Pendik Tesisatçı

/Pendik Tesisatçı

Pendik Tesisatçı

Pendik TesisatçıKonutlar, ticari yapılar ve diğer tüm yaşam alanlarının kapalı ve açık alanlarında içme suyu, sulama ve kalorifer tesisatlarının tamir ve bakım işlemleri için tesisatçı, yaygın biçimde aranır. Şehir yaşantısının getirdiği en belirgin medeniyet unsurlarından bir tanesi olan su ihtiyacının karşılanması için kurulan su taşıma sistemleri, yani sıhhi tesisat bileşenler zaman içerisinde bakım gerektirebilen donanımlardır. Tesisatçı, tüm temiz su ve atık su donanımlarının arızalarının giderilmesi, yenileme ve gerekli ise geliştirme işlemlerini gerçekleştiren, meslek erbabına denir. Tesisat işleri, bazı boyutları ile ileri düzey uzmanlık gerektirir ve kesin olarak tesisat ustası tarafından yapılmalıdır. Yapıların su tesisatının donatılmasından, kaçakların giderilmesine kadar çok çeşitli bir çalışma alanı bulunan tesisat ustaları veya diğer ismi tesisatçılar, mesleklerinde uzun yılların deneyimini, müşterilerine hizmet olarak sunarlar.

Su tesisatçısı ne iş yapar?

Su tesisatçısı, yapıların donatısında veya herhangi bir şekilde su tesisatı bulunan alanda, bu tesisatların tamir işlerini yapar. Elbette tesisatçı veya diğer ismi ile tesisat ustası, bir binanın ilk sıhhi tesisat döşeme işlerini de gerçekleştiren uzmandır.

 • Temiz su borularının döşenmesi
 • Temiz su borularının tamiri
 • Su kaçağı tespiti
 • Musluklar ve diğer sıhhi tesisat donanımlarının tesis ve tamiri
 • Kalorifer tesisatının tamiri
 • Isıtma sistemi tesisi
 • Kirli su donatısı tesisi ve tamiri
 • Bina içi doğalgaz hatlarının tesis ve tamiri
 • Yangın söndürme sistemlerinin kurulumu ve tamiri
 • Gibi evinizde veya işyerinizde su ile ilgili tüm teknik işlemler su tesisatçısı tarafından yapılır.
 • Bununla birlikte tesisatçılar, basınçlı havanın dolaştığı boru donanımları da kurar ve bu hatların tamirini yapar.

Örneğin, kompresörlü hava hatları, su tesisatlarına benzer yapılardır ve su tesisatçıları tarafından tesis, bakım ve onarımı yapılabilir. Hastanelerde bulunan hava taşıma ve oksijen gibi gazları taşıma görevi de yine tesisatlar tarafından gerçekleşir ve tesisatçılar tarafından inşa edilir. Ayrıca bahçe sulama sistemleri ile şantiye tesisatları gibi yapılar da yine su tesisatçıları tarafından geliştirilir ve tamirleri yapılır.

Sıhhi tesisat nedir?

Sıhhi tesisat, temiz suyun boru hatları ile bir noktadan diğerine aktarıldığı donatılara verilen genel isimdir. Basınçlı suyun şebekeden, evler veya işlerine aktarılması için kullanılan boru donatıları ve bunlara bağlı ekipmanların tamamı sıhhi tesisat kavramı içerisine girer.

 • Borular
 • Dirsek ve ek aparatları
 • Vanalar
 • Çeşmeler
 • Armatürler
 • Su depoları ve bunların bileşenleri

Genel olarak sıhhi tesisat donatılarına örnektir. Ancak elbette sıhhi tesisat yalnızca bunlarla sınırlandırılamaz. Sıhhi tesisatçı veya su tesisatçının yaptığı işlerin detayında yer alan tüm donatılar esasen sıhhi tesisat kavramı içerisinde değerlendirilir. Yani; suyun veya gazların, boruların içerisinde aktarıldığı tüm donatılar sıhhi tesisat olarak değerlendirilir.

Geçmişte bakır ve benzeri metaller kullanılarak kurulan sıhhi tesisat donatıları, günümüzde plastik ve benzeri, daha uzun ömürlü ve esnek materyaller kullanılarak inşa edilir. Demir boruların zaman içerisin paslanarak sıhhi niteliklerini kaybediyor olmaları ve genel olarak kullanım sürelerinin düşük olması nedeniyle, günümüzde PVC borular buna bağlı sarf malzemeleri kullanılır. Gerek ekleme ve değiştirme yaparken gerekse ilk tesisleşme sürecinde son derece hızlı gerçekleşebilen plastik borular, ayrıca sanayide asit gibi metal borularla aktarılması mümkün olmayan sıvıların aktarılması için de verimli olarak kullanılıyor. Isı ve basınç mukavemetleri en az metaller kadar güçlü olan bu boru tipleri, günümüzde her ortamda yaygın olarak kullanılıyor.

Tesisat ihtiyaçlarınızın karşılanması için su tesisatçısı veya sıhhi tesisatçı unvanına sahip kişileri veya bu alanda uzmanlaşmış firmaları tercih ediniz. Hem sorunlarınızın hızlı bir şekilde giderilmesi için planlı süreçler sunmak noktasında hem de işlemlerinizin nitelikli biçimde karşılanması için tesisatçı seçimi, hayati öneme sahiptir.

Robotla tıkanıklık açma

Robotla lavabo açmak ya da pimaş yıkamak en hızlı tesisat yöntemlerinden biri artık. Su tesisatçısı olarak tıkanıklıklara modern teknoloji ile müdahale ederek zamandan ve nakitten tasarruf sağlıyoruz. Tıkalı bir pimaş ancak robotlu sistemlerle yıkanarak tamamen açılabiliyor. Özellikle tuvalet, rögar açma işlemlerinde robotlar etkili bir performans gösteriyor.

Yaptığımız İşleri Takip Edin

Youtube kanalımıza abone olarak bizi ve yaptığımız işleri takip edip inceleyebilirsiniz.

Etiketler:

Pendik su tesisatçısı, Pendik su tesisatçısı, Pendik su tesisat tamircisi, Pendik tesisatçı, Pendik su tesisatçıları, Pendik su tesisat firmaları ?, Pendik su tesisatı ustaları ?, su tesisatçıları, Pendik tesisatçı, Pendik Lavabo Açıcılar, Pendik Pimaş Tıkanıklığı Açma, Pendik tuvalet Tıkanıklığı Açma, Pendik Lavabo Açma, Pendik Klozet Gideri Açma, PendikGider Açma Pendik bölgesinde kırmadan giderlerinizi açıyoruz. 7/24, Pendik lavabo açıcı, Pendik Gider Tıkanıklığı Açma, Pendik Lavabo Tıkanıklığı Açma, Pendik Lavabo Gideri Açma, Pendik Tuvalet Gideri Açma, Pendik tuvalet Açma, Pendik Tuvalet açıcılar, Pendik Pimaş Açıcı, Pendik Gider Açıcı giderleri kırmadan robot makine ile açıyoruz., Pendik Pimaş Açan kırmadan tıkanan pimaşları açıyoruz., Pendik Tıkanıklık Açıcı tıkanan giderleri kırmadan açıyoruz., Klozet açıcı Pendik, Pendik Tıkalı Pimaş Açma, Tıkalı Gider Açma Pendik, Tıkalı Lavabo Açma Pendik, Pendik Tıkalı Tuvalet Açma, Pendik Tıkalı Tuvalet Açan , Pendik Tıkalı Pimaş Açan, Pendik Tıkalı Pimaş Açıcı, Bahçelievler Tıkalı Lavabo Açıcı, Pendik Tıkalı Tuvalet Açıcı, Tıkalı Pimaş Açıcı Pendik, Tıkalı Gider Açıcı Pendik, Tuvalet Açma Pendik, Pimaş Açma Pendik, Lavabo Açma Pendik, Pendik Tıkanıklık Açma, Pendik Gider Açma, Mutfak Açma Pendik, Pendik Kanal Açma, Tıkalı Klozet Açma Pendik, Tıkalı Klozet Gideri Açma Pendik, Tıkalı Klozet Borusu Açma Pendik, Klozet Açmak Pendik, Klozet Açıcı Pendik, Klozet Açıcılar Pendik, Pendik Klozet Tıkandı, Pendik Klozet’im Tıkandı, PendikTıkanan Klozet Açma, Pendik Tıkanmış Klozet Açma, Klozet Tıkanıklığı Pendik, Klozet Tıkanıklığı Açma Pendik, Klozet Tıkanması Pendik, Klozet Açan Pendik, Pendik Klozet Gideri Açma, Robotla Klozet Açma Pendik, Tıkalı wc Açma Pendik, Pendik Tıkalı wc Nasıl Açılır?, Tıkanan tuvaleti Açma Pendik, Pendik Pimaş Açma, Pimaş Tıkanıklığı Pendik, PendikPimaş Tıkanıklığı Açma, Robotla Pimaş Açma Pendik, Pendik Tıkalı Pimaş Açma, Kırmadan Pimaş Açma Pendik, Pimaş Açma Hizmetleri Pendik, Pendik tıkalı Pimaş Açıcı, Pimaş Açıcı Pendik, Pimaş Açıcılar Pendik, Pendik Tıkanmış Pimaş açma, Pendik Tıkanan Pimaşı açma, Pendik Pimaş Tıkanması, Pimaş Açan Tesisatçı Pendik, Pimaş Açan ustalar Pendik, Pimaş Açan Firmalar Pendik, Tıkalı Lavabo açan Pendik, Tıkalı lavabo açıcı Pendik, Tıkanan Lavabo Açma Pendik, Tıkanmış Lavabo Açma Pendik, Lavabo Aç Pendik, Lavabo Açıcı Pendik, Pendik Lavabo Tıkanıklığı Açma, Pendik Tıkalı Lavabo Açma, Pendik Lavabo Tıkandı, PendikLavabo Açıcılar, Pendik Robotla Lavabo açma, Kırmadan Lavabo Açma Pendik, Kameralı Lavabo Açma Pendik, Lavabo Gideri Açma Pendik, Tıkalı Lavabo Gideri Açma Pendik, Lavabo Açmak Pendik, Tıkalı Lavabo Açmak Pendik, Robotla Tuvalet Açma Pendik, Tıkanıklık Açma Pendik, Tıkanıklık Açıcı Pendik

Henüz yorum yok

Yorum yap

Your email address will not be published.