Çorlu Sıhhi Tesisat

/Çorlu Sıhhi Tesisat

Çorlu Sıhhi Tesisat

Çorlu Sıhhi TesisatKonutlar, ticari yapılar ve diğer tüm yaşam alanlarının kapalı ve açık alanlarında içme suyu, sulama ve kalorifer tesisatlarının tamir ve bakım işlemleri için tesisatçı, yaygın biçimde aranır. Şehir yaşantısının getirdiği en belirgin medeniyet unsurlarından bir tanesi olan su ihtiyacının karşılanması için kurulan su taşıma sistemleri, yani sıhhi tesisat bileşenler zaman içerisinde bakım gerektirebilen donanımlardır. Tesisatçı, tüm temiz su ve atık su donanımlarının arızalarının giderilmesi, yenileme ve gerekli ise geliştirme işlemlerini gerçekleştiren, meslek erbabına denir. Tesisat işleri, bazı boyutları ile ileri düzey uzmanlık gerektirir ve kesin olarak tesisat ustası tarafından yapılmalıdır. Yapıların su tesisatının donatılmasından, kaçakların giderilmesine kadar çok çeşitli bir çalışma alanı bulunan tesisat ustaları veya diğer ismi tesisatçılar, mesleklerinde uzun yılların deneyimini, müşterilerine hizmet olarak sunarlar.

Su tesisatçısı ne iş yapar?

Su tesisatçısı, yapıların donatısında veya herhangi bir şekilde su tesisatı bulunan alanda, bu tesisatların tamir işlerini yapar. Elbette tesisatçı veya diğer ismi ile tesisat ustası, bir binanın ilk sıhhi tesisat döşeme işlerini de gerçekleştiren uzmandır.

 • Temiz su borularının döşenmesi
 • Temiz su borularının tamiri
 • Su kaçağı tespiti
 • Musluklar ve diğer sıhhi tesisat donanımlarının tesis ve tamiri
 • Kalorifer tesisatının tamiri
 • Isıtma sistemi tesisi
 • Kirli su donatısı tesisi ve tamiri
 • Bina içi doğalgaz hatlarının tesis ve tamiri
 • Yangın söndürme sistemlerinin kurulumu ve tamiri
 • Gibi evinizde veya işyerinizde su ile ilgili tüm teknik işlemler su tesisatçısı tarafından yapılır.
 • Bununla birlikte tesisatçılar, basınçlı havanın dolaştığı boru donanımları da kurar ve bu hatların tamirini yapar.

Örneğin, kompresörlü hava hatları, su tesisatlarına benzer yapılardır ve su tesisatçıları tarafından tesis, bakım ve onarımı yapılabilir. Hastanelerde bulunan hava taşıma ve oksijen gibi gazları taşıma görevi de yine tesisatlar tarafından gerçekleşir ve tesisatçılar tarafından inşa edilir. Ayrıca bahçe sulama sistemleri ile şantiye tesisatları gibi yapılar da yine su tesisatçıları tarafından geliştirilir ve tamirleri yapılır.

Sıhhi tesisat nedir?

Sıhhi tesisat, temiz suyun boru hatları ile bir noktadan diğerine aktarıldığı donatılara verilen genel isimdir. Basınçlı suyun şebekeden, evler veya işlerine aktarılması için kullanılan boru donatıları ve bunlara bağlı ekipmanların tamamı sıhhi tesisat kavramı içerisine girer.

 • Borular
 • Dirsek ve ek aparatları
 • Vanalar
 • Çeşmeler
 • Armatürler
 • Su depoları ve bunların bileşenleri

Genel olarak sıhhi tesisat donatılarına örnektir. Ancak elbette sıhhi tesisat yalnızca bunlarla sınırlandırılamaz. Sıhhi tesisatçı veya su tesisatçının yaptığı işlerin detayında yer alan tüm donatılar esasen sıhhi tesisat kavramı içerisinde değerlendirilir. Yani; suyun veya gazların, boruların içerisinde aktarıldığı tüm donatılar sıhhi tesisat olarak değerlendirilir.

Geçmişte bakır ve benzeri metaller kullanılarak kurulan sıhhi tesisat donatıları, günümüzde plastik ve benzeri, daha uzun ömürlü ve esnek materyaller kullanılarak inşa edilir. Demir boruların zaman içerisin paslanarak sıhhi niteliklerini kaybediyor olmaları ve genel olarak kullanım sürelerinin düşük olması nedeniyle, günümüzde PVC borular buna bağlı sarf malzemeleri kullanılır. Gerek ekleme ve değiştirme yaparken gerekse ilk tesisleşme sürecinde son derece hızlı gerçekleşebilen plastik borular, ayrıca sanayide asit gibi metal borularla aktarılması mümkün olmayan sıvıların aktarılması için de verimli olarak kullanılıyor. Isı ve basınç mukavemetleri en az metaller kadar güçlü olan bu boru tipleri, günümüzde her ortamda yaygın olarak kullanılıyor.

Tesisat ihtiyaçlarınızın karşılanması için su tesisatçısı veya sıhhi tesisatçı unvanına sahip kişileri veya bu alanda uzmanlaşmış firmaları tercih ediniz. Hem sorunlarınızın hızlı bir şekilde giderilmesi için planlı süreçler sunmak noktasında hem de işlemlerinizin nitelikli biçimde karşılanması için tesisatçı seçimi, hayati öneme sahiptir.

Robotla tıkanıklık açma

Robotla lavabo açmak ya da pimaş yıkamak en hızlı tesisat yöntemlerinden biri artık. Su tesisatçısı olarak tıkanıklıklara modern teknoloji ile müdahale ederek zamandan ve nakitten tasarruf sağlıyoruz. Tıkalı bir pimaş ancak robotlu sistemlerle yıkanarak tamamen açılabiliyor. Özellikle tuvalet, rögar açma işlemlerinde robotlar etkili bir performans gösteriyor.

Macit Tesisat, İstanbul’da hizmet veren bir tesisat firmasıdır. Özellikle tıkanıklık açmasu kaçağı tespitipetek temizliği gibi alanlarda uzmanlaşmışlardır. İşlerini hızlı ve profesyonel bir şekilde yapmalarıyla bilinirler.

Adres: Şirinevler Mahallesi, Mahmutbey Cd. No: 51/A, Bahçelievler, İstanbul

Eğer tesisat sorunları yaşıyorsanız, Macit Tesisat ile iletişime geçebilirsiniz:

 • Telefon: 0212 639 34 84 veya 0541 930 85 57
 • E-posta: macittesisat@gmail.com
Yaptığımız İşleri Takip Edin

Youtube kanalımıza abone olarak bizi ve yaptığımız işleri takip edip inceleyebilirsiniz.

Etiketler:

Çorlu su tesisatçısı, Çorlu su tesisatçısı, Çorlu su tesisat tamircisi, Çorlu tesisatçı, Çorlu su tesisatçıları, Çorlu su tesisat firmaları ?, Çorlu su tesisatı ustaları ?, Beylikdüsü su tesisatçıları, Çorlu tesisatçı, Çorlu Lavabo Açıcılar, Çorlu Pimaş Tıkanıklığı Açma, Çorlu tuvalet Tıkanıklığı Açma, Çorlu Lavabo Açma, Çorlu Klozet Gideri Açma, Çorlu Gider Açma Çorlu bölgesinde kırmadan giderlerinizi açıyoruz. 7/24, Çorlu lavabo açıcı, Çorlu Gider Tıkanıklığı Açma, Çorlu Lavabo Tıkanıklığı Açma, Çorlu Lavabo Gideri Açma, Çorlu Tuvalet Gideri Açma, Çorlu tuvalet Açma, Çorlu Tuvalet açıcılar, ÇorluPimaş Açıcı, Çorlu Gider Açıcı giderleri kırmadan robot makine ile açıyoruz., Çorlu Pimaş Açan kırmadan tıkanan pimaşları açıyoruz., Çorlu Tıkanıklık Açıcı tıkanan giderleri kırmadan açıyoruz., Klozet açıcı Çorlu, Çorlu Tıkalı Pimaş Açma, Tıkalı Gider Açma Çorlu, Tıkalı Lavabo Açma Çorlu, Çorlu Tıkalı Tuvalet Açma, Çorlu Tıkalı Tuvalet Açan , Çorlu Tıkalı Pimaş Açan, Çorlu Tıkalı Pimaş Açıcı, Bahçelievler Tıkalı Lavabo Açıcı, Çorlu Tıkalı Tuvalet Açıcı, Tıkalı Pimaş Açıcı Çorlu, Tıkalı Gider Açıcı Çorlu, Tuvalet Açma Çorlu, Pimaş Açma Çorlu, Lavabo Açma Çorlu, Çorlu Tıkanıklık Açma, Çorlu Gider Açma, Mutfak Açma Çorlu, Çorlu Kanal Açma, Tıkalı Klozet Açma Çorlu, Tıkalı Klozet Gideri Açma Çorlu, Tıkalı Klozet Borusu Açma Çorlu, Klozet Açmak Çorlu, Klozet Açıcı Çorlu, Klozet Açıcılar Çorlu, Çorlu Klozet Tıkandı, Çorlu Klozet’im Tıkandı, Çorlu Tıkanan Klozet Açma, Çorlu Tıkanmış Klozet Açma, Klozet Tıkanıklığı Çorlu, Klozet Tıkanıklığı Açma Çorlu, Klozet Tıkanması Çorlu, Klozet Açan Çorlu, Çorlu Klozet Gideri Açma, Robotla Klozet Açma Çorlu, Tıkalı wc Açma Çorlu, Çorlu Tıkalı wc Nasıl Açılır?, Tıkanan tuvaleti Açma Çorlu, Çorlu Pimaş Açma, Pimaş Tıkanıklığı Çorlu, Çorlu Pimaş Tıkanıklığı Açma, Robotla Pimaş Açma Çorlu, Çorlu Tıkalı Pimaş Açma, Kırmadan Pimaş Açma Çorlu, Pimaş Açma Hizmetleri Çorlu, Çorlu tıkalı Pimaş Açıcı, Pimaş Açıcı Çorlu, Pimaş Açıcılar Çorlu, Çorlu Tıkanmış Pimaş açma, Çorlu Tıkanan Pimaşı açma, Çorlu Pimaş Tıkanması, Pimaş Açan Tesisatçı Çorlu, Pimaş Açan ustalar Çorlu, Pimaş Açan Firmalar Çorlu, Tıkalı Lavabo açan Çorlu, Tıkalı lavabo açıcı Çorlu, Tıkanan Lavabo Açma Çorlu, Tıkanmış Lavabo Açma Çorlu, Lavabo Aç Çorlu, Lavabo Açıcı Çorlu, Çorlu Lavabo Tıkanıklığı Açma, Çorlu Tıkalı Lavabo Açma, Çorlu Lavabo Tıkandı, Çorlu Lavabo Açıcılar, Çorlu Robotla Lavabo açma, Kırmadan Lavabo Açma Çorlu, Kameralı Lavabo Açma Çorlu, Lavabo Gideri Açma Çorlu, Tıkalı Lavabo Gideri Açma Çorlu, Lavabo Açmak Çorlu, Tıkalı Lavabo Açmak Çorlu, Robotla Tuvalet Açma Çorlu, Tıkanıklık Açma Çorlu , Tıkanıklık Açıcı Çorlu

Henüz yorum yok

Yorum yap

Your email address will not be published.