Güngören Sıhhi Tesisat

/Güngören Sıhhi Tesisat

Güngören Tesisatçı

Güngören TesisatçıKonutlar, ticari yapılar ve diğer tüm yaşam alanlarının kapalı ve açık alanlarında içme suyu, sulama ve kalorifer tesisatlarının tamir ve bakım işlemleri için tesisatçı, yaygın biçimde aranır. Şehir yaşantısının getirdiği en belirgin medeniyet unsurlarından bir tanesi olan su ihtiyacının karşılanması için kurulan su taşıma sistemleri, yani sıhhi tesisat bileşenler zaman içerisinde bakım gerektirebilen donanımlardır. Tesisatçı, tüm temiz su ve atık su donanımlarının arızalarının giderilmesi, yenileme ve gerekli ise geliştirme işlemlerini gerçekleştiren, meslek erbabına denir. Tesisat işleri, bazı boyutları ile ileri düzey uzmanlık gerektirir ve kesin olarak tesisat ustası tarafından yapılmalıdır. Yapıların su tesisatının donatılmasından, kaçakların giderilmesine kadar çok çeşitli bir çalışma alanı bulunan tesisat ustaları veya diğer ismi tesisatçılar, mesleklerinde uzun yılların deneyimini, müşterilerine hizmet olarak sunarlar.

Su tesisatçısı ne iş yapar?

Su tesisatçısı, yapıların donatısında veya herhangi bir şekilde su tesisatı bulunan alanda, bu tesisatların tamir işlerini yapar. Elbette tesisatçı veya diğer ismi ile tesisat ustası, bir binanın ilk sıhhi tesisat döşeme işlerini de gerçekleştiren uzmandır.

 • Temiz su borularının döşenmesi
 • Temiz su borularının tamiri
 • Su kaçağı tespiti
 • Musluklar ve diğer sıhhi tesisat donanımlarının tesis ve tamiri
 • Kalorifer tesisatının tamiri
 • Isıtma sistemi tesisi
 • Kirli su donatısı tesisi ve tamiri
 • Bina içi doğalgaz hatlarının tesis ve tamiri
 • Yangın söndürme sistemlerinin kurulumu ve tamiri
 • Gibi evinizde veya işyerinizde su ile ilgili tüm teknik işlemler su tesisatçısı tarafından yapılır.
 • Bununla birlikte tesisatçılar, basınçlı havanın dolaştığı boru donanımları da kurar ve bu hatların tamirini yapar.

Örneğin, kompresörlü hava hatları, su tesisatlarına benzer yapılardır ve su tesisatçıları tarafından tesis, bakım ve onarımı yapılabilir. Hastanelerde bulunan hava taşıma ve oksijen gibi gazları taşıma görevi de yine tesisatlar tarafından gerçekleşir ve tesisatçılar tarafından inşa edilir. Ayrıca bahçe sulama sistemleri ile şantiye tesisatları gibi yapılar da yine su tesisatçıları tarafından geliştirilir ve tamirleri yapılır.

Sıhhi tesisat nedir?

Sıhhi tesisat, temiz suyun boru hatları ile bir noktadan diğerine aktarıldığı donatılara verilen genel isimdir. Basınçlı suyun şebekeden, evler veya işlerine aktarılması için kullanılan boru donatıları ve bunlara bağlı ekipmanların tamamı sıhhi tesisat kavramı içerisine girer.

 • Borular
 • Dirsek ve ek aparatları
 • Vanalar
 • Çeşmeler
 • Armatürler
 • Su depoları ve bunların bileşenleri

Genel olarak sıhhi tesisat donatılarına örnektir. Ancak elbette sıhhi tesisat yalnızca bunlarla sınırlandırılamaz. Sıhhi tesisatçı veya su tesisatçının yaptığı işlerin detayında yer alan tüm donatılar esasen sıhhi tesisat kavramı içerisinde değerlendirilir. Yani; suyun veya gazların, boruların içerisinde aktarıldığı tüm donatılar sıhhi tesisat olarak değerlendirilir.

Geçmişte bakır ve benzeri metaller kullanılarak kurulan sıhhi tesisat donatıları, günümüzde plastik ve benzeri, daha uzun ömürlü ve esnek materyaller kullanılarak inşa edilir. Demir boruların zaman içerisin paslanarak sıhhi niteliklerini kaybediyor olmaları ve genel olarak kullanım sürelerinin düşük olması nedeniyle, günümüzde PVC borular buna bağlı sarf malzemeleri kullanılır. Gerek ekleme ve değiştirme yaparken gerekse ilk tesisleşme sürecinde son derece hızlı gerçekleşebilen plastik borular, ayrıca Güngörende asit gibi metal borularla aktarılması mümkün olmayan sıvıların aktarılması için de verimli olarak kullanılıyor. Isı ve basınç mukavemetleri en az metaller kadar güçlü olan bu boru tipleri, günümüzde her ortamda yaygın olarak kullanılıyor.

Tesisat ihtiyaçlarınızın karşılanması için su tesisatçısı veya sıhhi tesisatçı unvanına sahip kiGüngörenri veya bu alanda uzmanlaşmış firmaları tercih ediniz. Hem sorunlarınızın hızlı bir şekilde giderilmesi için planlı süreçler sunmak noktasında hem de işlemlerinizin nitelikli biçimde karşılanması için tesisatçı seçimi, hayati öneme sahiptir.

Robotla tıkanıklık açma

Robotla lavabo açmak ya da pimaş yıkamak en hızlı tesisat yöntemlerinden biri artık. Su tesisatçısı olarak tıkanıklıklara modern teknoloji ile müdahale ederek zamandan ve nakitten tasarruf sağlıyoruz. Tıkalı bir pimaş ancak robotlu sistemlerle yıkanarak tamamen açılabiliyor. Özellikle tuvalet, rögar açma işlemlerinde robotlar etkili bir performans gösteriyor.

Yaptığımız İşleri Takip Edin

Youtube kanalımıza abone olarak bizi ve yaptığımız işleri takip edip inceleyebilirsiniz.

Etiketler:

Güngören su tesisatçısı, Güngören su tesisatçısı, Güngören su tesisat tamircisi, Güngören tesisatçı, Güngören su tesisatçıları, Güngören su tesisat firmaları ?, Güngören su tesisatı ustaları ?, Beylikdüsü su tesisatçıları, Güngören tesisatçı, Güngören Lavabo Açıcılar, Güngören Pimaş Tıkanıklığı Açma, Güngören tuvalet Tıkanıklığı Açma, Güngören Lavabo Açma, Güngören Klozet Gideri Açma, GüngörenGider Açma Güngören bölgesinde kırmadan giderlerinizi açıyoruz. 7/24, Güngören lavabo açıcı, Güngören Gider Tıkanıklığı Açma, Güngören Lavabo Tıkanıklığı Açma, Güngören Lavabo Gideri Açma, Güngören Tuvalet Gideri Açma, Güngören tuvalet Açma, Güngören Tuvalet açıcılar, Güngören Pimaş Açıcı, Güngören Gider Açıcı giderleri kırmadan robot makine ile açıyoruz., Güngören Pimaş Açan kırmadan tıkanan pimaşları açıyoruz., Güngören Tıkanıklık Açıcı tıkanan giderleri kırmadan açıyoruz., Klozet açıcı Güngören, Güngören Tıkalı Pimaş Açma, Tıkalı Gider Açma Güngören, Tıkalı Lavabo Açma Güngören, Güngören Tıkalı Tuvalet Açma, Güngören Tıkalı Tuvalet Açan , Güngören Tıkalı Pimaş Açan, Güngören Tıkalı Pimaş Açıcı, Bahçelievler Tıkalı Lavabo Açıcı, Güngören Tıkalı Tuvalet Açıcı, Tıkalı Pimaş Açıcı Güngören, Tıkalı Gider Açıcı Güngören, Tuvalet Açma Güngören, Pimaş Açma Güngören, Lavabo Açma Güngören, Güngören Tıkanıklık Açma, Güngören Gider Açma, Mutfak Açma Güngören, Güngören Kanal Açma, Tıkalı Klozet Açma Güngören, Tıkalı Klozet Gideri Açma Güngören, Tıkalı Klozet Borusu Açma Güngören, Klozet Açmak Güngören, Klozet Açıcı Güngören, Klozet Açıcılar Güngören, Güngören Klozet Tıkandı, Güngören Klozet’im Tıkandı, GüngörenTıkanan Klozet Açma, Güngören Tıkanmış Klozet Açma, Klozet Tıkanıklığı Güngören, Klozet Tıkanıklığı Açma Güngören, Klozet Tıkanması Güngören, Klozet Açan Güngören, Güngören Klozet Gideri Açma, Robotla Klozet Açma Güngören, Tıkalı wc Açma Güngören, Güngören Tıkalı wc Nasıl Açılır?, Tıkanan tuvaleti Açma Güngören, Güngören Pimaş Açma, Pimaş Tıkanıklığı Güngören, GüngörenPimaş Tıkanıklığı Açma, Robotla Pimaş Açma Güngören, Güngören Tıkalı Pimaş Açma, Kırmadan Pimaş Açma Güngören, Pimaş Açma Hizmetleri Güngören, Güngören tıkalı Pimaş Açıcı, Pimaş Açıcı Güngören, Pimaş Açıcılar Güngören, Güngören Tıkanmış Pimaş açma, Güngören Tıkanan Pimaşı açma, Güngören Pimaş Tıkanması, Pimaş Açan Tesisatçı Güngören, Pimaş Açan ustalar Güngören, Pimaş Açan Firmalar Güngören, Tıkalı Lavabo açan Güngören, Tıkalı lavabo açıcı Güngören, Tıkanan Lavabo Açma Güngören, Tıkanmış Lavabo Açma Güngören, Lavabo Aç Güngören, Lavabo Açıcı Güngören, Güngören Lavabo Tıkanıklığı Açma, Güngören Tıkalı Lavabo Açma, Güngören Lavabo Tıkandı, GüngörenLavabo Açıcılar, Güngören Robotla Lavabo açma, Kırmadan Lavabo Açma Güngören, Kameralı Lavabo Açma Güngören, Lavabo Gideri Açma Güngören, Tıkalı Lavabo Gideri Açma Güngören, Lavabo Açmak Güngören, Tıkalı Lavabo Açmak Güngören, Robotla Tuvalet Açma Güngören, Tıkanıklık Açma Güngören, Tıkanıklık Açıcı Güngören

6 Comments

 • Çok başarılı hızlı bir firma

  Kıymet 24.04.2016
 • Benim tuvaletim tıkandi açtilar birdaha tikandi telefonuma cevap vermiyolar bana siz yardimci olabilirmisiniz.

  Buket 26.04.2016
 • Evimde kavabo tıkanıklığı oldu tesisatçı usta çağırdık geldi kırılması gerektigini söyleyip 1500 tl para istedi sonra ben bir araştırma yaptım macit tesisatı buldum aradım geldiler 5 dk bile sürmedi helal olsun verdiğim paralar sonuna kadar heleldir hemde çok uygun

  Ali 26.04.2016
 • Benim banyonun süzgecinden arada su taşması oluyo ne yapmalıyım ne önerebilirsiniz

  Asiye 02.05.2016
 • Bizim Tuvalet tıkanıklığı vardı macit tesisattan çağırdığımız usta Gayet temiz kırmadan dökmeden 5 dk gibi kısa sürede halletti sağolsun emeğine sağlık fiyatıda gayet uygundu

  Mehmet 17.11.2016
  • Teşekkürler

   macittesisat 18.11.2016

Yorum yap

Your email address will not be published.