Beyoğlu Sıhhi Tesisat

/Beyoğlu Sıhhi Tesisat

Beyoğlu Sıhhi Tesisat

Beyoğlu Sıhhi TesisatKonutlar, ticari yapılar ve diğer tüm yaşam alanlarının kapalı ve açık alanlarında içme suyu, sulama ve kalorifer tesisatlarının tamir ve bakım işlemleri için tesisatçı, yaygın biçimde aranır. Şehir yaşantısının getirdiği en belirgin medeniyet unsurlarından bir tanesi olan su ihtiyacının karşılanması için kurulan su taşıma sistemleri, yani sıhhi tesisat bileşenler zaman içerisinde bakım gerektirebilen donanımlardır. Tesisatçı, tüm temiz su ve atık su donanımlarının arızalarının giderilmesi, yenileme ve gerekli ise geliştirme işlemlerini gerçekleştiren, meslek erbabına denir. Tesisat işleri, bazı boyutları ile ileri düzey uzmanlık gerektirir ve kesin olarak tesisat ustası tarafından yapılmalıdır. Yapıların su tesisatının donatılmasından, kaçakların giderilmesine kadar çok çeşitli bir çalışma alanı bulunan tesisat ustaları veya diğer ismi tesisatçılar, mesleklerinde uzun yılların deneyimini, müşterilerine hizmet olarak sunarlar.

Su tesisatçısı ne iş yapar?

Su tesisatçısı, yapıların donatısında veya herhangi bir şekilde su tesisatı bulunan alanda, bu tesisatların tamir işlerini yapar. Elbette tesisatçı veya diğer ismi ile tesisat ustası, bir binanın ilk sıhhi tesisat döşeme işlerini de gerçekleştiren uzmandır.

 • Temiz su borularının döşenmesi
 • Temiz su borularının tamiri
 • Su kaçağı tespiti
 • Musluklar ve diğer sıhhi tesisat donanımlarının tesis ve tamiri
 • Kalorifer tesisatının tamiri
 • Isıtma sistemi tesisi
 • Kirli su donatısı tesisi ve tamiri
 • Bina içi doğalgaz hatlarının tesis ve tamiri
 • Yangın söndürme sistemlerinin kurulumu ve tamiri
 • Gibi evinizde veya işyerinizde su ile ilgili tüm teknik işlemler su tesisatçısı tarafından yapılır.
 • Bununla birlikte tesisatçılar, basınçlı havanın dolaştığı boru donanımları da kurar ve bu hatların tamirini yapar.

Örneğin, kompresörlü hava hatları, su tesisatlarına benzer yapılardır ve su tesisatçıları tarafından tesis, bakım ve onarımı yapılabilir. Hastanelerde bulunan hava taşıma ve oksijen gibi gazları taşıma görevi de yine tesisatlar tarafından gerçekleşir ve tesisatçılar tarafından inşa edilir. Ayrıca bahçe sulama sistemleri ile şantiye tesisatları gibi yapılar da yine su tesisatçıları tarafından geliştirilir ve tamirleri yapılır.

Sıhhi tesisat nedir?

Sıhhi tesisat, temiz suyun boru hatları ile bir noktadan diğerine aktarıldığı donatılara verilen genel isimdir. Basınçlı suyun şebekeden, evler veya işlerine aktarılması için kullanılan boru donatıları ve bunlara bağlı ekipmanların tamamı sıhhi tesisat kavramı içerisine girer.

 • Borular
 • Dirsek ve ek aparatları
 • Vanalar
 • Çeşmeler
 • Armatürler
 • Su depoları ve bunların bileşenleri

Genel olarak sıhhi tesisat donatılarına örnektir. Ancak elbette sıhhi tesisat yalnızca bunlarla sınırlandırılamaz. Sıhhi tesisatçı veya su tesisatçının yaptığı işlerin detayında yer alan tüm donatılar esasen sıhhi tesisat kavramı içerisinde değerlendirilir. Yani; suyun veya gazların, boruların içerisinde aktarıldığı tüm donatılar sıhhi tesisat olarak değerlendirilir.

Geçmişte bakır ve benzeri metaller kullanılarak kurulan sıhhi tesisat donatıları, günümüzde plastik ve benzeri, daha uzun ömürlü ve esnek materyaller kullanılarak inşa edilir. Demir boruların zaman içerisin paslanarak sıhhi niteliklerini kaybediyor olmaları ve genel olarak kullanım sürelerinin düşük olması nedeniyle, günümüzde PVC borular buna bağlı sarf malzemeleri kullanılır. Gerek ekleme ve değiştirme yaparken gerekse ilk tesisleşme sürecinde son derece hızlı gerçekleşebilen plastik borular, ayrıca sanayide asit gibi metal borularla aktarılması mümkün olmayan sıvıların aktarılması için de verimli olarak kullanılıyor. Isı ve basınç mukavemetleri en az metaller kadar güçlü olan bu boru tipleri, günümüzde her ortamda yaygın olarak kullanılıyor.

Tesisat ihtiyaçlarınızın karşılanması için su tesisatçısı veya sıhhi tesisatçı unvanına sahip kişileri veya bu alanda uzmanlaşmış firmaları tercih ediniz. Hem sorunlarınızın hızlı bir şekilde giderilmesi için planlı süreçler sunmak noktasında hem de işlemlerinizin nitelikli biçimde karşılanması için tesisatçı seçimi, hayati öneme sahiptir.

Robotla tıkanıklık açma

Robotla lavabo açmak ya da pimaş yıkamak en hızlı tesisat yöntemlerinden biri artık. Su tesisatçısı olarak tıkanıklıklara modern teknoloji ile müdahale ederek zamandan ve nakitten tasarruf sağlıyoruz. Tıkalı bir pimaş ancak robotlu sistemlerle yıkanarak tamamen açılabiliyor. Özellikle tuvalet, rögar açma işlemlerinde robotlar etkili bir performans gösteriyor.

Yaptığımız İşleri Takip Edin

Youtube kanalımıza abone olarak bizi ve yaptığımız işleri takip edip inceleyebilirsiniz.

Etiketler:

Beyoğlu su tesisatçısı, Beyoğlu su tesisatçısı, Beyoğlu su tesisat tamircisi, Beyoğlu tesisatçı, Beyoğlu su tesisatçıları, Beyoğlu su tesisat firmaları ?, Beyoğlu su tesisatı ustaları ?, Beylikdüsü su tesisatçıları, Beyoğlu tesisatçı, Beyoğlu Lavabo Açıcılar, Beyoğlu Pimaş Tıkanıklığı Açma, Beyoğlu tuvalet Tıkanıklığı Açma, Beyoğlu Lavabo Açma, Beyoğlu Klozet Gideri Açma, Beyoğlu Gider Açma Beyoğlu bölgesinde kırmadan giderlerinizi açıyoruz. 7/24, Beyoğlu lavabo açıcı, Beyoğlu Gider Tıkanıklığı Açma, Beyoğlu Lavabo Tıkanıklığı Açma, Beyoğlu Lavabo Gideri Açma, Beyoğlu Tuvalet Gideri Açma, Beyoğlu tuvalet Açma, Beyoğlu Tuvalet açıcılar, Beyoğlu Pimaş Açıcı, Beyoğlu Gider Açıcı giderleri kırmadan robot makine ile açıyoruz., Beyoğlu Pimaş Açan kırmadan tıkanan pimaşları açıyoruz., Beyoğlu Tıkanıklık Açıcı tıkanan giderleri kırmadan açıyoruz., Klozet açıcı Beyoğlu, Beyoğlu Tıkalı Pimaş Açma, Tıkalı Gider Açma Beyoğlu, Tıkalı Lavabo Açma Beyoğlu, Beyoğlu Tıkalı Tuvalet Açma, Beyoğlu Tıkalı Tuvalet Açan , Beyoğlu Tıkalı Pimaş Açan, Beyoğlu Tıkalı Pimaş Açıcı, Bahçelievler Tıkalı Lavabo Açıcı, Beyoğlu Tıkalı Tuvalet Açıcı, Tıkalı Pimaş Açıcı Beyoğlu, Tıkalı Gider Açıcı Beyoğlu, Tuvalet Açma Beyoğlu, Pimaş Açma Beyoğlu, Lavabo Açma Beyoğlu, Beyoğlu Tıkanıklık Açma, Beyoğlu Gider Açma, Mutfak Açma Beyoğlu, Beyoğlu Kanal Açma, Tıkalı Klozet Açma Beyoğlu, Tıkalı Klozet Gideri Açma Beyoğlu, Tıkalı Klozet Borusu Açma Beyoğlu, Klozet Açmak Beyoğlu, Klozet Açıcı Beyoğlu, Klozet Açıcılar Beyoğlu, Beyoğlu Klozet Tıkandı, Beyoğlu Klozet’im Tıkandı, Beyoğlu Tıkanan Klozet Açma, Beyoğlu Tıkanmış Klozet Açma, Klozet Tıkanıklığı Beyoğlu, Klozet Tıkanıklığı Açma Beyoğlu, Klozet Tıkanması Beyoğlu, Klozet Açan Beyoğlu, Beyoğlu Klozet Gideri Açma, Robotla Klozet Açma Beyoğlu, Tıkalı wc Açma Beyoğlu, Beyoğlu Tıkalı wc Nasıl Açılır?, Tıkanan tuvaleti Açma Beyoğlu, Beyoğlu Pimaş Açma, Pimaş Tıkanıklığı Beyoğlu, Beyoğlu Pimaş Tıkanıklığı Açma, Robotla Pimaş Açma Beyoğlu, Beyoğlu Tıkalı Pimaş Açma, Kırmadan Pimaş Açma Beyoğlu, Pimaş Açma Hizmetleri Beyoğlu, Beyoğlu tıkalı Pimaş Açıcı, Pimaş Açıcı Beyoğlu, Pimaş Açıcılar Beyoğlu, Beyoğlu Tıkanmış Pimaş açma, Beyoğlu Tıkanan Pimaşı açma, Beyoğlu Pimaş Tıkanması, Pimaş Açan Tesisatçı Beyoğlu, Pimaş Açan ustalar Beyoğlu, Pimaş Açan Firmalar Beyoğlu, Tıkalı Lavabo açan Beyoğlu, Tıkalı lavabo açıcı Beyoğlu, Tıkanan Lavabo Açma Beyoğlu, Tıkanmış Lavabo Açma Beyoğlu, Lavabo Aç Beyoğlu, Lavabo Açıcı Beyoğlu, Beyoğlu Lavabo Tıkanıklığı Açma, Beyoğlu Tıkalı Lavabo Açma, Beyoğlu Lavabo Tıkandı, Beyoğlu Lavabo Açıcılar, Beyoğlu Robotla Lavabo açma, Kırmadan Lavabo Açma Beyoğlu, Kameralı Lavabo Açma Beyoğlu, Lavabo Gideri Açma Beyoğlu, Tıkalı Lavabo Gideri Açma Beyoğlu, Lavabo Açmak Beyoğlu, Tıkalı Lavabo Açmak Beyoğlu, Robotla Tuvalet Açma Beyoğlu, Tıkanıklık Açma Beyoğlu, Tıkanıklık Açıcı Beyoğlu

Henüz yorum yok

Yorum yap

Your email address will not be published.