Halkalı Sıhhi Tesisat

/Halkalı Sıhhi Tesisat

Halkalı Tesisatçı

Halkalı TesisatçıKonutlar, ticari yapılar ve diğer tüm yaşam alanlarının kapalı ve açık alanlarında içme suyu, sulama ve kalorifer tesisatlarının tamir ve bakım işlemleri için tesisatçı, yaygın biçimde aranır. Şehir yaşantısının getirdiği en belirgin medeniyet unsurlarından bir tanesi olan su ihtiyacının karşılanması için kurulan su taşıma sistemleri, yani sıhhi tesisat bileşenler zaman içerisinde bakım gerektirebilen donanımlardır. Tesisatçı, tüm temiz su ve atık su donanımlarının arızalarının giderilmesi, yenileme ve gerekli ise geliştirme işlemlerini gerçekleştiren, meslek erbabına denir. Tesisat işleri, bazı boyutları ile ileri düzey uzmanlık gerektirir ve kesin olarak tesisat ustası tarafından yapılmalıdır. Yapıların su tesisatının donatılmasından, kaçakların giderilmesine kadar çok çeşitli bir çalışma alanı bulunan tesisat ustaları veya diğer ismi tesisatçılar, mesleklerinde uzun yılların deneyimini, müşterilerine hizmet olarak sunarlar.

Su tesisatçısı ne iş yapar?

Su tesisatçısı, yapıların donatısında veya herhangi bir şekilde su tesisatı bulunan alanda, bu tesisatların tamir işlerini yapar. Elbette tesisatçı veya diğer ismi ile tesisat ustası, bir binanın ilk sıhhi tesisat döşeme işlerini de gerçekleştiren uzmandır.

 • Temiz su borularının döşenmesi
 • Temiz su borularının tamiri
 • Su kaçağı tespiti
 • Musluklar ve diğer sıhhi tesisat donanımlarının tesis ve tamiri
 • Kalorifer tesisatının tamiri
 • Isıtma sistemi tesisi
 • Kirli su donatısı tesisi ve tamiri
 • Bina içi doğalgaz hatlarının tesis ve tamiri
 • Yangın söndürme sistemlerinin kurulumu ve tamiri
 • Gibi evinizde veya işyerinizde su ile ilgili tüm teknik işlemler su tesisatçısı tarafından yapılır.
 • Bununla birlikte tesisatçılar, basınçlı havanın dolaştığı boru donanımları da kurar ve bu hatların tamirini yapar.

Örneğin, kompresörlü hava hatları, su tesisatlarına benzer yapılardır ve su tesisatçıları tarafından tesis, bakım ve onarımı yapılabilir. Hastanelerde bulunan hava taşıma ve oksijen gibi gazları taşıma görevi de yine tesisatlar tarafından gerçekleşir ve tesisatçılar tarafından inşa edilir. Ayrıca bahçe sulama sistemleri ile şantiye tesisatları gibi yapılar da yine su tesisatçıları tarafından geliştirilir ve tamirleri yapılır.

Sıhhi tesisat nedir?

Sıhhi tesisat, temiz suyun boru hatları ile bir noktadan diğerine aktarıldığı donatılara verilen genel isimdir. Basınçlı suyun şebekeden, evler veya işlerine aktarılması için kullanılan boru donatıları ve bunlara bağlı ekipmanların tamamı sıhhi tesisat kavramı içerisine girer.

 • Borular
 • Dirsek ve ek aparatları
 • Vanalar
 • Çeşmeler
 • Armatürler
 • Su depoları ve bunların bileşenleri

Genel olarak sıhhi tesisat donatılarına örnektir. Ancak elbette sıhhi tesisat yalnızca bunlarla sınırlandırılamaz. Sıhhi tesisatçı veya su tesisatçının yaptığı işlerin detayında yer alan tüm donatılar esasen sıhhi tesisat kavramı içerisinde değerlendirilir. Yani; suyun veya gazların, boruların içerisinde aktarıldığı tüm donatılar sıhhi tesisat olarak değerlendirilir.

Geçmişte bakır ve benzeri metaller kullanılarak kurulan sıhhi tesisat donatıları, günümüzde plastik ve benzeri, daha uzun ömürlü ve esnek materyaller kullanılarak inşa edilir. Demir boruların zaman içerisin paslanarak sıhhi niteliklerini kaybediyor olmaları ve genel olarak kullanım sürelerinin düşük olması nedeniyle, günümüzde PVC borular buna bağlı sarf malzemeleri kullanılır. Gerek ekleme ve değiştirme yaparken gerekse ilk tesisleşme sürecinde son derece hızlı gerçekleşebilen plastik borular, ayrıca sanayide asit gibi metal borularla aktarılması mümkün olmayan sıvıların aktarılması için de verimli olarak kullanılıyor. Isı ve basınç mukavemetleri en az metaller kadar güçlü olan bu boru tipleri, günümüzde her ortamda yaygın olarak kullanılıyor.

Tesisat ihtiyaçlarınızın karşılanması için su tesisatçısı veya sıhhi tesisatçı unvanına sahip kişileri veya bu alanda uzmanlaşmış firmaları tercih ediniz. Hem sorunlarınızın hızlı bir şekilde giderilmesi için planlı süreçler sunmak noktasında hem de işlemlerinizin nitelikli biçimde karşılanması için tesisatçı seçimi, hayati öneme sahiptir.

Robotla tıkanıklık açma

Robotla lavabo açmak ya da pimaş yıkamak en hızlı tesisat yöntemlerinden biri artık. Su tesisatçısı olarak tıkanıklıklara modern teknoloji ile müdahale ederek zamandan ve nakitten tasarruf sağlıyoruz. Tıkalı bir pimaş ancak robotlu sistemlerle yıkanarak tamamen açılabiliyor. Özellikle tuvalet, rögar açma işlemlerinde robotlar etkili bir performans gösteriyor.

Macit Tesisat, İstanbul’da hizmet veren bir tesisat firmasıdır. Özellikle tıkanıklık açmasu kaçağı tespitipetek temizliği gibi alanlarda uzmanlaşmışlardır. İşlerini hızlı ve profesyonel bir şekilde yapmalarıyla bilinirler.

Adres: Şirinevler Mahallesi, Mahmutbey Cd. No: 51/A, Bahçelievler, İstanbul

Eğer tesisat sorunları yaşıyorsanız, Macit Tesisat ile iletişime geçebilirsiniz:

 • Telefon: 0212 639 34 84 veya 0541 930 85 57
 • E-posta: macittesisat@gmail.com
Yaptığımız İşleri Takip Edin

Youtube kanalımıza abone olarak bizi ve yaptığımız işleri takip edip inceleyebilirsiniz.

Etiketler:

Halkalı su tesisatçısı, Halkalı su tesisatçısı, Halkalı su tesisat tamircisi, Halkalı tesisatçı, Halkalı su tesisatçıları, Halkalı su tesisat firmaları ?, Halkalı su tesisatı ustaları ?, Beylikdüsü su tesisatçıları, Halkalı tesisatçı, Halkalı Lavabo Açıcılar, Halkalı Pimaş Tıkanıklığı Açma, Halkalı tuvalet Tıkanıklığı Açma, Halkalı Lavabo Açma, Halkalı Klozet Gideri Açma, HalkalıGider Açma Halkalı bölgesinde kırmadan giderlerinizi açıyoruz. 7/24, Halkalı lavabo açıcı, Halkalı Gider Tıkanıklığı Açma, Halkalı Lavabo Tıkanıklığı Açma, Halkalı Lavabo Gideri Açma, Halkalı Tuvalet Gideri Açma, Halkalı tuvalet Açma, Halkalı Tuvalet açıcılar, Halkalı Pimaş Açıcı, Halkalı Gider Açıcı giderleri kırmadan robot makine ile açıyoruz., Halkalı Pimaş Açan kırmadan tıkanan pimaşları açıyoruz., Halkalı Tıkanıklık Açıcı tıkanan giderleri kırmadan açıyoruz., Klozet açıcı Halkalı, Halkalı Tıkalı Pimaş Açma, Tıkalı Gider Açma Halkalı, Tıkalı Lavabo Açma Halkalı, Halkalı Tıkalı Tuvalet Açma, Halkalı Tıkalı Tuvalet Açan , Halkalı Tıkalı Pimaş Açan, Halkalı Tıkalı Pimaş Açıcı, Bahçelievler Tıkalı Lavabo Açıcı, Halkalı Tıkalı Tuvalet Açıcı, Tıkalı Pimaş Açıcı Halkalı, Tıkalı Gider Açıcı Halkalı, Tuvalet Açma Halkalı, Pimaş Açma Halkalı, Lavabo Açma Halkalı, Halkalı Tıkanıklık Açma, Halkalı Gider Açma, Mutfak Açma Halkalı, Halkalı Kanal Açma, Tıkalı Klozet Açma Halkalı, Tıkalı Klozet Gideri Açma Halkalı, Tıkalı Klozet Borusu Açma Halkalı, Klozet Açmak Halkalı, Klozet Açıcı Halkalı, Klozet Açıcılar Halkalı, Halkalı Klozet Tıkandı, Halkalı Klozet’im Tıkandı, HalkalıTıkanan Klozet Açma, Halkalı Tıkanmış Klozet Açma, Klozet Tıkanıklığı Halkalı, Klozet Tıkanıklığı Açma Halkalı, Klozet Tıkanması Halkalı, Klozet Açan Halkalı, Halkalı Klozet Gideri Açma, Robotla Klozet Açma Halkalı, Tıkalı wc Açma Halkalı, Halkalı Tıkalı wc Nasıl Açılır?, Tıkanan tuvaleti Açma Halkalı, Halkalı Pimaş Açma, Pimaş Tıkanıklığı Halkalı, HalkalıPimaş Tıkanıklığı Açma, Robotla Pimaş Açma Halkalı, Halkalı Tıkalı Pimaş Açma, Kırmadan Pimaş Açma Halkalı, Pimaş Açma Hizmetleri Halkalı, Halkalı tıkalı Pimaş Açıcı, Pimaş Açıcı Halkalı, Pimaş Açıcılar Halkalı, Halkalı Tıkanmış Pimaş açma, Halkalı Tıkanan Pimaşı açma, Halkalı Pimaş Tıkanması, Pimaş Açan Tesisatçı Halkalı, Pimaş Açan ustalar Halkalı, Pimaş Açan Firmalar Halkalı, Tıkalı Lavabo açan Halkalı, Tıkalı lavabo açıcı Halkalı, Tıkanan Lavabo Açma Halkalı, Tıkanmış Lavabo Açma Halkalı, Lavabo Aç Halkalı, Lavabo Açıcı Halkalı, Halkalı Lavabo Tıkanıklığı Açma, Halkalı Tıkalı Lavabo Açma, Halkalı Lavabo Tıkandı, HalkalıLavabo Açıcılar, Halkalı Robotla Lavabo açma, Kırmadan Lavabo Açma Halkalı, Kameralı Lavabo Açma Halkalı, Lavabo Gideri Açma Halkalı, Tıkalı Lavabo Gideri Açma Halkalı, Lavabo Açmak Halkalı, Tıkalı Lavabo Açmak Halkalı, Robotla Tuvalet Açma Halkalı, Tıkanıklık Açma Halkalı, Tıkanıklık Açıcı Halkalı

Henüz yorum yok

Yorum yap

Your email address will not be published.