Bebek Tesisatçı

/Bebek Tesisatçı

Bebek Tesisatçı

Bebek TesisatçıKonutlar, ticari yapılar ve diğer tüm yaşam alanlarının kapalı ve açık alanlarında içme suyu, sulama ve kalorifer tesisatlarının tamir ve bakım işlemleri için tesisatçı, yaygın biçimde aranır. Şehir yaşantısının getirdiği en belirgin medeniyet unsurlarından bir tanesi olan su ihtiyacının karşılanması için kurulan su taşıma sistemleri, yani sıhhi tesisat bileşenler zaman içerisinde bakım gerektirebilen donanımlardır. Tesisatçı, tüm temiz su ve atık su donanımlarının arızalarının giderilmesi, yenileme ve gerekli ise geliştirme işlemlerini gerçekleştiren, meslek erbabına denir. Tesisat işleri, bazı boyutları ile ileri düzey uzmanlık gerektirir ve kesin olarak tesisat ustası tarafından yapılmalıdır. Yapıların su tesisatının donatılmasından, kaçakların giderilmesine kadar çok çeşitli bir çalışma alanı bulunan tesisat ustaları veya diğer ismi tesisatçılar, mesleklerinde uzun yılların deneyimini, müşterilerine hizmet olarak sunarlar.

Su tesisatçısı ne iş yapar?

Su tesisatçısı, yapıların donatısında veya herhangi bir şekilde su tesisatı bulunan alanda, bu tesisatların tamir işlerini yapar. Elbette tesisatçı veya diğer ismi ile tesisat ustası, bir binanın ilk sıhhi tesisat döşeme işlerini de gerçekleştiren uzmandır.

 • Temiz su borularının döşenmesi
 • Temiz su borularının tamiri
 • Su kaçağı tespiti
 • Musluklar ve diğer sıhhi tesisat donanımlarının tesis ve tamiri
 • Kalorifer tesisatının tamiri
 • Isıtma sistemi tesisi
 • Kirli su donatısı tesisi ve tamiri
 • Bina içi doğalgaz hatlarının tesis ve tamiri
 • Yangın söndürme sistemlerinin kurulumu ve tamiri
 • Gibi evinizde veya işyerinizde su ile ilgili tüm teknik işlemler su tesisatçısı tarafından yapılır.
 • Bununla birlikte tesisatçılar, basınçlı havanın dolaştığı boru donanımları da kurar ve bu hatların tamirini yapar.

Örneğin, kompresörlü hava hatları, su tesisatlarına benzer yapılardır ve su tesisatçıları tarafından tesis, bakım ve onarımı yapılabilir. Hastanelerde bulunan hava taşıma ve oksijen gibi gazları taşıma görevi de yine tesisatlar tarafından gerçekleşir ve tesisatçılar tarafından inşa edilir. Ayrıca bahçe sulama sistemleri ile şantiye tesisatları gibi yapılar da yine su tesisatçıları tarafından geliştirilir ve tamirleri yapılır.

Sıhhi tesisat nedir?

Sıhhi tesisat, temiz suyun boru hatları ile bir noktadan diğerine aktarıldığı donatılara verilen genel isimdir. Basınçlı suyun şebekeden, evler veya işlerine aktarılması için kullanılan boru donatıları ve bunlara bağlı ekipmanların tamamı sıhhi tesisat kavramı içerisine girer.

 • Borular
 • Dirsek ve ek aparatları
 • Vanalar
 • Çeşmeler
 • Armatürler
 • Su depoları ve bunların bileşenleri

Genel olarak sıhhi tesisat donatılarına örnektir. Ancak elbette sıhhi tesisat yalnızca bunlarla sınırlandırılamaz. Sıhhi tesisatçı veya su tesisatçının yaptığı işlerin detayında yer alan tüm donatılar esasen sıhhi tesisat kavramı içerisinde değerlendirilir. Yani; suyun veya gazların, boruların içerisinde aktarıldığı tüm donatılar sıhhi tesisat olarak değerlendirilir.

Geçmişte bakır ve benzeri metaller kullanılarak kurulan sıhhi tesisat donatıları, günümüzde plastik ve benzeri, daha uzun ömürlü ve esnek materyaller kullanılarak inşa edilir. Demir boruların zaman içerisin paslanarak sıhhi niteliklerini kaybediyor olmaları ve genel olarak kullanım sürelerinin düşük olması nedeniyle, günümüzde PVC borular buna bağlı sarf malzemeleri kullanılır. Gerek ekleme ve değiştirme yaparken gerekse ilk tesisleşme sürecinde son derece hızlı gerçekleşebilen plastik borular, ayrıca sanayide asit gibi metal borularla aktarılması mümkün olmayan sıvıların aktarılması için de verimli olarak kullanılıyor. Isı ve basınç mukavemetleri en az metaller kadar güçlü olan bu boru tipleri, günümüzde her ortamda yaygın olarak kullanılıyor.

Tesisat ihtiyaçlarınızın karşılanması için su tesisatçısı veya sıhhi tesisatçı unvanına sahip kişileri veya bu alanda uzmanlaşmış firmaları tercih ediniz. Hem sorunlarınızın hızlı bir şekilde giderilmesi için planlı süreçler sunmak noktasında hem de işlemlerinizin nitelikli biçimde karşılanması için tesisatçı seçimi, hayati öneme sahiptir.

Robotla tıkanıklık açma

Robotla lavabo açmak ya da pimaş yıkamak en hızlı tesisat yöntemlerinden biri artık. Su tesisatçısı olarak tıkanıklıklara modern teknoloji ile müdahale ederek zamandan ve nakitten tasarruf sağlıyoruz. Tıkalı bir pimaş ancak robotlu sistemlerle yıkanarak tamamen açılabiliyor. Özellikle tuvalet, rögar açma işlemlerinde robotlar etkili bir performans gösteriyor.

Yaptığımız İşleri Takip Edin

Youtube kanalımıza abone olarak bizi ve yaptığımız işleri takip edip inceleyebilirsiniz.

Etiketler:

Bebek Lavabo Açıcılar, Bebek Pimaş Tıkanıklığı Açma, Bebek tuvalet Tıkanıklığı Açma, Bebek Lavabo Açma, Bebek Klozet Gideri Açma, Bebek Gider Açma, Gider Tıkanıklığı Açma Bebek, Bebek Lavabo Gideri Açma, Bebek Tuvalet Gideri Açma, Bebek Kanal Açma, Bebek Tuvalet açıcılar, Bebek Pimaş Açıcı, Bebek Gider Açıcı, Bebek Pimaş Açan, Bebek Tıkanıklık Açıcı, Bebek Klozet açıcı, Bebek Tıkalı Pimaş Açma, Bebek Tıkalı Gider Açma, Bebek Tıkalı Lavabo Açma, Bebek Tıkalı Tuvalet Açma, Bebek Tıkalı Tuvalet Açan, Bebek Tıkalı Pimaş Açan, BebekTıkalı Pimaş Açıcı, Bebek Tıkalı Lavabo Açıcı, Bebek Tıkalı Tuvalet Açıcı, Bebek Tıkalı Pimaş Açıcı, Bebek Tıkalı Gider Açıcı, Tuvalet Açma Bebek, Bebek Tesisatçı, Pimaş Açma Bebek, Bebek Lavabo Açma, BebekTıkanıklık Açma, Bebek Gider Açma, Bebek Mutfak Açma, Bebek Kanal Açma, Tıkalı Klozet Açma Bebek, Bebek Tıkalı Klozet Gideri Açma, Tıkalı Klozet Borusu Açma, Bebek Klozet Açmak, Bebek Klozet Açıcı, Klozet Açıcılar Bebek, Bebek Tesisatçı, Bebek Klozet Tıkandı, Klozet’im Tıkandı Bebek, Bebek Tıkanan Klozet Açma, Tıkanmış Klozet Açma Bebek, Klozet Tıkanıklığı Bebek, Klozet Tıkanıklığı Açma Bebek, Bebek Klozet Tıkanması, Klozet Açan Bebek, Bebek Klozet Gideri Açma, Bebek Robotla Klozet Açma, Bebek Kırmadan Klozet Açma, Bebek Tuvalet Tıkanıklığı, Bebek Tuvalet Tıkanıklığı Açma, Bebek Tıkalı tuvalet Açma, Bebek Tesisatçı, Bebek Tuvalet tıkanması, Bebek Wc Tıkanıklığı, Bebek Wc Tıkanıklığı Açma, Bebek Tuvalet tıkandı, Bebek Tuvaletim Tıkandı, Bebek Tuvalet Tıkandı Nasıl Açılır?, Bebek Tıkanmış Tuvalet Açma, Bebek Tesisatçı, Bebek Tıkalı wc gideri açma, Bebek Tesisatçı

Henüz yorum yok

Yorum yap

Your email address will not be published.