Erenköy Sıhhi Tesisat

/Erenköy Sıhhi Tesisat

Erenköy Sıhhi Tesisat

Erenköy Sıhhi TesisatKonutlar, ticari yapılar ve diğer tüm yaşam alanlarının kapalı ve açık alanlarında içme suyu, sulama ve kalorifer tesisatlarının tamir ve bakım işlemleri için tesisatçı, yaygın biçimde aranır. Şehir yaşantısının getirdiği en belirgin medeniyet unsurlarından bir tanesi olan su ihtiyacının karşılanması için kurulan su taşıma sistemleri, yani sıhhi tesisat bileşenler zaman içerisinde bakım gerektirebilen donanımlardır. Tesisatçı, tüm temiz su ve atık su donanımlarının arızalarının giderilmesi, yenileme ve gerekli ise geliştirme işlemlerini gerçekleştiren, meslek erbabına denir. Tesisat işleri, bazı boyutları ile ileri düzey uzmanlık gerektirir ve kesin olarak tesisat ustası tarafından yapılmalıdır. Yapıların su tesisatının donatılmasından, kaçakların giderilmesine kadar çok çeşitli bir çalışma alanı bulunan tesisat ustaları veya diğer ismi tesisatçılar, mesleklerinde uzun yılların deneyimini, müşterilerine hizmet olarak sunarlar.

Su tesisatçısı ne iş yapar?

Su tesisatçısı, yapıların donatısında veya herhangi bir şekilde su tesisatı bulunan alanda, bu tesisatların tamir işlerini yapar. Elbette tesisatçı veya diğer ismi ile tesisat ustası, bir binanın ilk sıhhi tesisat döşeme işlerini de gerçekleştiren uzmandır.

 • Temiz su borularının döşenmesi
 • Temiz su borularının tamiri
 • Su kaçağı tespiti
 • Musluklar ve diğer sıhhi tesisat donanımlarının tesis ve tamiri
 • Kalorifer tesisatının tamiri
 • Isıtma sistemi tesisi
 • Kirli su donatısı tesisi ve tamiri
 • Bina içi doğalgaz hatlarının tesis ve tamiri
 • Yangın söndürme sistemlerinin kurulumu ve tamiri
 • Gibi evinizde veya işyerinizde su ile ilgili tüm teknik işlemler su tesisatçısı tarafından yapılır.
 • Bununla birlikte tesisatçılar, basınçlı havanın dolaştığı boru donanımları da kurar ve bu hatların tamirini yapar.

Örneğin, kompresörlü hava hatları, su tesisatlarına benzer yapılardır ve su tesisatçıları tarafından tesis, bakım ve onarımı yapılabilir. Hastanelerde bulunan hava taşıma ve oksijen gibi gazları taşıma görevi de yine tesisatlar tarafından gerçekleşir ve tesisatçılar tarafından inşa edilir. Ayrıca bahçe sulama sistemleri ile şantiye tesisatları gibi yapılar da yine su tesisatçıları tarafından geliştirilir ve tamirleri yapılır.

Sıhhi tesisat nedir?

Sıhhi tesisat, temiz suyun boru hatları ile bir noktadan diğerine aktarıldığı donatılara verilen genel isimdir. Basınçlı suyun şebekeden, evler veya işlerine aktarılması için kullanılan boru donatıları ve bunlara bağlı ekipmanların tamamı sıhhi tesisat kavramı içerisine girer.

 • Borular
 • Dirsek ve ek aparatları
 • Vanalar
 • Çeşmeler
 • Armatürler
 • Su depoları ve bunların bileşenleri

Genel olarak sıhhi tesisat donatılarına örnektir. Ancak elbette sıhhi tesisat yalnızca bunlarla sınırlandırılamaz. Sıhhi tesisatçı veya su tesisatçının yaptığı işlerin detayında yer alan tüm donatılar esasen sıhhi tesisat kavramı içerisinde değerlendirilir. Yani; suyun veya gazların, boruların içerisinde aktarıldığı tüm donatılar sıhhi tesisat olarak değerlendirilir.

Geçmişte bakır ve benzeri metaller kullanılarak kurulan sıhhi tesisat donatıları, günümüzde plastik ve benzeri, daha uzun ömürlü ve esnek materyaller kullanılarak inşa edilir. Demir boruların zaman içerisin paslanarak sıhhi niteliklerini kaybediyor olmaları ve genel olarak kullanım sürelerinin düşük olması nedeniyle, günümüzde PVC borular buna bağlı sarf malzemeleri kullanılır. Gerek ekleme ve değiştirme yaparken gerekse ilk tesisleşme sürecinde son derece hızlı gerçekleşebilen plastik borular, ayrıca sanayide asit gibi metal borularla aktarılması mümkün olmayan sıvıların aktarılması için de verimli olarak kullanılıyor. Isı ve basınç mukavemetleri en az metaller kadar güçlü olan bu boru tipleri, günümüzde her ortamda yaygın olarak kullanılıyor.

Tesisat ihtiyaçlarınızın karşılanması için su tesisatçısı veya sıhhi tesisatçı unvanına sahip kişileri veya bu alanda uzmanlaşmış firmaları tercih ediniz. Hem sorunlarınızın hızlı bir şekilde giderilmesi için planlı süreçler sunmak noktasında hem de işlemlerinizin nitelikli biçimde karşılanması için tesisatçı seçimi, hayati öneme sahiptir.

Robotla tıkanıklık açma

Robotla lavabo açmak ya da pimaş yıkamak en hızlı tesisat yöntemlerinden biri artık. Su tesisatçısı olarak tıkanıklıklara modern teknoloji ile müdahale ederek zamandan ve nakitten tasarruf sağlıyoruz. Tıkalı bir pimaş ancak robotlu sistemlerle yıkanarak tamamen açılabiliyor. Özellikle tuvalet, rögar açma işlemlerinde robotlar etkili bir performans gösteriyor.

Yaptığımız İşleri Takip Edin

Youtube kanalımıza abone olarak bizi ve yaptığımız işleri takip edip inceleyebilirsiniz.

Etiketler:

Erenköy su tesisatçısı, Erenköy su tesisatçısı, Erenköy su tesisat tamircisi, Erenköy tesisatçı, Erenköy su tesisatçıları, Erenköy su tesisat firmaları ?, Erenköy su tesisatı ustaları ?, Beylikdüsü su tesisatçıları, Erenköy tesisatçı, Erenköy Lavabo Açıcılar, Erenköy Pimaş Tıkanıklığı Açma, Erenköy tuvalet Tıkanıklığı Açma, Erenköy Lavabo Açma, Erenköy Klozet Gideri Açma, Erenköy Gider Açma Erenköy bölgesinde kırmadan giderlerinizi açıyoruz. 7/24, Erenköy lavabo açıcı, Erenköy Gider Tıkanıklığı Açma, Erenköy Lavabo Tıkanıklığı Açma, Erenköy Lavabo Gideri Açma, Erenköy Tuvalet Gideri Açma, Erenköy tuvalet Açma, Erenköy Tuvalet açıcılar, Erenköy Pimaş Açıcı, Erenköy Gider Açıcı giderleri kırmadan robot makine ile açıyoruz., Erenköy Pimaş Açan kırmadan tıkanan pimaşları açıyoruz., Erenköy Tıkanıklık Açıcı tıkanan giderleri kırmadan açıyoruz., Klozet açıcı Erenköy, Erenköy Tıkalı Pimaş Açma, Tıkalı Gider Açma Erenköy, Tıkalı Lavabo Açma Erenköy, Erenköy Tıkalı Tuvalet Açma, Erenköy Tıkalı Tuvalet Açan , Erenköy Tıkalı Pimaş Açan, Erenköy Tıkalı Pimaş Açıcı, Bahçelievler Tıkalı Lavabo Açıcı, Erenköy Tıkalı Tuvalet Açıcı, Tıkalı Pimaş Açıcı Erenköy, Tıkalı Gider Açıcı Erenköy, Tuvalet Açma Erenköy, Pimaş Açma Erenköy, Lavabo Açma Erenköy, Erenköy Tıkanıklık Açma, Erenköy Gider Açma, Mutfak Açma Erenköy, Erenköy Kanal Açma, Tıkalı Klozet Açma Erenköy, Tıkalı Klozet Gideri Açma Erenköy, Tıkalı Klozet Borusu Açma Erenköy, Klozet Açmak Erenköy, Klozet Açıcı Erenköy, Klozet Açıcılar Erenköy, Erenköy Klozet Tıkandı, Erenköy Klozet’im Tıkandı, Erenköy Klozet Açma, Erenköy Tıkanmış Klozet Açma, Klozet Tıkanıklığı Erenköy, Klozet Tıkanıklığı Açma Erenköy, Klozet Tıkanması Erenköy, Klozet Açan Erenköy, Erenköy Klozet Gideri Açma, Robotla Klozet Açma Erenköy, Tıkalı wc Açma Erenköy, Erenköy Tıkalı wc Nasıl Açılır?, Tıkanan tuvaleti Açma Erenköy, Erenköy Pimaş Açma, Pimaş Tıkanıklığı Erenköy, Erenköy Tıkanıklığı Açma, Robotla Pimaş Açma Erenköy, Erenköy Tıkalı Pimaş Açma, Kırmadan Pimaş Açma Erenköy, Pimaş Açma Hizmetleri Erenköy, Erenköytıkalı Pimaş Açıcı, Pimaş Açıcı Erenköy, Pimaş Açıcılar Erenköy, Erenköy Tıkanmış Pimaş açma, Erenköy Tıkanan Pimaşı açma, Erenköy Pimaş Tıkanması, Pimaş Açan Tesisatçı Erenköy, Pimaş Açan ustalar Erenköy, Pimaş Açan Firmalar Erenköy, Tıkalı Lavabo açan Erenköy, Tıkalı lavabo açıcı Erenköy, Tıkanan Lavabo Açma Erenköy, Tıkanmış Lavabo Açma Erenköy, Lavabo Aç Erenköy, Lavabo Açıcı Erenköy, Erenköy Lavabo Tıkanıklığı Açma, Erenköy Tıkalı Lavabo Açma, Erenköy Lavabo Tıkandı, Erenköy Açıcılar, Erenköy Robotla Lavabo açma, Kırmadan Lavabo Açma Erenköy, Kameralı Lavabo Açma Erenköy, Lavabo Gideri Açma Erenköy, Tıkalı Lavabo Gideri Açma Erenköy, Lavabo Açmak Erenköy, Tıkalı Lavabo Açmak Erenköy, Robotla Tuvalet Açma Erenköy, Tıkanıklık Açma Erenköy, Tıkanıklık Açıcı Erenköy

Henüz yorum yok

Yorum yap

Your email address will not be published.