Şişli Tesisatçı

/Şişli Tesisatçı

Şişli Tesisatçı

Şişli TesisatçıKonutlar, ticari yapılar ve diğer tüm yaşam alanlarının kapalı ve açık alanlarında içme suyu, sulama ve kalorifer tesisatlarının tamir ve bakım işlemleri için tesisatçı, yaygın biçimde aranır. Şehir yaşantısının getirdiği en belirgin medeniyet unsurlarından bir tanesi olan su ihtiyacının karşılanması için kurulan su taşıma sistemleri, yani sıhhi tesisat bileşenler zaman içerisinde bakım gerektirebilen donanımlardır. Tesisatçı, tüm temiz su ve atık su donanımlarının arızalarının giderilmesi, yenileme ve gerekli ise geliştirme işlemlerini gerçekleştiren, meslek erbabına denir. Tesisat işleri, bazı boyutları ile ileri düzey uzmanlık gerektirir ve kesin olarak tesisat ustası tarafından yapılmalıdır. Yapıların su tesisatının donatılmasından, kaçakların giderilmesine kadar çok çeşitli bir çalışma alanı bulunan tesisat ustaları veya diğer ismi tesisatçılar, mesleklerinde uzun yılların deneyimini, müşterilerine hizmet olarak sunarlar.

Su tesisatçısı ne iş yapar?

Su tesisatçısı, yapıların donatısında veya herhangi bir şekilde su tesisatı bulunan alanda, bu tesisatların tamir işlerini yapar. Elbette tesisatçı veya diğer ismi ile tesisat ustası, bir binanın ilk sıhhi tesisat döşeme işlerini de gerçekleştiren uzmandır.

 • Temiz su borularının döşenmesi
 • Temiz su borularının tamiri
 • Su kaçağı tespiti
 • Musluklar ve diğer sıhhi tesisat donanımlarının tesis ve tamiri
 • Kalorifer tesisatının tamiri
 • Isıtma sistemi tesisi
 • Kirli su donatısı tesisi ve tamiri
 • Bina içi doğalgaz hatlarının tesis ve tamiri
 • Yangın söndürme sistemlerinin kurulumu ve tamiri
 • Gibi evinizde veya işyerinizde su ile ilgili tüm teknik işlemler su tesisatçısı tarafından yapılır.
 • Bununla birlikte tesisatçılar, basınçlı havanın dolaştığı boru donanımları da kurar ve bu hatların tamirini yapar.

Örneğin, kompresörlü hava hatları, su tesisatlarına benzer yapılardır ve su tesisatçıları tarafından tesis, bakım ve onarımı yapılabilir. Hastanelerde bulunan hava taşıma ve oksijen gibi gazları taşıma görevi de yine tesisatlar tarafından gerçekleşir ve tesisatçılar tarafından inşa edilir. Ayrıca bahçe sulama sistemleri ile şantiye tesisatları gibi yapılar da yine su tesisatçıları tarafından geliştirilir ve tamirleri yapılır.

Sıhhi tesisat nedir?

Sıhhi tesisat, temiz suyun boru hatları ile bir noktadan diğerine aktarıldığı donatılara verilen genel isimdir. Basınçlı suyun şebekeden, evler veya işlerine aktarılması için kullanılan boru donatıları ve bunlara bağlı ekipmanların tamamı sıhhi tesisat kavramı içerisine girer.

 • Borular
 • Dirsek ve ek aparatları
 • Vanalar
 • Çeşmeler
 • Armatürler
 • Su depoları ve bunların bileşenleri

Genel olarak sıhhi tesisat donatılarına örnektir. Ancak elbette sıhhi tesisat yalnızca bunlarla sınırlandırılamaz. Sıhhi tesisatçı veya su tesisatçının yaptığı işlerin detayında yer alan tüm donatılar esasen sıhhi tesisat kavramı içerisinde değerlendirilir. Yani; suyun veya gazların, boruların içerisinde aktarıldığı tüm donatılar sıhhi tesisat olarak değerlendirilir.

Geçmişte bakır ve benzeri metaller kullanılarak kurulan sıhhi tesisat donatıları, günümüzde plastik ve benzeri, daha uzun ömürlü ve esnek materyaller kullanılarak inşa edilir. Demir boruların zaman içerisin paslanarak sıhhi niteliklerini kaybediyor olmaları ve genel olarak kullanım sürelerinin düşük olması nedeniyle, günümüzde PVC borular buna bağlı sarf malzemeleri kullanılır. Gerek ekleme ve değiştirme yaparken gerekse ilk tesisleşme sürecinde son derece hızlı gerçekleşebilen plastik borular, ayrıca Şişlide asit gibi metal borularla aktarılması mümkün olmayan sıvıların aktarılması için de verimli olarak kullanılıyor. Isı ve basınç mukavemetleri en az metaller kadar güçlü olan bu boru tipleri, günümüzde her ortamda yaygın olarak kullanılıyor.

Tesisat ihtiyaçlarınızın karşılanması için su tesisatçısı veya sıhhi tesisatçı unvanına sahip kiŞişliri veya bu alanda uzmanlaşmış firmaları tercih ediniz. Hem sorunlarınızın hızlı bir şekilde giderilmesi için planlı süreçler sunmak noktasında hem de işlemlerinizin nitelikli biçimde karşılanması için tesisatçı seçimi, hayati öneme sahiptir.

Robotla tıkanıklık açma

Robotla lavabo açmak ya da pimaş yıkamak en hızlı tesisat yöntemlerinden biri artık. Su tesisatçısı olarak tıkanıklıklara modern teknoloji ile müdahale ederek zamandan ve nakitten tasarruf sağlıyoruz. Tıkalı bir pimaş ancak robotlu sistemlerle yıkanarak tamamen açılabiliyor. Özellikle tuvalet, rögar açma işlemlerinde robotlar etkili bir performans gösteriyor.

Yaptığımız İşleri Takip Edin

Youtube kanalımıza abone olarak bizi ve yaptığımız işleri takip edip inceleyebilirsiniz.

Etiketler:

Şişli su tesisatçısı, Şişli su tesisatçısı, Şişli su tesisat tamircisi, Şişli tesisatçı, Şişli su tesisatçıları, Şişli su tesisat firmaları ?, Şişli su tesisatı ustaları ?, su tesisatçıları, Şişli tesisatçı, Şişli Lavabo Açıcılar, Şişli Pimaş Tıkanıklığı Açma, Şişli tuvalet Tıkanıklığı Açma, Şişli Lavabo Açma, Şişli Klozet Gideri Açma, ŞişliGider Açma Şişli bölgesinde kırmadan giderlerinizi açıyoruz. 7/24, Şişli lavabo açıcı, Şişli Gider Tıkanıklığı Açma, Şişli Lavabo Tıkanıklığı Açma, Şişli Lavabo Gideri Açma, Şişli Tuvalet Gideri Açma, Şişli tuvalet Açma, Şişli Tuvalet açıcılar, Şişli Pimaş Açıcı, Şişli Gider Açıcı giderleri kırmadan robot makine ile açıyoruz., Şişli Pimaş Açan kırmadan tıkanan pimaşları açıyoruz., Şişli Tıkanıklık Açıcı tıkanan giderleri kırmadan açıyoruz., Klozet açıcı Şişli, Şişli Tıkalı Pimaş Açma, Tıkalı Gider Açma Şişli, Tıkalı Lavabo Açma Şişli, Şişli Tıkalı Tuvalet Açma, Şişli Tıkalı Tuvalet Açan , Şişli Tıkalı Pimaş Açan, Şişli Tıkalı Pimaş Açıcı, Bahçelievler Tıkalı Lavabo Açıcı, Şişli Tıkalı Tuvalet Açıcı, Tıkalı Pimaş Açıcı Şişli, Tıkalı Gider Açıcı Şişli, Tuvalet Açma Şişli, Pimaş Açma Şişli, Lavabo Açma Şişli, Şişli Tıkanıklık Açma, Şişli Gider Açma, Mutfak Açma Şişli, Şişli Kanal Açma, Tıkalı Klozet Açma Şişli, Tıkalı Klozet Gideri Açma Şişli, Tıkalı Klozet Borusu Açma Şişli, Klozet Açmak Şişli, Klozet Açıcı Şişli, Klozet Açıcılar Şişli, Şişli Klozet Tıkandı, Şişli Klozet’im Tıkandı, ŞişliTıkanan Klozet Açma, Şişli Tıkanmış Klozet Açma, Klozet Tıkanıklığı Şişli, Klozet Tıkanıklığı Açma Şişli, Klozet Tıkanması Şişli, Klozet Açan Şişli, Şişli Klozet Gideri Açma, Robotla Klozet Açma Şişli, Tıkalı wc Açma Şişli, Şişli Tıkalı wc Nasıl Açılır?, Tıkanan tuvaleti Açma Şişli, Şişli Pimaş Açma, Pimaş Tıkanıklığı Şişli, ŞişliPimaş Tıkanıklığı Açma, Robotla Pimaş Açma Şişli, Şişli Tıkalı Pimaş Açma, Kırmadan Pimaş Açma Şişli, Pimaş Açma Hizmetleri Şişli, Şişli tıkalı Pimaş Açıcı, Pimaş Açıcı Şişli, Pimaş Açıcılar Şişli, Şişli Tıkanmış Pimaş açma, Şişli Tıkanan Pimaşı açma, Şişli Pimaş Tıkanması, Pimaş Açan Tesisatçı Şişli, Pimaş Açan ustalar Şişli, Pimaş Açan Firmalar Şişli, Tıkalı Lavabo açan Şişli, Tıkalı lavabo açıcı Şişli, Tıkanan Lavabo Açma Şişli, Tıkanmış Lavabo Açma Şişli, Lavabo Aç Şişli, Lavabo Açıcı Şişli, Şişli Lavabo Tıkanıklığı Açma, Şişli Tıkalı Lavabo Açma, Şişli Lavabo Tıkandı, ŞişliLavabo Açıcılar, Şişli Robotla Lavabo açma, Kırmadan Lavabo Açma Şişli, Kameralı Lavabo Açma Şişli, Lavabo Gideri Açma Şişli, Tıkalı Lavabo Gideri Açma Şişli, Lavabo Açmak Şişli, Tıkalı Lavabo Açmak Şişli, Robotla Tuvalet Açma Şişli, Tıkanıklık Açma Şişli, Tıkanıklık Açıcı Şişli

Henüz yorum yok

Yorum yap

Your email address will not be published.