Kadıköy Sıhhi Tesisat

/Kadıköy Sıhhi Tesisat

Kadıköy Tesisatçı

Kadıköy TesisatçıKonutlar, ticari yapılar ve diğer tüm yaşam alanlarının kapalı ve açık alanlarında içme suyu, sulama ve kalorifer tesisatlarının tamir ve bakım işlemleri için tesisatçı, yaygın biçimde aranır. Şehir yaşantısının getirdiği en belirgin medeniyet unsurlarından bir tanesi olan su ihtiyacının karşılanması için kurulan su taşıma sistemleri, yani sıhhi tesisat bileşenler zaman içerisinde bakım gerektirebilen donanımlardır. Tesisatçı, tüm temiz su ve atık su donanımlarının arızalarının giderilmesi, yenileme ve gerekli ise geliştirme işlemlerini gerçekleştiren, meslek erbabına denir. Tesisat işleri, bazı boyutları ile ileri düzey uzmanlık gerektirir ve kesin olarak tesisat ustası tarafından yapılmalıdır. Yapıların su tesisatının donatılmasından, kaçakların giderilmesine kadar çok çeşitli bir çalışma alanı bulunan tesisat ustaları veya diğer ismi tesisatçılar, mesleklerinde uzun yılların deneyimini, müşterilerine hizmet olarak sunarlar.

Su tesisatçısı ne iş yapar?

Su tesisatçısı, yapıların donatısında veya herhangi bir şekilde su tesisatı bulunan alanda, bu tesisatların tamir işlerini yapar. Elbette tesisatçı veya diğer ismi ile tesisat ustası, bir binanın ilk sıhhi tesisat döşeme işlerini de gerçekleştiren uzmandır.

 • Temiz su borularının döşenmesi
 • Temiz su borularının tamiri
 • Su kaçağı tespiti
 • Musluklar ve diğer sıhhi tesisat donanımlarının tesis ve tamiri
 • Kalorifer tesisatının tamiri
 • Isıtma sistemi tesisi
 • Kirli su donatısı tesisi ve tamiri
 • Bina içi doğalgaz hatlarının tesis ve tamiri
 • Yangın söndürme sistemlerinin kurulumu ve tamiri
 • Gibi evinizde veya işyerinizde su ile ilgili tüm teknik işlemler su tesisatçısı tarafından yapılır.
 • Bununla birlikte tesisatçılar, basınçlı havanın dolaştığı boru donanımları da kurar ve bu hatların tamirini yapar.

Örneğin, kompresörlü hava hatları, su tesisatlarına benzer yapılardır ve su tesisatçıları tarafından tesis, bakım ve onarımı yapılabilir. Hastanelerde bulunan hava taşıma ve oksijen gibi gazları taşıma görevi de yine tesisatlar tarafından gerçekleşir ve tesisatçılar tarafından inşa edilir. Ayrıca bahçe sulama sistemleri ile şantiye tesisatları gibi yapılar da yine su tesisatçıları tarafından geliştirilir ve tamirleri yapılır.

Sıhhi tesisat nedir?

Sıhhi tesisat, temiz suyun boru hatları ile bir noktadan diğerine aktarıldığı donatılara verilen genel isimdir. Basınçlı suyun şebekeden, evler veya işlerine aktarılması için kullanılan boru donatıları ve bunlara bağlı ekipmanların tamamı sıhhi tesisat kavramı içerisine girer.

 • Borular
 • Dirsek ve ek aparatları
 • Vanalar
 • Çeşmeler
 • Armatürler
 • Su depoları ve bunların bileşenleri

Genel olarak sıhhi tesisat donatılarına örnektir. Ancak elbette sıhhi tesisat yalnızca bunlarla sınırlandırılamaz. Sıhhi tesisatçı veya su tesisatçının yaptığı işlerin detayında yer alan tüm donatılar esasen sıhhi tesisat kavramı içerisinde değerlendirilir. Yani; suyun veya gazların, boruların içerisinde aktarıldığı tüm donatılar sıhhi tesisat olarak değerlendirilir.

Geçmişte bakır ve benzeri metaller kullanılarak kurulan sıhhi tesisat donatıları, günümüzde plastik ve benzeri, daha uzun ömürlü ve esnek materyaller kullanılarak inşa edilir. Demir boruların zaman içerisin paslanarak sıhhi niteliklerini kaybediyor olmaları ve genel olarak kullanım sürelerinin düşük olması nedeniyle, günümüzde PVC borular buna bağlı sarf malzemeleri kullanılır. Gerek ekleme ve değiştirme yaparken gerekse ilk tesisleşme sürecinde son derece hızlı gerçekleşebilen plastik borular, ayrıca sanayide asit gibi metal borularla aktarılması mümkün olmayan sıvıların aktarılması için de verimli olarak kullanılıyor. Isı ve basınç mukavemetleri en az metaller kadar güçlü olan bu boru tipleri, günümüzde her ortamda yaygın olarak kullanılıyor.

Tesisat ihtiyaçlarınızın karşılanması için su tesisatçısı veya sıhhi tesisatçı unvanına sahip kişileri veya bu alanda uzmanlaşmış firmaları tercih ediniz. Hem sorunlarınızın hızlı bir şekilde giderilmesi için planlı süreçler sunmak noktasında hem de işlemlerinizin nitelikli biçimde karşılanması için tesisatçı seçimi, hayati öneme sahiptir.

Robotla tıkanıklık açma

Robotla lavabo açmak ya da pimaş yıkamak en hızlı tesisat yöntemlerinden biri artık. Su tesisatçısı olarak tıkanıklıklara modern teknoloji ile müdahale ederek zamandan ve nakitten tasarruf sağlıyoruz. Tıkalı bir pimaş ancak robotlu sistemlerle yıkanarak tamamen açılabiliyor. Özellikle tuvalet, rögar açma işlemlerinde robotlar etkili bir performans gösteriyor.

Macit Tesisat, İstanbul’da hizmet veren bir tesisat firmasıdır. Özellikle tıkanıklık açmasu kaçağı tespitipetek temizliği gibi alanlarda uzmanlaşmışlardır. İşlerini hızlı ve profesyonel bir şekilde yapmalarıyla bilinirler.

Adres: Şirinevler Mahallesi, Mahmutbey Cd. No: 51/A, Bahçelievler, İstanbul

Eğer tesisat sorunları yaşıyorsanız, Macit Tesisat ile iletişime geçebilirsiniz:

 • Telefon: 0212 639 34 84 veya 0541 930 85 57
 • E-posta: macittesisat@gmail.com
Yaptığımız İşleri Takip Edin

Youtube kanalımıza abone olarak bizi ve yaptığımız işleri takip edip inceleyebilirsiniz.

Etiketler:

Kadıköy su tesisatçısı, Kadıköy su tesisatçısı, Kadıköy su tesisat tamircisi, Kadıköy tesisatçı, Kadıköy su tesisatçıları, Kadıköy su tesisat firmaları ?, Kadıköy su tesisatı ustaları ?, Beylikdüsü su tesisatçıları, Kadıköy tesisatçı, Kadıköy Lavabo Açıcılar, Kadıköy Pimaş Tıkanıklığı Açma, Kadıköy tuvalet Tıkanıklığı Açma, Kadıköy Lavabo Açma, Kadıköy Klozet Gideri Açma, KadıköyGider Açma Kadıköy bölgesinde kırmadan giderlerinizi açıyoruz. 7/24, Kadıköy lavabo açıcı, Kadıköy Gider Tıkanıklığı Açma, Kadıköy Lavabo Tıkanıklığı Açma, Kadıköy Lavabo Gideri Açma, Kadıköy Tuvalet Gideri Açma, Kadıköy tuvalet Açma, Kadıköy Tuvalet açıcılar, Kadıköy Pimaş Açıcı, Kadıköy Gider Açıcı giderleri kırmadan robot makine ile açıyoruz., Kadıköy Pimaş Açan kırmadan tıkanan pimaşları açıyoruz., Kadıköy Tıkanıklık Açıcı tıkanan giderleri kırmadan açıyoruz., Klozet açıcı Kadıköy, Kadıköy Tıkalı Pimaş Açma, Tıkalı Gider Açma Kadıköy, Tıkalı Lavabo Açma Kadıköy, Kadıköy Tıkalı Tuvalet Açma, Kadıköy Tıkalı Tuvalet Açan , Kadıköy Tıkalı Pimaş Açan, Kadıköy Tıkalı Pimaş Açıcı, Bahçelievler Tıkalı Lavabo Açıcı, Kadıköy Tıkalı Tuvalet Açıcı, Tıkalı Pimaş Açıcı Kadıköy, Tıkalı Gider Açıcı Kadıköy, Tuvalet Açma Kadıköy, Pimaş Açma Kadıköy, Lavabo Açma Kadıköy, Kadıköy Tıkanıklık Açma, Kadıköy Gider Açma, Mutfak Açma Kadıköy, Kadıköy Kanal Açma, Tıkalı Klozet Açma Kadıköy, Tıkalı Klozet Gideri Açma Kadıköy, Tıkalı Klozet Borusu Açma Kadıköy, Klozet Açmak Kadıköy, Klozet Açıcı Kadıköy, Klozet Açıcılar Kadıköy, Kadıköy Klozet Tıkandı, Kadıköy Klozet’im Tıkandı, KadıköyTıkanan Klozet Açma, Kadıköy Tıkanmış Klozet Açma, Klozet Tıkanıklığı Kadıköy, Klozet Tıkanıklığı Açma Kadıköy, Klozet Tıkanması Kadıköy, Klozet Açan Kadıköy, Kadıköy Klozet Gideri Açma, Robotla Klozet Açma Kadıköy, Tıkalı wc Açma Kadıköy, Kadıköy Tıkalı wc Nasıl Açılır?, Tıkanan tuvaleti Açma Kadıköy, Kadıköy Pimaş Açma, Pimaş Tıkanıklığı Kadıköy, KadıköyPimaş Tıkanıklığı Açma, Robotla Pimaş Açma Kadıköy, Kadıköy Tıkalı Pimaş Açma, Kırmadan Pimaş Açma Kadıköy, Pimaş Açma Hizmetleri Kadıköy, Kadıköy tıkalı Pimaş Açıcı, Pimaş Açıcı Kadıköy, Pimaş Açıcılar Kadıköy, Kadıköy Tıkanmış Pimaş açma, Kadıköy Tıkanan Pimaşı açma, Kadıköy Pimaş Tıkanması, Pimaş Açan Tesisatçı Kadıköy, Pimaş Açan ustalar Kadıköy, Pimaş Açan Firmalar Kadıköy, Tıkalı Lavabo açan Kadıköy, Tıkalı lavabo açıcı Kadıköy, Tıkanan Lavabo Açma Kadıköy, Tıkanmış Lavabo Açma Kadıköy, Lavabo Aç Kadıköy, Lavabo Açıcı Kadıköy, Kadıköy Lavabo Tıkanıklığı Açma, Kadıköy Tıkalı Lavabo Açma, Kadıköy Lavabo Tıkandı, KadıköyLavabo Açıcılar, Kadıköy Robotla Lavabo açma, Kırmadan Lavabo Açma Kadıköy, Kameralı Lavabo Açma Kadıköy, Lavabo Gideri Açma Kadıköy, Tıkalı Lavabo Gideri Açma Kadıköy, Lavabo Açmak Kadıköy, Tıkalı Lavabo Açmak Kadıköy, Robotla Tuvalet Açma Kadıköy, Tıkanıklık Açma Kadıköy, Tıkanıklık Açıcı Kadıköy

1 Comment

 • Kalitesiyle çok güzel hizmet veren güler yüzlü temiz çalışan bi firma verdikleri hizmetten dolayı çok teşekkür ederim çok memnun kaldım.

  Murat Çelebi 28.10.2016

Yorum yap

Your email address will not be published.