Bakırköy Tesisatçı

/Bakırköy Tesisatçı

Bakırköy Tesisatçı

Bakırköy TesisatçıKonutlar, ticari yapılar ve diğer tüm yaşam alanlarının kapalı ve açık alanlarında içme suyu, sulama ve kalorifer tesisatlarının tamir ve bakım işlemleri için tesisatçı, yaygın biçimde aranır. Şehir yaşantısının getirdiği en belirgin medeniyet unsurlarından bir tanesi olan su ihtiyacının karşılanması için kurulan su taşıma sistemleri, yani sıhhi tesisat bileşenler zaman içerisinde bakım gerektirebilen donanımlardır. Tesisatçı, tüm temiz su ve atık su donanımlarının arızalarının giderilmesi, yenileme ve gerekli ise geliştirme işlemlerini gerçekleştiren, meslek erbabına denir. Tesisat işleri, bazı boyutları ile ileri düzey uzmanlık gerektirir ve kesin olarak tesisat ustası tarafından yapılmalıdır. Yapıların su tesisatının donatılmasından, kaçakların giderilmesine kadar çok çeşitli bir çalışma alanı bulunan tesisat ustaları veya diğer ismi tesisatçılar, mesleklerinde uzun yılların deneyimini, müşterilerine hizmet olarak sunarlar.

Su tesisatçısı ne iş yapar?

Su tesisatçısı, yapıların donatısında veya herhangi bir şekilde su tesisatı bulunan alanda, bu tesisatların tamir işlerini yapar. Elbette tesisatçı veya diğer ismi ile tesisat ustası, bir binanın ilk sıhhi tesisat döşeme işlerini de gerçekleştiren uzmandır.

 • Temiz su borularının döşenmesi
 • Temiz su borularının tamiri
 • Su kaçağı tespiti
 • Musluklar ve diğer sıhhi tesisat donanımlarının tesis ve tamiri
 • Kalorifer tesisatının tamiri
 • Isıtma sistemi tesisi
 • Kirli su donatısı tesisi ve tamiri
 • Bina içi doğalgaz hatlarının tesis ve tamiri
 • Yangın söndürme sistemlerinin kurulumu ve tamiri
 • Gibi evinizde veya işyerinizde su ile ilgili tüm teknik işlemler su tesisatçısı tarafından yapılır.
 • Bununla birlikte tesisatçılar, basınçlı havanın dolaştığı boru donanımları da kurar ve bu hatların tamirini yapar.

Örneğin, kompresörlü hava hatları, su tesisatlarına benzer yapılardır ve su tesisatçıları tarafından tesis, bakım ve onarımı yapılabilir. Hastanelerde bulunan hava taşıma ve oksijen gibi gazları taşıma görevi de yine tesisatlar tarafından gerçekleşir ve tesisatçılar tarafından inşa edilir. Ayrıca bahçe sulama sistemleri ile şantiye tesisatları gibi yapılar da yine su tesisatçıları tarafından geliştirilir ve tamirleri yapılır.

Sıhhi tesisat nedir?

Sıhhi tesisat, temiz suyun boru hatları ile bir noktadan diğerine aktarıldığı donatılara verilen genel isimdir. Basınçlı suyun şebekeden, evler veya işlerine aktarılması için kullanılan boru donatıları ve bunlara bağlı ekipmanların tamamı sıhhi tesisat kavramı içerisine girer.

 • Borular
 • Dirsek ve ek aparatları
 • Vanalar
 • Çeşmeler
 • Armatürler
 • Su depoları ve bunların bileşenleri

Genel olarak sıhhi tesisat donatılarına örnektir. Ancak elbette sıhhi tesisat yalnızca bunlarla sınırlandırılamaz. Sıhhi tesisatçı veya su tesisatçının yaptığı işlerin detayında yer alan tüm donatılar esasen sıhhi tesisat kavramı içerisinde değerlendirilir. Yani; suyun veya gazların, boruların içerisinde aktarıldığı tüm donatılar sıhhi tesisat olarak değerlendirilir.

Geçmişte bakır ve benzeri metaller kullanılarak kurulan sıhhi tesisat donatıları, günümüzde plastik ve benzeri, daha uzun ömürlü ve esnek materyaller kullanılarak inşa edilir. Demir boruların zaman içerisin paslanarak sıhhi niteliklerini kaybediyor olmaları ve genel olarak kullanım sürelerinin düşük olması nedeniyle, günümüzde PVC borular buna bağlı sarf malzemeleri kullanılır. Gerek ekleme ve değiştirme yaparken gerekse ilk tesisleşme sürecinde son derece hızlı gerçekleşebilen plastik borular, ayrıca sanayide asit gibi metal borularla aktarılması mümkün olmayan sıvıların aktarılması için de verimli olarak kullanılıyor. Isı ve basınç mukavemetleri en az metaller kadar güçlü olan bu boru tipleri, günümüzde her ortamda yaygın olarak kullanılıyor.

Tesisat ihtiyaçlarınızın karşılanması için su tesisatçısı veya sıhhi tesisatçı unvanına sahip kişileri veya bu alanda uzmanlaşmış firmaları tercih ediniz. Hem sorunlarınızın hızlı bir şekilde giderilmesi için planlı süreçler sunmak noktasında hem de işlemlerinizin nitelikli biçimde karşılanması için tesisatçı seçimi, hayati öneme sahiptir.

Robotla tıkanıklık açma

Robotla lavabo açmak ya da pimaş yıkamak en hızlı tesisat yöntemlerinden biri artık. Su tesisatçısı olarak tıkanıklıklara modern teknoloji ile müdahale ederek zamandan ve nakitten tasarruf sağlıyoruz. Tıkalı bir pimaş ancak robotlu sistemlerle yıkanarak tamamen açılabiliyor. Özellikle tuvalet, rögar açma işlemlerinde robotlar etkili bir performans gösteriyor.

Yaptığımız İşleri Takip Edin

Youtube kanalımıza abone olarak bizi ve yaptığımız işleri takip edip inceleyebilirsiniz.

 

Etiketler:

Bakırköy su tesisatçısı, Bakırköy gider açma, Bakırköy tuvalet tıkanıklığı açma, Bakırköy tıkalı gider açma, Bakırköy lavabo açma, Bakırköy su tesisatçısı, Bakırköy pimaş açma, Bakırköy mutfak tıkanıklığı açma, Bakırköy süzgeç açma, Bakırköy kanal açma, Bakırköyde robotla tıkalı giderlerinizi açıyoruz?, Bakırköy kamaralı pimaş açma, Bakırköy mutfak lavabo tıkanıklığı açma, Bakırköy klozet tıkanıklığı açma, Bakırköy tuvalet açma, Bakırköy tuvalet açan, Tuvalet açma bakırköy, Bakırköy tuvalet tıkanıklığı, Bakırköy tuvalet açmak, Bakırköy tuvalet tıkanıklığı açma, Bakırköy wc açma, Bakırköy tuvalet açan firmalar?, Bakırköy tuvalet nasıl açılır?, Bakırköy tuvalet açıcı, Bakırköy tuvaletim tıkandı, Bakırköy tuvalet borusu açma, Bakırköy robotla tuvalet tıkanıklığı açma, Bakırköy tuvalet neden tıkanır, Bakırköy tuvalet açan usta, Bakırköy klozet açma , Bakırköy klozet tıkandı, Bakırköy klozet açıcı, Bakırköy klozet açan firmalar, Bakırköy klozet tıkanıklığı açma, Bakırköy klozet nasıl açılır, Bakırköy klozet açan usta, Bakırköy klozet im tıkandı Güngören, Bakırköy klozet esi tıkandı be yapmalıyım, Bakırköy klozet tamiri, Bakırköy klozet su kaçırıyor, Bakırköy klozet gideri açma, Bakırköy pimaş açma, Lavabo açma, Lavabo gideri açma, Lavabo nasıl açılır, Lavabo açan firmalar, Lavabo tıkanıklığı açma, Lavabom tıkandı, Lavabo tıkanıklığı nasıl giderilir, Lavabosu tıkananlar nasıl açıyor, Lavabo borusu açma, Lavabo açıcılar, Lavabo neden tıkanır, Lavabo tıkanıklığını açan ustalar, Robotla lavabo açma, Robotla lavabo nasıl açılır, Kameralı lavabo açma, Kameralı lavabo açan firmalar, Lavabo tıkanıklığını ne önler, Lavabo tıkandı ne yapmalıyım?

8 Comments

 • Merhabalar, ben bakirkoy zuhuratbaba da ikamet ekmekteyim. Rica etsem klozet tikanikligini acma isleminin ucreti nedir ve aradigimiz gun gelebiliyor musunuz?

  KLARA YARDIM 27.12.2015
  • tabiki ne zaman isterseniz yardımcı oluruz 0541 930 85 57 bu numaradan arayıp veya yazabilirsiniz

   macittesisat 28.12.2015
 • Evimin tesisatını yaptılar çok başarılı teşekkürler

  Fatih 27.04.2016
 • bakırköydeki evimin tuvaleti tıkandı bunun için internette araştırma yapar ken bu firmayı buldum harika bir firma robotla kamarayla baktılar açtılar tavsiye ederim

  seçkin 16.06.2016
 • Evimde su kacagi vardi internetten tesaduf bu siteyi gordum ve iyki bulmusum sorunumu hemen cozduler herkese tavsiye ediyorum sagolsunlar

  Halime yildiz 27.01.2018
 • Macit bey Sorunumuzu kısa sürede çözmüştür,
  Pazar günü olmasına rağmen Güler yüzü ve alakası sön derece memnun kaldığımızı belirtmek isterim.
  Ve bir çok noktaya referans olacağım Teşekkür ederiz Macit be

  Erdem 13.05.2018
 • Çok memnun kaldım tesisatını değiştiler tavsiye ederim

  Fikri 25.05.2018
 • Öncelikle klasik merhabalar arkadaşlarım bu internet den her türlü şeylerle karşılaşılıyo adamın birini çağırdım labalı böyle sanki elementleri bir araya getiriyo şimşek çaktıracak uyuz oldum kovdum ve macit tesisatı çağırdım saolsun Recep isminde bir arkadaş gayet kibar zarif mesleğinin piri derler ya tabi efendim buyrun efendim beyfendilik de var ustalıkda tertemiz hızlı bi şekilde çözdü wc mizi tertemiz kırmadan açtılar minnettarım şiddetle tavsiye ederim iy geceler

  Murat 24.08.2019

Yorum yap

Your email address will not be published.