Avcılar Sıhhi Tesisat

/Avcılar Sıhhi Tesisat

Avcılar Sıhhi Tesisat

Avcılar Sıhhi TesisatKonutlar, ticari yapılar ve diğer tüm yaşam alanlarının kapalı ve açık alanlarında içme suyu, sulama ve kalorifer tesisatlarının tamir ve bakım işlemleri için tesisatçı, yaygın biçimde aranır. Şehir yaşantısının getirdiği en belirgin medeniyet unsurlarından bir tanesi olan su ihtiyacının karşılanması için kurulan su taşıma sistemleri, yani sıhhi tesisat bileşenler zaman içerisinde bakım gerektirebilen donanımlardır. Tesisatçı, tüm temiz su ve atık su donanımlarının arızalarının giderilmesi, yenileme ve gerekli ise geliştirme işlemlerini gerçekleştiren, meslek erbabına denir. Tesisat işleri, bazı boyutları ile ileri düzey uzmanlık gerektirir ve kesin olarak tesisat ustası tarafından yapılmalıdır. Yapıların su tesisatının donatılmasından, kaçakların giderilmesine kadar çok çeşitli bir çalışma alanı bulunan tesisat ustaları veya diğer ismi tesisatçılar, mesleklerinde uzun yılların deneyimini, müşterilerine hizmet olarak sunarlar.

Su tesisatçısı ne iş yapar?

Su tesisatçısı, yapıların donatısında veya herhangi bir şekilde su tesisatı bulunan alanda, bu tesisatların tamir işlerini yapar. Elbette tesisatçı veya diğer ismi ile tesisat ustası, bir binanın ilk sıhhi tesisat döşeme işlerini de gerçekleştiren uzmandır.

 • Temiz su borularının döşenmesi
 • Temiz su borularının tamiri
 • Su kaçağı tespiti
 • Musluklar ve diğer sıhhi tesisat donanımlarının tesis ve tamiri
 • Kalorifer tesisatının tamiri
 • Isıtma sistemi tesisi
 • Kirli su donatısı tesisi ve tamiri
 • Bina içi doğalgaz hatlarının tesis ve tamiri
 • Yangın söndürme sistemlerinin kurulumu ve tamiri
 • Gibi evinizde veya işyerinizde su ile ilgili tüm teknik işlemler su tesisatçısı tarafından yapılır.
 • Bununla birlikte tesisatçılar, basınçlı havanın dolaştığı boru donanımları da kurar ve bu hatların tamirini yapar.

Örneğin, kompresörlü hava hatları, su tesisatlarına benzer yapılardır ve su tesisatçıları tarafından tesis, bakım ve onarımı yapılabilir. Hastanelerde bulunan hava taşıma ve oksijen gibi gazları taşıma görevi de yine tesisatlar tarafından gerçekleşir ve tesisatçılar tarafından inşa edilir. Ayrıca bahçe sulama sistemleri ile şantiye tesisatları gibi yapılar da yine su tesisatçıları tarafından geliştirilir ve tamirleri yapılır.

Sıhhi tesisat nedir?

Sıhhi tesisat, temiz suyun boru hatları ile bir noktadan diğerine aktarıldığı donatılara verilen genel isimdir. Basınçlı suyun şebekeden, evler veya işlerine aktarılması için kullanılan boru donatıları ve bunlara bağlı ekipmanların tamamı sıhhi tesisat kavramı içerisine girer.

 • Borular
 • Dirsek ve ek aparatları
 • Vanalar
 • Çeşmeler
 • Armatürler
 • Su depoları ve bunların bileşenleri

Genel olarak sıhhi tesisat donatılarına örnektir. Ancak elbette sıhhi tesisat yalnızca bunlarla sınırlandırılamaz. Sıhhi tesisatçı veya su tesisatçının yaptığı işlerin detayında yer alan tüm donatılar esasen sıhhi tesisat kavramı içerisinde değerlendirilir. Yani; suyun veya gazların, boruların içerisinde aktarıldığı tüm donatılar sıhhi tesisat olarak değerlendirilir.

Geçmişte bakır ve benzeri metaller kullanılarak kurulan sıhhi tesisat donatıları, günümüzde plastik ve benzeri, daha uzun ömürlü ve esnek materyaller kullanılarak inşa edilir. Demir boruların zaman içerisin paslanarak sıhhi niteliklerini kaybediyor olmaları ve genel olarak kullanım sürelerinin düşük olması nedeniyle, günümüzde PVC borular buna bağlı sarf malzemeleri kullanılır. Gerek ekleme ve değiştirme yaparken gerekse ilk tesisleşme sürecinde son derece hızlı gerçekleşebilen plastik borular, ayrıca sanayide asit gibi metal borularla aktarılması mümkün olmayan sıvıların aktarılması için de verimli olarak kullanılıyor. Isı ve basınç mukavemetleri en az metaller kadar güçlü olan bu boru tipleri, günümüzde her ortamda yaygın olarak kullanılıyor.

Tesisat ihtiyaçlarınızın karşılanması için su tesisatçısı veya sıhhi tesisatçı unvanına sahip kişileri veya bu alanda uzmanlaşmış firmaları tercih ediniz. Hem sorunlarınızın hızlı bir şekilde giderilmesi için planlı süreçler sunmak noktasında hem de işlemlerinizin nitelikli biçimde karşılanması için tesisatçı seçimi, hayati öneme sahiptir.

Robotla tıkanıklık açma

Robotla lavabo açmak ya da pimaş yıkamak en hızlı tesisat yöntemlerinden biri artık. Su tesisatçısı olarak tıkanıklıklara modern teknoloji ile müdahale ederek zamandan ve nakitten tasarruf sağlıyoruz. Tıkalı bir pimaş ancak robotlu sistemlerle yıkanarak tamamen açılabiliyor. Özellikle tuvalet, rögar açma işlemlerinde robotlar etkili bir performans gösteriyor.

Yaptığımız İşleri Takip Edin

Youtube kanalımıza abone olarak bizi ve yaptığımız işleri takip edip inceleyebilirsiniz.

Etiketler:

Avcılar su tesisatçısı, Avcılar Lavabo Açıcılar, Avcılar Pimaş Tıkanıklığı Açma, Avcılar tuvalet Tıkanıklığı Açma, Avcılar Lavabo Açma, Avcılar Klozet Gideri Açma, Avcılar Gider Açma, Avcılar tesisatçı, Gider Tıkanıklığı Açma Avcılar, Avcılar Lavabo Gideri Açma, Avcılar Tuvalet Gideri Açma, Avcılar Kanal Açma, Avcılar Tuvalet açıcılar, Avcılar Pimaş Açıcı, Avcılar Gider Açıcı, Avcılar Pimaş Açan, Avcılar Tıkanıklık Açıcı, Avcılar Klozet açıcı, Avcılar Tıkalı Pimaş Açma, Avcılar Tıkalı Gider Açma, Avcılar Tıkalı Lavabo Açma, Avcılar Tıkalı Tuvalet Açma, Avcılar Tıkalı Tuvalet Açan, Avcılar Tıkalı Pimaş Açan, Avcılar Tıkalı Pimaş Açıcı, Avcılar Tıkalı Lavabo Açıcı, Avcılar Tıkalı Tuvalet Açıcı, Avcılar Tıkalı Pimaş Açıcı, Avcılar Tıkalı Gider Açıcı, Tuvalet Açma Avcılar, Pimaş Açma Avcılar, Avcılar Lavabo Açma, Avcılar Tıkanıklık Açma, Avcılar Gider Açma, Avcılar Mutfak Açma, Avcılar Kanal Açma, Tıkalı Klozet Açma Avcılar, Avcılar Tıkalı Klozet Gideri Açma, Tıkalı Klozet Borusu Açma, Avcılar Klozet Açmak, Avcılar Klozet Açıcı, Klozet Açıcılar Avcılar, Avcılar Klozet Tıkandı, Klozet’im Tıkandı Avcılar, Avcılar Tıkanan Klozet  Açma, Tıkanmış Klozet Açma Avcılar, Klozet Tıkanıklığı Avcılar,  Klozet Tıkanıklığı Açma Avcılar, Avcılar Klozet Tıkanması, Klozet Açan Avcılar, Avcılar Klozet Gideri Açma, Avcılar Robotla Klozet Açma, Avcılar Kırmadan Klozet Açma, Avcılar Tuvalet Tıkanıklığı, Avcılar Tuvalet Tıkanıklığı Açma, Avcılar Tıkalı tuvalet Açma, Avcılar Tuvalet tıkanması, Avcılar Wc Tıkanıklığı, Avcılar Wc Tıkanıklığı Açma, Avcılar Tuvalet tıkandı, Avcılar Tuvaletim Tıkandı, Avcılar Tuvalet Tıkandı Nasıl Açılır?, Avcılar Tıkanmış Tuvalet Açma, Avcılar Tıkalı wc gideri açma, Avcılar Wc Tıkandı, Avcılar Tuvalet Açıcı, Avcılar Tuvalet Açıcılar, Avcılar Tıkalı Tuvalet gideri açma, Avcılar Tıkanmış Tuvalet Açma, Avcılar Robotla Tuvalet Açma, Avcılar Kırmadan Tuvalet açma, Avcılar Tıkalı Tuvalet Açma yöntemleri, Avcılar Tuvalet Gideri Açma, Avcılar Tıkalı Tuvalet Açıcı, Avcılar Tıkanan Tuvalet Açma, Avcılar Tuvalet açan, Avcılar Tıkalı wc Açma, Avcılar Tıkalı wc Nasıl Açılır?, Tıkanan tuvaleti Açma, Avcılar Pimaş Açma, Avcılar Pimaş Tıkanıklığı, Avcılar Pimaş Tıkanıklığı Açma, Avcılar Robotla Pimaş Açma, Avcılar Tıkalı Pimaş Açma, Kırmadan Pimaş Açma Avcılar, Pimaş Açma Hizmetleri Avcılar, Avcılar Tıkalı Pimaş Açıcı

5 Comments

 • teşekkürler su tesisatımı iyi yaptı herkese tavsiye edebilirim

  adil sert 23.01.2015
 • Tebrik ederim güzel bir site olmuş tavsiye edicem

 • Camasir makinesinin gideri tikaliydi cok guzel acildi tekrardan tesekkur ederim..

  ufuk 22.12.2016
 • Kaç gündür perişan olduyduk. Dökmediğimiz kimyasal kalmadı. Boşuna ugrasmısız. Dediği vaktinde geldi ve 2 dkika sürmedi.teşekkür ederiz. Güleryüzüde unutmayalım 🙂

  Muhammed yılmaz 12.01.2017
 • İlk defa işim düştü tesadüfen görüp aradim yarim saat içinde gelip 2 dk hallettiler güler yüzlü ve müşteri memnuniyetine önem veriyorlar teşekkürler..

  Yusuf 13.03.2017

Yorum yap

Your email address will not be published.