İkitelli Sıhhi Tesisat

/İkitelli Sıhhi Tesisat

İkitelli Tesisatçı

İkitelli TesisatçıKonutlar, ticari yapılar ve diğer tüm yaşam alanlarının kapalı ve açık alanlarında içme suyu, sulama ve kalorifer tesisatlarının tamir ve bakım işlemleri için tesisatçı, yaygın biçimde aranır. Şehir yaşantısının getirdiği en belirgin medeniyet unsurlarından bir tanesi olan su ihtiyacının karşılanması için kurulan su taşıma sistemleri, yani sıhhi tesisat bileşenler zaman içerisinde bakım gerektirebilen donanımlardır. Tesisatçı, tüm temiz su ve atık su donanımlarının arızalarının giderilmesi, yenileme ve gerekli ise geliştirme işlemlerini gerçekleştiren, meslek erbabına denir. Tesisat işleri, bazı boyutları ile ileri düzey uzmanlık gerektirir ve kesin olarak tesisat ustası tarafından yapılmalıdır. Yapıların su tesisatının donatılmasından, kaçakların giderilmesine kadar çok çeşitli bir çalışma alanı bulunan tesisat ustaları veya diğer ismi tesisatçılar, mesleklerinde uzun yılların deneyimini, müşterilerine hizmet olarak sunarlar.

Su tesisatçısı ne iş yapar?

Su tesisatçısı, yapıların donatısında veya herhangi bir şekilde su tesisatı bulunan alanda, bu tesisatların tamir işlerini yapar. Elbette tesisatçı veya diğer ismi ile tesisat ustası, bir binanın ilk sıhhi tesisat döşeme işlerini de gerçekleştiren uzmandır.

 • Temiz su borularının döşenmesi
 • Temiz su borularının tamiri
 • Su kaçağı tespiti
 • Musluklar ve diğer sıhhi tesisat donanımlarının tesis ve tamiri
 • Kalorifer tesisatının tamiri
 • Isıtma sistemi tesisi
 • Kirli su donatısı tesisi ve tamiri
 • Bina içi doğalgaz hatlarının tesis ve tamiri
 • Yangın söndürme sistemlerinin kurulumu ve tamiri
 • Gibi evinizde veya işyerinizde su ile ilgili tüm teknik işlemler su tesisatçısı tarafından yapılır.
 • Bununla birlikte tesisatçılar, basınçlı havanın dolaştığı boru donanımları da kurar ve bu hatların tamirini yapar.

Örneğin, kompresörlü hava hatları, su tesisatlarına benzer yapılardır ve su tesisatçıları tarafından tesis, bakım ve onarımı yapılabilir. Hastanelerde bulunan hava taşıma ve oksijen gibi gazları taşıma görevi de yine tesisatlar tarafından gerçekleşir ve tesisatçılar tarafından inşa edilir. Ayrıca bahçe sulama sistemleri ile şantiye tesisatları gibi yapılar da yine su tesisatçıları tarafından geliştirilir ve tamirleri yapılır.

Sıhhi tesisat nedir?

Sıhhi tesisat, temiz suyun boru hatları ile bir noktadan diğerine aktarıldığı donatılara verilen genel isimdir. Basınçlı suyun şebekeden, evler veya işlerine aktarılması için kullanılan boru donatıları ve bunlara bağlı ekipmanların tamamı sıhhi tesisat kavramı içerisine girer.

 • Borular
 • Dirsek ve ek aparatları
 • Vanalar
 • Çeşmeler
 • Armatürler
 • Su depoları ve bunların bileşenleri

Genel olarak sıhhi tesisat donatılarına örnektir. Ancak elbette sıhhi tesisat yalnızca bunlarla sınırlandırılamaz. Sıhhi tesisatçı veya su tesisatçının yaptığı işlerin detayında yer alan tüm donatılar esasen sıhhi tesisat kavramı içerisinde değerlendirilir. Yani; suyun veya gazların, boruların içerisinde aktarıldığı tüm donatılar sıhhi tesisat olarak değerlendirilir.

Geçmişte bakır ve benzeri metaller kullanılarak kurulan sıhhi tesisat donatıları, günümüzde plastik ve benzeri, daha uzun ömürlü ve esnek materyaller kullanılarak inşa edilir. Demir boruların zaman içerisin paslanarak sıhhi niteliklerini kaybediyor olmaları ve genel olarak kullanım sürelerinin düşük olması nedeniyle, günümüzde PVC borular buna bağlı sarf malzemeleri kullanılır. Gerek ekleme ve değiştirme yaparken gerekse ilk tesisleşme sürecinde son derece hızlı gerçekleşebilen plastik borular, ayrıca sanayide asit gibi metal borularla aktarılması mümkün olmayan sıvıların aktarılması için de verimli olarak kullanılıyor. Isı ve basınç mukavemetleri en az metaller kadar güçlü olan bu boru tipleri, günümüzde her ortamda yaygın olarak kullanılıyor.

Tesisat ihtiyaçlarınızın karşılanması için su tesisatçısı veya sıhhi tesisatçı unvanına sahip kişileri veya bu alanda uzmanlaşmış firmaları tercih ediniz. Hem sorunlarınızın hızlı bir şekilde giderilmesi için planlı süreçler sunmak noktasında hem de işlemlerinizin nitelikli biçimde karşılanması için tesisatçı seçimi, hayati öneme sahiptir.

Robotla tıkanıklık açma

Robotla lavabo açmak ya da pimaş yıkamak en hızlı tesisat yöntemlerinden biri artık. Su tesisatçısı olarak tıkanıklıklara modern teknoloji ile müdahale ederek zamandan ve nakitten tasarruf sağlıyoruz. Tıkalı bir pimaş ancak robotlu sistemlerle yıkanarak tamamen açılabiliyor. Özellikle tuvalet, rögar açma işlemlerinde robotlar etkili bir performans gösteriyor.

Macit Tesisat, İstanbul’da hizmet veren bir tesisat firmasıdır. Özellikle tıkanıklık açmasu kaçağı tespitipetek temizliği gibi alanlarda uzmanlaşmışlardır. İşlerini hızlı ve profesyonel bir şekilde yapmalarıyla bilinirler.

Adres: Şirinevler Mahallesi, Mahmutbey Cd. No: 51/A, Bahçelievler, İstanbul

Eğer tesisat sorunları yaşıyorsanız, Macit Tesisat ile iletişime geçebilirsiniz:

 • Telefon: 0212 639 34 84 veya 0541 930 85 57
 • E-posta: macittesisat@gmail.com
Yaptığımız İşleri Takip Edin

Youtube kanalımıza abone olarak bizi ve yaptığımız işleri takip edip inceleyebilirsiniz.

Etiketler:

İkitelli su tesisatçısı, İkitelli su tesisatçısı, İkitelli su tesisat tamircisi, İkitelli tesisatçı, İkitelli su tesisatçıları, İkitelli su tesisat firmaları ?, İkitelli su tesisatı ustaları ?, Beylikdüsü su tesisatçıları, İkitelli tesisatçı, İkitelli Lavabo Açıcılar, İkitelli Pimaş Tıkanıklığı Açma, İkitelli tuvalet Tıkanıklığı Açma, İkitelli Lavabo Açma, İkitelli Klozet Gideri Açma, İkitelliGider Açma İkitelli bölgesinde kırmadan giderlerinizi açıyoruz. 7/24, İkitelli lavabo açıcı, İkitelli Gider Tıkanıklığı Açma, İkitelli Lavabo Tıkanıklığı Açma, İkitelli Lavabo Gideri Açma, İkitelli Tuvalet Gideri Açma, İkitelli tuvalet Açma, İkitelli Tuvalet açıcılar, İkitelli Pimaş Açıcı, İkitelli Gider Açıcı giderleri kırmadan robot makine ile açıyoruz., İkitelli Pimaş Açan kırmadan tıkanan pimaşları açıyoruz., İkitelli Tıkanıklık Açıcı tıkanan giderleri kırmadan açıyoruz., Klozet açıcı İkitelli, İkitelli Tıkalı Pimaş Açma, Tıkalı Gider Açma İkitelli, Tıkalı Lavabo Açma İkitelli, İkitelli Tıkalı Tuvalet Açma, İkitelli Tıkalı Tuvalet Açan , İkitelli Tıkalı Pimaş Açan, İkitelli Tıkalı Pimaş Açıcı, Bahçelievler Tıkalı Lavabo Açıcı, İkitelli Tıkalı Tuvalet Açıcı, Tıkalı Pimaş Açıcı İkitelli, Tıkalı Gider Açıcı İkitelli, Tuvalet Açma İkitelli, Pimaş Açma İkitelli, Lavabo Açma İkitelli, İkitelli Tıkanıklık Açma, İkitelli Gider Açma, Mutfak Açma İkitelli, İkitelli Kanal Açma, Tıkalı Klozet Açma İkitelli, Tıkalı Klozet Gideri Açma İkitelli, Tıkalı Klozet Borusu Açma İkitelli, Klozet Açmak İkitelli, Klozet Açıcı İkitelli, Klozet Açıcılar İkitelli, İkitelli Klozet Tıkandı, İkitelli Klozet’im Tıkandı, İkitelliTıkanan Klozet Açma, İkitelli Tıkanmış Klozet Açma, Klozet Tıkanıklığı İkitelli, Klozet Tıkanıklığı Açma İkitelli, Klozet Tıkanması İkitelli, Klozet Açan İkitelli, İkitelli Klozet Gideri Açma, Robotla Klozet Açma İkitelli, Tıkalı wc Açma İkitelli, İkitelli Tıkalı wc Nasıl Açılır?, Tıkanan tuvaleti Açma İkitelli, İkitelli Pimaş Açma, Pimaş Tıkanıklığı İkitelli, İkitelliPimaş Tıkanıklığı Açma, Robotla Pimaş Açma İkitelli, İkitelli Tıkalı Pimaş Açma, Kırmadan Pimaş Açma İkitelli, Pimaş Açma Hizmetleri İkitelli, İkitelli tıkalı Pimaş Açıcı, Pimaş Açıcı İkitelli, Pimaş Açıcılar İkitelli, İkitelli Tıkanmış Pimaş açma, İkitelli Tıkanan Pimaşı açma, İkitelli Pimaş Tıkanması, Pimaş Açan Tesisatçı İkitelli, Pimaş Açan ustalar İkitelli, Pimaş Açan Firmalar İkitelli, Tıkalı Lavabo açan İkitelli, Tıkalı lavabo açıcı İkitelli, Tıkanan Lavabo Açma İkitelli, Tıkanmış Lavabo Açma İkitelli, Lavabo Aç İkitelli, Lavabo Açıcı İkitelli, İkitelli Lavabo Tıkanıklığı Açma, İkitelli Tıkalı Lavabo Açma, İkitelli Lavabo Tıkandı, İkitelliLavabo Açıcılar, İkitelli Robotla Lavabo açma, Kırmadan Lavabo Açma İkitelli, Kameralı Lavabo Açma İkitelli, Lavabo Gideri Açma İkitelli, Tıkalı Lavabo Gideri Açma İkitelli, Lavabo Açmak İkitelli, Tıkalı Lavabo Açmak İkitelli, Robotla Tuvalet Açma İkitelli, Tıkanıklık Açma İkitelli, Tıkanıklık Açıcı İkitelli

Henüz yorum yok

Yorum yap

Your email address will not be published.