamiri
 • Kalorifer tesisatının tamiri
 • Isıtma sistemi tesisi
 • Kirli su donatısı tesisi ve tamiri
 • Bina içi doğalgaz hatlarının tesis ve tamiri
 • Yangın söndürme sistemlerinin kurulumu ve tamiri
 • Gibi evinizde veya işyerinizde su ile ilgili tüm teknik işlemler su tesisatçısı tarafından yapılır.
 • Bununla birlikte tesisatçılar, basınçlı havanın dolaştığı boru donanımları da kurar ve bu hatların tamirini yapar.

Örneğin, kompresörlü hava hatları, su tesisatlarına benzer yapılardır ve su tesisatçıları tarafından tesis, bakım ve onarımı yapılabilir. Hastanelerde bulunan hava taşıma ve oksijen gibi gazları taşıma görevi de yine tesisatlar tarafından gerçekleşir ve tesisatçılar tarafından inşa edilir. Ayrıca bahçe sulama sistemleri ile şantiye tesisatları gibi yapılar da yine su tesisatçıları tarafından geliştirilir ve tamirleri yapılır.

Sıhhi tesisat nedir?

Sıhhi tesisat, temiz suyun boru hatları ile bir noktadan diğerine aktarıldığı donatılara verilen genel isimdir. Basınçlı suyun şebekeden, evler veya işlerine aktarılması için kullanılan boru donatıları ve bunlara bağlı ekipmanların tamamı sıhhi tesisat kavramı içerisine girer.

 • Borular
 • Dirsek ve ek aparatları
 • Vanalar
 • Çeşmeler
 • Armatürler
 • Su depoları ve bunların bileşenleri

Genel olarak sıhhi tesisat donatılarına örnektir. Ancak elbette sıhhi tesisat yalnızca bunlarla sınırlandırılamaz. Sıhhi tesisatçı veya su tesisatçının yaptığı işlerin detayında yer alan tüm donatılar esasen sıhhi tesisat kavramı içerisinde değerlendirilir. Yani; suyun veya gazların, boruların içerisinde aktarıldığı tüm donatılar sıhhi tesisat olarak değerlendirilir.

Geçmişte bakır ve benzeri metaller kullanılarak kurulan sıhhi tesisat donatıları, günümüzde plastik ve benzeri, daha uzun ömürlü ve esnek materyaller kullanılarak inşa edilir. Demir boruların zaman içerisin paslanarak sıhhi niteliklerini kaybediyor olmaları ve genel olarak kullanım sürelerinin düşük olması nedeniyle, günümüzde PVC borular buna bağlı sarf malzemeleri kullanılır. Gerek ekleme ve değiştirme yaparken gerekse ilk tesisleşme sürecinde son derece hızlı gerçekleşebilen plastik borular, ayrıca sanayide asit gibi metal borularla aktarılması mümkün olmayan sıvıların aktarılması için de verimli olarak kullanılıyor. Isı ve basınç mukavemetleri en az metaller kadar güçlü olan bu boru tipleri, günümüzde her ortamda yaygın olarak kullanılıyor.

Tesisat ihtiyaçlarınızın karşılanması için su tesisatçısı veya sıhhi tesisatçı unvanına sahip kişileri veya bu alanda uzmanlaşmış firmaları tercih ediniz. Hem sorunlarınızın hızlı bir şekilde giderilmesi için planlı süreçler sunmak noktasında hem de işlemlerinizin nitelikli biçimde karşılanması için tesisatçı seçimi, hayati öneme sahiptir.

Robotla tıkanıklık açma

Robotla lavabo açmak ya da pimaş yıkamak en hızlı tesisat yöntemlerinden biri artık. Su tesisatçısı olarak tıkanıklıklara modern teknoloji ile müdahale ederek zamandan ve nakitten tasarruf sağlıyoruz. Tıkalı bir pimaş ancak robotlu sistemlerle yıkanarak tamamen açılabiliyor. Özellikle tuvalet, rögar açma işlemlerinde robotlar etkili bir performans gösteriyor.

Yaptığımız İşleri Takip Edin

Youtube kanalımıza abone olarak bizi ve yaptığımız işleri takip edip inceleyebilirsiniz.

Etiketler:

Esenyurt su tesisatçısı, Esenyurt su tesisatçısı, Esenyurt su tesisat tamircisi, Esenyurt tesisatçı, Esenyurt su tesisatçıları, Esenyurt su tesisat firmaları ?, Esenyurt su tesisatı ustaları ?, Beylikdüsü su tesisatçıları, Esenyurt tesisatçı, Esenyurt Lavabo Açıcılar, Esenyurt Pimaş Tıkanıklığı Açma, Esenyurt tuvalet Tıkanıklığı Açma, Esenyurt Lavabo Açma, Esenyurt Klozet Gideri Açma, EsenyurtGider Açma Esenyurt bölgesinde kırmadan giderlerinizi açıyoruz. 7/24, Esenyurt lavabo açıcı, Esenyurt Gider Tıkanıklığı Açma, Esenyurt Lavabo Tıkanıklığı Açma, Esenyurt Lavabo Gideri Açma, Esenyurt Tuvalet Gideri Açma, Esenyurt tuvalet Açma, Esenyurt Tuvalet açıcılar, Esenyurt Pimaş Açıcı, Esenyurt Gider Açıcı giderleri kırmadan robot makine ile açıyoruz., Esenyurt Pimaş Açan kırmadan tıkanan pimaşları açıyoruz., Esenyurt Tıkanıklık Açıcı tıkanan giderleri kırmadan açıyoruz., Klozet açıcı Esenyurt, Esenyurt Tıkalı Pimaş Açma, Tıkalı Gider Açma Esenyurt, Tıkalı Lavabo Açma Esenyurt, Esenyurt Tıkalı Tuvalet Açma, Esenyurt Tıkalı Tuvalet Açan , Esenyurt Tıkalı Pimaş Açan, Esenyurt Tıkalı Pimaş Açıcı, Bahçelievler Tıkalı Lavabo Açıcı, Esenyurt Tıkalı Tuvalet Açıcı, Tıkalı Pimaş Açıcı Esenyurt, Tıkalı Gider Açıcı Esenyurt, Tuvalet Açma Esenyurt, Pimaş Açma Esenyurt, Lavabo Açma Esenyurt, Esenyurt Tıkanıklık Açma, Esenyurt Gider Açma, Mutfak Açma Esenyurt, Esenyurt Kanal Açma, Tıkalı Klozet Açma Esenyurt, Tıkalı Klozet Gideri Açma Esenyurt, Tıkalı Klozet Borusu Açma Esenyurt, Klozet Açmak Esenyurt, Klozet Açıcı Esenyurt, Klozet Açıcılar Esenyurt, Esenyurt Klozet Tıkandı, Esenyurt Klozet’im Tıkandı, EsenyurtTıkanan Klozet Açma, Esenyurt Tıkanmış Klozet Açma, Klozet Tıkanıklığı Esenyurt, Klozet Tıkanıklığı Açma Esenyurt, Klozet Tıkanması Esenyurt, Klozet Açan Esenyurt, Esenyurt Klozet Gideri Açma, Robotla Klozet Açma Esenyurt, Tıkalı wc Açma Esenyurt, Esenyurt Tıkalı wc Nasıl Açılır?, Tıkanan tuvaleti Açma Esenyurt, Esenyurt Pimaş Açma, Pimaş Tıkanıklığı Esenyurt, EsenyurtPimaş Tıkanıklığı Açma, Robotla Pimaş Açma Esenyurt, Esenyurt Tıkalı Pimaş Açma, Kırmadan Pimaş Açma Esenyurt, Pimaş Açma Hizmetleri Esenyurt, Esenyurt tıkalı Pimaş Açıcı, Pimaş Açıcı Esenyurt, Pimaş Açıcılar Esenyurt, Esenyurt Tıkanmış Pimaş açma, Esenyurt Tıkanan Pimaşı açma, Esenyurt Pimaş Tıkanması, Pimaş Açan Tesisatçı Esenyurt, Pimaş Açan ustalar Esenyurt, Pimaş Açan Firmalar Esenyurt, Tıkalı Lavabo açan Esenyurt, Tıkalı lavabo açıcı Esenyurt, Tıkanan Lavabo Açma Esenyurt, Tıkanmış Lavabo Açma Esenyurt, Lavabo Aç Esenyurt, Lavabo Açıcı Esenyurt, Esenyurt Lavabo Tıkanıklığı Açma, Esenyurt Tıkalı Lavabo Açma, Esenyurt Lavabo Tıkandı, EsenyurtLavabo Açıcılar, Esenyurt Robotla Lavabo açma, Kırmadan Lavabo Açma Esenyurt, Kameralı Lavabo Açma Esenyurt, Lavabo Gideri Açma Esenyurt, Tıkalı Lavabo Gideri Açma Esenyurt, Lavabo Açmak Esenyurt, Tıkalı Lavabo Açmak Esenyurt, Robotla Tuvalet Açma Esenyurt, Tıkanıklık Açma Esenyurt, Tıkanıklık Açıcı Esenyurt

6 Comments

 • S.a tuvalet tıkanıklığıni acma fiyati ne kadar usta

  raif 18.04.2015
  • raif bet 150 tldir

   macittesisat 21.04.2015
   • telefonla ararsan daha detaylı bilgi verebilirim iyi günler

    macittesisat 21.04.2015
    • merhabalar benimde bir vaaillnt kombim var yaklaşık olarak alalı 4 yıll oldu genel olarak cihazımdan memnunum ama arada sırada cihazım kitleniyor sizce bu normalmidir.

     Tatia 08.08.2015
 • Merhaba,

  Aşağıdaki işlemler için ortalama fiyat ne kadar çıkar.

  1-banyo duşakabin altından su kaçırıyor.
  2-banyo lavabo altından ufak da olsa su kaçırıyor
  3-oturma odasındaki iki petek su kaçırıyor.

  Kenan Acar 16.11.2015
  • merhaba kenen bey isterseniz bizi arayın daha detaylı konuşalım isterseniz numaranızı paylaşın sizi arayalım

   macittesisat 16.11.2015

Yorum yap

Your email address will not be published.