Bahçeşehir Tesisatçı

/Bahçeşehir Tesisatçı

Bahçeşehir Tesisatçı

Bahçeşehir TesisatçıKonutlar, ticari yapılar ve diğer tüm yaşam alanlarının kapalı ve açık alanlarında içme suyu, sulama ve kalorifer tesisatlarının tamir ve bakım işlemleri için tesisatçı, yaygın biçimde aranır. Şehir yaşantısının getirdiği en belirgin medeniyet unsurlarından bir tanesi olan su ihtiyacının karşılanması için kurulan su taşıma sistemleri, yani sıhhi tesisat bileşenler zaman içerisinde bakım gerektirebilen donanımlardır. Tesisatçı, tüm temiz su ve atık su donanımlarının arızalarının giderilmesi, yenileme ve gerekli ise geliştirme işlemlerini gerçekleştiren, meslek erbabına denir. Tesisat işleri, bazı boyutları ile ileri düzey uzmanlık gerektirir ve kesin olarak tesisat ustası tarafından yapılmalıdır. Yapıların su tesisatının donatılmasından, kaçakların giderilmesine kadar çok çeşitli bir çalışma alanı bulunan tesisat ustaları veya diğer ismi tesisatçılar, mesleklerinde uzun yılların deneyimini, müşterilerine hizmet olarak sunarlar.

Su tesisatçısı ne iş yapar?

Su tesisatçısı, yapıların donatısında veya herhangi bir şekilde su tesisatı bulunan alanda, bu tesisatların tamir işlerini yapar. Elbette tesisatçı veya diğer ismi ile tesisat ustası, bir binanın ilk sıhhi tesisat döşeme işlerini de gerçekleştiren uzmandır.

 • Temiz su borularının döşenmesi
 • Temiz su borularının tamiri
 • Su kaçağı tespiti
 • Musluklar ve diğer sıhhi tesisat donanımlarının tesis ve tamiri
 • Kalorifer tesisatının tamiri
 • Isıtma sistemi tesisi
 • Kirli su donatısı tesisi ve tamiri
 • Bina içi doğalgaz hatlarının tesis ve tamiri
 • Yangın söndürme sistemlerinin kurulumu ve tamiri
 • Gibi evinizde veya işyerinizde su ile ilgili tüm teknik işlemler su tesisatçısı tarafından yapılır.
 • Bununla birlikte tesisatçılar, basınçlı havanın dolaştığı boru donanımları da kurar ve bu hatların tamirini yapar.

Örneğin, kompresörlü hava hatları, su tesisatlarına benzer yapılardır ve su tesisatçıları tarafından tesis, bakım ve onarımı yapılabilir. Hastanelerde bulunan hava taşıma ve oksijen gibi gazları taşıma görevi de yine tesisatlar tarafından gerçekleşir ve tesisatçılar tarafından inşa edilir. Ayrıca bahçe sulama sistemleri ile şantiye tesisatları gibi yapılar da yine su tesisatçıları tarafından geliştirilir ve tamirleri yapılır.

Sıhhi tesisat nedir?

Sıhhi tesisat, temiz suyun boru hatları ile bir noktadan diğerine aktarıldığı donatılara verilen genel isimdir. Basınçlı suyun şebekeden, evler veya işlerine aktarılması için kullanılan boru donatıları ve bunlara bağlı ekipmanların tamamı sıhhi tesisat kavramı içerisine girer.

 • Borular
 • Dirsek ve ek aparatları
 • Vanalar
 • Çeşmeler
 • Armatürler
 • Su depoları ve bunların bileşenleri

Genel olarak sıhhi tesisat donatılarına örnektir. Ancak elbette sıhhi tesisat yalnızca bunlarla sınırlandırılamaz. Sıhhi tesisatçı veya su tesisatçının yaptığı işlerin detayında yer alan tüm donatılar esasen sıhhi tesisat kavramı içerisinde değerlendirilir. Yani; suyun veya gazların, boruların içerisinde aktarıldığı tüm donatılar sıhhi tesisat olarak değerlendirilir.

Geçmişte bakır ve benzeri metaller kullanılarak kurulan sıhhi tesisat donatıları, günümüzde plastik ve benzeri, daha uzun ömürlü ve esnek materyaller kullanılarak inşa edilir. Demir boruların zaman içerisin paslanarak sıhhi niteliklerini kaybediyor olmaları ve genel olarak kullanım sürelerinin düşük olması nedeniyle, günümüzde PVC borular buna bağlı sarf malzemeleri kullanılır. Gerek ekleme ve değiştirme yaparken gerekse ilk tesisleşme sürecinde son derece hızlı gerçekleşebilen plastik borular, ayrıca sanayide asit gibi metal borularla aktarılması mümkün olmayan sıvıların aktarılması için de verimli olarak kullanılıyor. Isı ve basınç mukavemetleri en az metaller kadar güçlü olan bu boru tipleri, günümüzde her ortamda yaygın olarak kullanılıyor.

Tesisat ihtiyaçlarınızın karşılanması için su tesisatçısı veya sıhhi tesisatçı unvanına sahip kişileri veya bu alanda uzmanlaşmış firmaları tercih ediniz. Hem sorunlarınızın hızlı bir şekilde giderilmesi için planlı süreçler sunmak noktasında hem de işlemlerinizin nitelikli biçimde karşılanması için tesisatçı seçimi, hayati öneme sahiptir.

Robotla tıkanıklık açma

Robotla lavabo açmak ya da pimaş yıkamak en hızlı tesisat yöntemlerinden biri artık. Su tesisatçısı olarak tıkanıklıklara modern teknoloji ile müdahale ederek zamandan ve nakitten tasarruf sağlıyoruz. Tıkalı bir pimaş ancak robotlu sistemlerle yıkanarak tamamen açılabiliyor. Özellikle tuvalet, rögar açma işlemlerinde robotlar etkili bir performans gösteriyor.

Yaptığımız İşleri Takip Edin

Youtube kanalımıza abone olarak bizi ve yaptığımız işleri takip edip inceleyebilirsiniz.

Etiketler:

Bahceşehir Lavabo Açıcılar, Bahceşehir Pimaş Tıkanıklığı Açma, Bahceşehir tuvalet Tıkanıklığı Açma, Bahceşehir Lavabo Açma, Bahceşehir Klozet Gideri Açma, Bahceşehir Gider Açma, Gider Tıkanıklığı Açma Bahceşehir, Bahceşehir Lavabo Gideri Açma, Bahceşehir Tuvalet Gideri Açma, Bahceşehir Kanal Açma, Bahceşehir Tuvalet açıcılar, Bahceşehir Pimaş Açıcı, Bahceşehir Gider Açıcı, Bahceşehir Pimaş Açan, Bahceşehir Tıkanıklık Açıcı, Bahceşehir Klozet açıcı, Bahceşehir Tıkalı Pimaş Açma, Bahceşehir Tıkalı Gider Açma, Bahceşehir Tıkalı Lavabo Açma, Bahceşehir Tıkalı Tuvalet Açma, Bahceşehir Tıkalı Tuvalet Açan, Bahceşehir Tıkalı Pimaş Açan, Bahceşehir Tıkalı Pimaş Açıcı, Bahceşehir Tıkalı Lavabo Açıcı, Bahceşehir Tıkalı Tuvalet Açıcı, Bahceşehir Tıkalı Pimaş Açıcı, Bahceşehir Tıkalı Gider Açıcı, Tuvalet Açma Bahceşehir, Pimaş Açma Bahceşehir, Bahceşehir Lavabo Açma, Bahceşehir Tıkanıklık Açma, Bahceşehir Gider Açma, Bahceşehir Mutfak Açma, Bahceşehir Kanal Açma, Tıkalı Klozet Açma Bahceşehir, Bahceşehir Tıkalı Klozet Gideri Açma, Tıkalı Klozet Borusu Açma, Bahceşehir Klozet Açmak, Bahceşehir Klozet Açıcı, Klozet Açıcılar Bahceşehir, Bahceşehir Klozet Tıkandı, Klozet’im Tıkandı Bahceşehir, Bahceşehir Tıkanan Klozet Açma, Tıkanmış Klozet Açma Bahceşehir, Klozet Tıkanıklığı Bahceşehir, Klozet Tıkanıklığı Açma Bahceşehir, Bahceşehir Klozet Tıkanması, Klozet Açan Bahceşehir, Bahceşehir Klozet Gideri Açma, Bahceşehir Robotla Klozet Açma, Bahceşehir Kırmadan Klozet Açma, Bahceşehir Tuvalet Tıkanıklığı, Bahceşehir Tuvalet Tıkanıklığı Açma, Bahceşehir Tıkalı tuvalet Açma, Bahceşehir Tuvalet tıkanması, Bahceşehir Wc Tıkanıklığı, Bahceşehir Wc Tıkanıklığı Açma, Bahceşehir Tuvalet tıkandı, Bahceşehir Tuvaletim Tıkandı, Bahceşehir Tuvalet Tıkandı Nasıl Açılır?, Bahceşehir Tıkanmış Tuvalet Açma, Bahceşehir Tıkalı wc gideri açma, Bahceşehir Wc Tıkandı, Bahceşehir Tuvalet Açıcı, Bahceşehir Tuvalet Açıcılar, Bahceşehir Tıkalı Tuvalet gideri açma, Bahceşehir Tıkanmış Tuvalet Açma, Bahceşehir Robotla Tuvalet Açma, Bahceşehir Kırmadan Tuvalet açma, Bahceşehir Tıkalı Tuvalet Açma yöntemleri, Bahceşehir Tuvalet Gideri Açma, Bahceşehir Tıkalı Tuvalet Açıcı,Bahceşehir Tıkanan Tuvalet Açma, Bahceşehir Tuvalet açan, Bahceşehir Tıkalı wc Açma, Bahceşehir Tıkalı wc Nasıl Açılır?, Tıkanan tuvaleti Açma, Bahceşehir Pimaş Açma, Bahceşehir Pimaş Tıkanıklığı, Bahceşehir Pimaş Tıkanıklığı Açma, Bahceşehir Robotla Pimaş Açma, Bahceşehir Tıkalı Pimaş Açma, Kırmadan Pimaş Açma Bahceşehir, Pimaş Açma Hizmetleri Bahceşehir, Bahceşehir Tıkalı Pimaş Açıcı, Bahceşehir Pimaş Açıcı, Bahceşehir Pimaş Açıcılar, Bahceşehir Tıkanmış Pimaş açma, Bahceşehir Tıkanan Pimaşı açma, Bahceşehir Pimaş Tıkanması, Pimaş Açan Tesisatçı Bahceşehir, Pimaş Açan ustalar Bahceşehir

 

 

1 Comment

 • bahçeşehir atatürk bulvarı lale sokakta bulunan Çağdaş Özaydınlar sitesi villa 2 s nolu evimizde tuvalet gideri tıkanıklığı yaşıyoruz.15 gün önce gelen usta spiral salıp açmaya çalıştı.BİR HAFTA sorun giderildi sandık.Yeniden geri tepmeye başladı.Tahminim 100 lük gider borusu bir yerde tıkalı.Keşif yapmanız gerekirmi,nasıl çözüm önerirsiniz.Selamlar

  Zeki Dölek 17.09.2019

Yorum yap

Your email address will not be published.