Tuzla Sıhhi Tesisat

/Tuzla Sıhhi Tesisat

Tuzla Sıhhi Tesisat

Tuzla Sıhhi TesisatKonutlar, ticari yapılar ve diğer tüm yaşam alanlarının kapalı ve açık alanlarında içme suyu, sulama ve kalorifer tesisatlarının tamir ve bakım işlemleri için tesisatçı, yaygın biçimde aranır. Şehir yaşantısının getirdiği en belirgin medeniyet unsurlarından bir tanesi olan su ihtiyacının karşılanması için kurulan su taşıma sistemleri, yani sıhhi tesisat bileşenler zaman içerisinde bakım gerektirebilen donanımlardır. Tesisatçı, tüm temiz su ve atık su donanımlarının arızalarının giderilmesi, yenileme ve gerekli ise geliştirme işlemlerini gerçekleştiren, meslek erbabına denir. Tesisat işleri, bazı boyutları ile ileri düzey uzmanlık gerektirir ve kesin olarak tesisat ustası tarafından yapılmalıdır. Yapıların su tesisatının donatılmasından, kaçakların giderilmesine kadar çok çeşitli bir çalışma alanı bulunan tesisat ustaları veya diğer ismi tesisatçılar, mesleklerinde uzun yılların deneyimini, müşterilerine hizmet olarak sunarlar.

Su tesisatçısı ne iş yapar?

Su tesisatçısı, yapıların donatısında veya herhangi bir şekilde su tesisatı bulunan alanda, bu tesisatların tamir işlerini yapar. Elbette tesisatçı veya diğer ismi ile tesisat ustası, bir binanın ilk sıhhi tesisat döşeme işlerini de gerçekleştiren uzmandır.

 • Temiz su borularının döşenmesi
 • Temiz su borularının tamiri
 • Su kaçağı tespiti
 • Musluklar ve diğer sıhhi tesisat donanımlarının tesis ve tamiri
 • Kalorifer tesisatının tamiri
 • Isıtma sistemi tesisi
 • Kirli su donatısı tesisi ve tamiri
 • Bina içi doğalgaz hatlarının tesis ve tamiri
 • Yangın söndürme sistemlerinin kurulumu ve tamiri
 • Gibi evinizde veya işyerinizde su ile ilgili tüm teknik işlemler su tesisatçısı tarafından yapılır.
 • Bununla birlikte tesisatçılar, basınçlı havanın dolaştığı boru donanımları da kurar ve bu hatların tamirini yapar.

Örneğin, kompresörlü hava hatları, su tesisatlarına benzer yapılardır ve su tesisatçıları tarafından tesis, bakım ve onarımı yapılabilir. Hastanelerde bulunan hava taşıma ve oksijen gibi gazları taşıma görevi de yine tesisatlar tarafından gerçekleşir ve tesisatçılar tarafından inşa edilir. Ayrıca bahçe sulama sistemleri ile şantiye tesisatları gibi yapılar da yine su tesisatçıları tarafından geliştirilir ve tamirleri yapılır.

Sıhhi tesisat nedir?

Sıhhi tesisat, temiz suyun boru hatları ile bir noktadan diğerine aktarıldığı donatılara verilen genel isimdir. Basınçlı suyun şebekeden, evler veya işlerine aktarılması için kullanılan boru donatıları ve bunlara bağlı ekipmanların tamamı sıhhi tesisat kavramı içerisine girer.

 • Borular
 • Dirsek ve ek aparatları
 • Vanalar
 • Çeşmeler
 • Armatürler
 • Su depoları ve bunların bileşenleri

Genel olarak sıhhi tesisat donatılarına örnektir. Ancak elbette sıhhi tesisat yalnızca bunlarla sınırlandırılamaz. Sıhhi tesisatçı veya su tesisatçının yaptığı işlerin detayında yer alan tüm donatılar esasen sıhhi tesisat kavramı içerisinde değerlendirilir. Yani; suyun veya gazların, boruların içerisinde aktarıldığı tüm donatılar sıhhi tesisat olarak değerlendirilir.

Geçmişte bakır ve benzeri metaller kullanılarak kurulan sıhhi tesisat donatıları, günümüzde plastik ve benzeri, daha uzun ömürlü ve esnek materyaller kullanılarak inşa edilir. Demir boruların zaman içerisin paslanarak sıhhi niteliklerini kaybediyor olmaları ve genel olarak kullanım sürelerinin düşük olması nedeniyle, günümüzde PVC borular buna bağlı sarf malzemeleri kullanılır. Gerek ekleme ve değiştirme yaparken gerekse ilk tesisleşme sürecinde son derece hızlı gerçekleşebilen plastik borular, ayrıca Tuzlade asit gibi metal borularla aktarılması mümkün olmayan sıvıların aktarılması için de verimli olarak kullanılıyor. Isı ve basınç mukavemetleri en az metaller kadar güçlü olan bu boru tipleri, günümüzde her ortamda yaygın olarak kullanılıyor.

Tesisat ihtiyaçlarınızın karşılanması için su tesisatçısı veya sıhhi tesisatçı unvanına sahip ki tuzlari veya bu alanda uzmanlaşmış firmaları tercih ediniz. Hem sorunlarınızın hızlı bir şekilde giderilmesi için planlı süreçler sunmak noktasında hem de işlemlerinizin nitelikli biçimde karşılanması için tesisatçı seçimi, hayati öneme sahiptir.

Robotla tıkanıklık açma

Robotla lavabo açmak ya da pimaş yıkamak en hızlı tesisat yöntemlerinden biri artık. Su tesisatçısı olarak tıkanıklıklara modern teknoloji ile müdahale ederek zamandan ve nakitten tasarruf sağlıyoruz. Tıkalı bir pimaş ancak robotlu sistemlerle yıkanarak tamamen açılabiliyor. Özellikle tuvalet, rögar açma işlemlerinde robotlar etkili bir performans gösteriyor.

Yaptığımız İşleri Takip Edin

Youtube kanalımıza abone olarak bizi ve yaptığımız işleri takip edip inceleyebilirsiniz.

Etiketler:

Tuzla su tesisatçısı, Tuzla su tesisatçısı, Tuzla su tesisat tamircisi, Tuzla tesisatçı, Tuzla su tesisatçıları, Tuzla su tesisat firmaları ?, Tuzla su tesisatı ustaları ?, Beylikdüsü su tesisatçıları, Tuzla tesisatçı, Tuzla Lavabo Açıcılar, Tuzla Pimaş Tıkanıklığı Açma, Tuzla tuvalet Tıkanıklığı Açma, Tuzla Lavabo Açma, Tuzla Klozet Gideri Açma, TuzlaGider Açma Tuzla bölgesinde kırmadan giderlerinizi açıyoruz. 7/24, Tuzla lavabo açıcı, Tuzla Gider Tıkanıklığı Açma, Tuzla Lavabo Tıkanıklığı Açma, Tuzla Lavabo Gideri Açma, Tuzla Tuvalet Gideri Açma, Tuzla tuvalet Açma, Tuzla Tuvalet açıcılar, Tuzla Pimaş Açıcı, Tuzla Gider Açıcı giderleri kırmadan robot makine ile açıyoruz., Tuzla Pimaş Açan kırmadan tıkanan pimaşları açıyoruz., Tuzla Tıkanıklık Açıcı tıkanan giderleri kırmadan açıyoruz., Klozet açıcı Tuzla, Tuzla Tıkalı Pimaş Açma, Tıkalı Gider Açma Tuzla, Tıkalı Lavabo Açma Tuzla, Tuzla Tıkalı Tuvalet Açma, Tuzla Tıkalı Tuvalet Açan , Tuzla Tıkalı Pimaş Açan, Tuzla Tıkalı Pimaş Açıcı, Bahçelievler Tıkalı Lavabo Açıcı, Tuzla Tıkalı Tuvalet Açıcı, Tıkalı Pimaş Açıcı Tuzla, Tıkalı Gider Açıcı Tuzla, Tuvalet Açma Tuzla, Pimaş Açma Tuzla, Lavabo Açma Tuzla, Tuzla Tıkanıklık Açma, Tuzla Gider Açma, Mutfak Açma Tuzla, Tuzla Kanal Açma, Tıkalı Klozet Açma Tuzla, Tıkalı Klozet Gideri Açma Tuzla, Tıkalı Klozet Borusu Açma Tuzla, Klozet Açmak Tuzla, Klozet Açıcı Tuzla, Klozet Açıcılar Tuzla, Tuzla Klozet Tıkandı, Tuzla Klozet’im Tıkandı, TuzlaTıkanan Klozet Açma, Tuzla Tıkanmış Klozet Açma, Klozet Tıkanıklığı Tuzla, Klozet Tıkanıklığı Açma Tuzla, Klozet Tıkanması Tuzla, Klozet Açan Tuzla, Tuzla Klozet Gideri Açma, Robotla Klozet Açma Tuzla, Tıkalı wc Açma Tuzla, Tuzla Tıkalı wc Nasıl Açılır?, Tıkanan tuvaleti Açma Tuzla, Tuzla Pimaş Açma, Pimaş Tıkanıklığı Tuzla, TuzlaPimaş Tıkanıklığı Açma, Robotla Pimaş Açma Tuzla, Tuzla Tıkalı Pimaş Açma, Kırmadan Pimaş Açma Tuzla, Pimaş Açma Hizmetleri Tuzla, Tuzla tıkalı Pimaş Açıcı, Pimaş Açıcı Tuzla, Pimaş Açıcılar Tuzla, Tuzla Tıkanmış Pimaş açma, Tuzla Tıkanan Pimaşı açma, Tuzla Pimaş Tıkanması, Pimaş Açan Tesisatçı Tuzla, Pimaş Açan ustalar Tuzla, Pimaş Açan Firmalar Tuzla, Tıkalı Lavabo açan Tuzla, Tıkalı lavabo açıcı Tuzla, Tıkanan Lavabo Açma Tuzla, Tıkanmış Lavabo Açma Tuzla, Lavabo Aç Tuzla, Lavabo Açıcı Tuzla, Tuzla Lavabo Tıkanıklığı Açma, Tuzla Tıkalı Lavabo Açma, Tuzla Lavabo Tıkandı, TuzlaLavabo Açıcılar, Tuzla Robotla Lavabo açma, Kırmadan Lavabo Açma Tuzla, Kameralı Lavabo Açma Tuzla, Lavabo Gideri Açma Tuzla, Tıkalı Lavabo Gideri Açma Tuzla, Lavabo Açmak Tuzla, Tıkalı Lavabo Açmak Tuzla, Robotla Tuvalet Açma Tuzla, Tıkanıklık Açma Tuzla, Tıkanıklık Açıcı Tuzla

Henüz yorum yok

Yorum yap

Your email address will not be published.