Kartal Tesisatçı

/Kartal Tesisatçı
Gaziosmanpaşa lavabo tuvalet açma

Kartal Tesisatçı

Kartal TesisatçıKonutlar, ticari yapılar ve diğer tüm yaşam alanlarının kapalı ve açık alanlarında içme suyu, sulama ve kalorifer tesisatlarının tamir ve bakım işlemleri için tesisatçı, yaygın biçimde aranır. Şehir yaşantısının getirdiği en belirgin medeniyet unsurlarından bir tanesi olan su ihtiyacının karşılanması için kurulan su taşıma sistemleri, yani sıhhi tesisat bileşenler zaman içerisinde bakım gerektirebilen donanımlardır. Tesisatçı, tüm temiz su ve atık su donanımlarının arızalarının giderilmesi, yenileme ve gerekli ise geliştirme işlemlerini gerçekleştiren, meslek erbabına denir. Tesisat işleri, bazı boyutları ile ileri düzey uzmanlık gerektirir ve kesin olarak tesisat ustası tarafından yapılmalıdır. Yapıların su tesisatının donatılmasından, kaçakların giderilmesine kadar çok çeşitli bir çalışma alanı bulunan tesisat ustaları veya diğer ismi tesisatçılar, mesleklerinde uzun yılların deneyimini, müşterilerine hizmet olarak sunarlar.

Su tesisatçısı ne iş yapar?

Su tesisatçısı, yapıların donatısında veya herhangi bir şekilde su tesisatı bulunan alanda, bu tesisatların tamir işlerini yapar. Elbette tesisatçı veya diğer ismi ile tesisat ustası, bir binanın ilk sıhhi tesisat döşeme işlerini de gerçekleştiren uzmandır.

 • Temiz su borularının döşenmesi
 • Temiz su borularının tamiri
 • Su kaçağı tespiti
 • Musluklar ve diğer sıhhi tesisat donanımlarının tesis ve tamiri
 • Kalorifer tesisatının tamiri
 • Isıtma sistemi tesisi
 • Kirli su donatısı tesisi ve tamiri
 • Bina içi doğalgaz hatlarının tesis ve tamiri
 • Yangın söndürme sistemlerinin kurulumu ve tamiri
 • Gibi evinizde veya işyerinizde su ile ilgili tüm teknik işlemler su tesisatçısı tarafından yapılır.
 • Bununla birlikte tesisatçılar, basınçlı havanın dolaştığı boru donanımları da kurar ve bu hatların tamirini yapar.

Örneğin, kompresörlü hava hatları, su tesisatlarına benzer yapılardır ve su tesisatçıları tarafından tesis, bakım ve onarımı yapılabilir. Hastanelerde bulunan hava taşıma ve oksijen gibi gazları taşıma görevi de yine tesisatlar tarafından gerçekleşir ve tesisatçılar tarafından inşa edilir. Ayrıca bahçe sulama sistemleri ile şantiye tesisatları gibi yapılar da yine su tesisatçıları tarafından geliştirilir ve tamirleri yapılır.

Sıhhi tesisat nedir?

Sıhhi tesisat, temiz suyun boru hatları ile bir noktadan diğerine aktarıldığı donatılara verilen genel isimdir. Basınçlı suyun şebekeden, evler veya işlerine aktarılması için kullanılan boru donatıları ve bunlara bağlı ekipmanların tamamı sıhhi tesisat kavramı içerisine girer.

 • Borular
 • Dirsek ve ek aparatları
 • Vanalar
 • Çeşmeler
 • Armatürler
 • Su depoları ve bunların bileşenleri

Genel olarak sıhhi tesisat donatılarına örnektir. Ancak elbette sıhhi tesisat yalnızca bunlarla sınırlandırılamaz. Sıhhi tesisatçı veya su tesisatçının yaptığı işlerin detayında yer alan tüm donatılar esasen sıhhi tesisat kavramı içerisinde değerlendirilir. Yani; suyun veya gazların, boruların içerisinde aktarıldığı tüm donatılar sıhhi tesisat olarak değerlendirilir.

Geçmişte bakır ve benzeri metaller kullanılarak kurulan sıhhi tesisat donatıları, günümüzde plastik ve benzeri, daha uzun ömürlü ve esnek materyaller kullanılarak inşa edilir. Demir boruların zaman içerisin paslanarak sıhhi niteliklerini kaybediyor olmaları ve genel olarak kullanım sürelerinin düşük olması nedeniyle, günümüzde PVC borular buna bağlı sarf malzemeleri kullanılır. Gerek ekleme ve değiştirme yaparken gerekse ilk tesisleşme sürecinde son derece hızlı gerçekleşebilen plastik borular, ayrıca sanayide asit gibi metal borularla aktarılması mümkün olmayan sıvıların aktarılması için de verimli olarak kullanılıyor. Isı ve basınç mukavemetleri en az metaller kadar güçlü olan bu boru tipleri, günümüzde her ortamda yaygın olarak kullanılıyor.

Tesisat ihtiyaçlarınızın karşılanması için su tesisatçısı veya sıhhi tesisatçı unvanına sahip kişileri veya bu alanda uzmanlaşmış firmaları tercih ediniz. Hem sorunlarınızın hızlı bir şekilde giderilmesi için planlı süreçler sunmak noktasında hem de işlemlerinizin nitelikli biçimde karşılanması için tesisatçı seçimi, hayati öneme sahiptir.

Robotla tıkanıklık açma

Robotla lavabo açmak ya da pimaş yıkamak en hızlı tesisat yöntemlerinden biri artık. Su tesisatçısı olarak tıkanıklıklara modern teknoloji ile müdahale ederek zamandan ve nakitten tasarruf sağlıyoruz. Tıkalı bir pimaş ancak robotlu sistemlerle yıkanarak tamamen açılabiliyor. Özellikle tuvalet, rögar açma işlemlerinde robotlar etkili bir performans gösteriyor.

Yaptığımız İşleri Takip Edin

Youtube kanalımıza abone olarak bizi ve yaptığımız işleri takip edip inceleyebilirsiniz.

Etiketler:

Kartal su tesisatçısı, Kartal su tesisatçısı, Kartal su tesisat tamircisi, Kartal tesisatçı, Kartal su tesisatçıları, Kartal su tesisat firmaları ?, Kartal su tesisatı ustaları ?, Beylikdüsü su tesisatçıları, Kartal tesisatçı, Kartal Lavabo Açıcılar, Kartal Pimaş Tıkanıklığı Açma, Kartal tuvalet Tıkanıklığı Açma, Kartal Lavabo Açma, Kartal Klozet Gideri Açma, KartalGider Açma Kartal bölgesinde kırmadan giderlerinizi açıyoruz. 7/24, Kartal lavabo açıcı, Kartal Gider Tıkanıklığı Açma, Kartal Lavabo Tıkanıklığı Açma, Kartal Lavabo Gideri Açma, Kartal Tuvalet Gideri Açma, Kartal tuvalet Açma, Kartal Tuvalet açıcılar, Kartal Pimaş Açıcı, Kartal Gider Açıcı giderleri kırmadan robot makine ile açıyoruz., Kartal Pimaş Açan kırmadan tıkanan pimaşları açıyoruz., Kartal Tıkanıklık Açıcı tıkanan giderleri kırmadan açıyoruz., Klozet açıcı Kartal, Kartal Tıkalı Pimaş Açma, Tıkalı Gider Açma Kartal, Tıkalı Lavabo Açma Kartal, Kartal Tıkalı Tuvalet Açma, Kartal Tıkalı Tuvalet Açan , Kartal Tıkalı Pimaş Açan, Kartal Tıkalı Pimaş Açıcı, Bahçelievler Tıkalı Lavabo Açıcı, Kartal Tıkalı Tuvalet Açıcı, Tıkalı Pimaş Açıcı Kartal, Tıkalı Gider Açıcı Kartal, Tuvalet Açma Kartal, Pimaş Açma Kartal, Lavabo Açma Kartal, Kartal Tıkanıklık Açma, Kartal Gider Açma, Mutfak Açma Kartal, Kartal Kanal Açma, Tıkalı Klozet Açma Kartal, Tıkalı Klozet Gideri Açma Kartal, Tıkalı Klozet Borusu Açma Kartal, Klozet Açmak Kartal, Klozet Açıcı Kartal, Klozet Açıcılar Kartal, Kartal Klozet Tıkandı, Kartal Klozet’im Tıkandı, KartalTıkanan Klozet Açma, Kartal Tıkanmış Klozet Açma, Klozet Tıkanıklığı Kartal, Klozet Tıkanıklığı Açma Kartal, Klozet Tıkanması Kartal, Klozet Açan Kartal, Kartal Klozet Gideri Açma, Robotla Klozet Açma Kartal, Tıkalı wc Açma Kartal, Kartal Tıkalı wc Nasıl Açılır?, Tıkanan tuvaleti Açma Kartal, Kartal Pimaş Açma, Pimaş Tıkanıklığı Kartal, KartalPimaş Tıkanıklığı Açma, Robotla Pimaş Açma Kartal, Kartal Tıkalı Pimaş Açma, Kırmadan Pimaş Açma Kartal, Pimaş Açma Hizmetleri Kartal, Kartal tıkalı Pimaş Açıcı, Pimaş Açıcı Kartal, Pimaş Açıcılar Kartal, Kartal Tıkanmış Pimaş açma, Kartal Tıkanan Pimaşı açma, Kartal Pimaş Tıkanması, Pimaş Açan Tesisatçı Kartal, Pimaş Açan ustalar Kartal, Pimaş Açan Firmalar Kartal, Tıkalı Lavabo açan Kartal, Tıkalı lavabo açıcı Kartal, Tıkanan Lavabo Açma Kartal, Tıkanmış Lavabo Açma Kartal, Lavabo Aç Kartal, Lavabo Açıcı Kartal, Kartal Lavabo Tıkanıklığı Açma, Kartal Tıkalı Lavabo Açma, Kartal Lavabo Tıkandı, KartalLavabo Açıcılar, Kartal Robotla Lavabo açma, Kırmadan Lavabo Açma Kartal, Kameralı Lavabo Açma Kartal, Lavabo Gideri Açma Kartal, Tıkalı Lavabo Gideri Açma Kartal, Lavabo Açmak Kartal, Tıkalı Lavabo Açmak Kartal, Robotla Tuvalet Açma Kartal, Tıkanıklık Açma Kartal, Tıkanıklık Açıcı Kartal

5 Comments

 • çok iyi

  ramis 23.03.2016
 • merhaba İşyerinde kullandığımız tuvalet iş hanı binamızın tek tuvaleti, sanırım bazı esnaf arkadaşlar tuvalate peçete, tuvalet kağıdı gibi cisimler atıyor ve sık sık tıkanan tuvalet sorunu yaşıyoruz, internet sitenizde pimaş borularına zarar vermeden garantili tuvalet tıkanıklığı açma hizmetiniz olduğunu gördüm, acaba işyeri tuvaletleri için tıkanıklık açma hizmeti veriyormusunuz ve bu işlem ne kadar sürmektedir ?

  esra yurtsever 30.03.2016
 • merhaba sizi evimdeki su sızıntısı için rahatsız ediyorum bir aydır parke ve duvarlarda kabarma oluyor, sizi faruk bey adında bir tesisatçı önerdi, normalde biz yaparsak her yeri kırmamız lazım dedi, macittesisat ta makineler var kırmadan nokta atışı sorunlu yeri buluyor dedi, sitede oturuyoruz, nasıl yardımcı olursunuz bize_?

  elif üstündağ 13.04.2016
  • Kırmadan noktasal tespit yapıyoruz 0212 639 34 84 numaradan ararsanız yardımcı oluruz Macit Tesisat

   macittesisat 13.04.2016
 • mevcut olan işyerimizin wc giderinde oluşan sıkıntıyı kısa ve yetişmiş teknolojik sistemle yapmış oldugunuz işi taktirle karşılıyorum .bizim memnuniyetimiz kırmadan dökmeden temiz birşekilde istediğimiz gibi teslim etmenizdir .İYİKİ VARSINIZ ELİNİZE SAĞLIK….

  katılımsız ful Programlar 23.10.2016

Yorum yap

Your email address will not be published.