Fatih Sıhhi Tesisat

/Fatih Sıhhi Tesisat

Fatih Tesisatçı

Fatih TesisatçıKonutlar, ticari yapılar ve diğer tüm yaşam alanlarının kapalı ve açık alanlarında içme suyu, sulama ve kalorifer tesisatlarının tamir ve bakım işlemleri için tesisatçı, yaygın biçimde aranır. Şehir yaşantısının getirdiği en belirgin medeniyet unsurlarından bir tanesi olan su ihtiyacının karşılanması için kurulan su taşıma sistemleri, yani sıhhi tesisat bileşenler zaman içerisinde bakım gerektirebilen donanımlardır. Tesisatçı, tüm temiz su ve atık su donanımlarının arızalarının giderilmesi, yenileme ve gerekli ise geliştirme işlemlerini gerçekleştiren, meslek erbabına denir. Tesisat işleri, bazı boyutları ile ileri düzey uzmanlık gerektirir ve kesin olarak tesisat ustası tarafından yapılmalıdır. Yapıların su tesisatının donatılmasından, kaçakların giderilmesine kadar çok çeşitli bir çalışma alanı bulunan tesisat ustaları veya diğer ismi tesisatçılar, mesleklerinde uzun yılların deneyimini, müşterilerine hizmet olarak sunarlar.

Su tesisatçısı ne iş yapar?

Su tesisatçısı, yapıların donatısında veya herhangi bir şekilde su tesisatı bulunan alanda, bu tesisatların tamir işlerini yapar. Elbette tesisatçı veya diğer ismi ile tesisat ustası, bir binanın ilk sıhhi tesisat döşeme işlerini de gerçekleştiren uzmandır.

 • Temiz su borularının döşenmesi
 • Temiz su borularının tamiri
 • Su kaçağı tespiti
 • Musluklar ve diğer sıhhi tesisat donanımlarının tesis ve tamiri
 • Kalorifer tesisatının tamiri
 • Isıtma sistemi tesisi
 • Kirli su donatısı tesisi ve tamiri
 • Bina içi doğalgaz hatlarının tesis ve tamiri
 • Yangın söndürme sistemlerinin kurulumu ve tamiri
 • Gibi evinizde veya işyerinizde su ile ilgili tüm teknik işlemler su tesisatçısı tarafından yapılır.
 • Bununla birlikte tesisatçılar, basınçlı havanın dolaştığı boru donanımları da kurar ve bu hatların tamirini yapar.

Örneğin, kompresörlü hava hatları, su tesisatlarına benzer yapılardır ve su tesisatçıları tarafından tesis, bakım ve onarımı yapılabilir. Hastanelerde bulunan hava taşıma ve oksijen gibi gazları taşıma görevi de yine tesisatlar tarafından gerçekleşir ve tesisatçılar tarafından inşa edilir. Ayrıca bahçe sulama sistemleri ile şantiye tesisatları gibi yapılar da yine su tesisatçıları tarafından geliştirilir ve tamirleri yapılır.

Sıhhi tesisat nedir?

Sıhhi tesisat, temiz suyun boru hatları ile bir noktadan diğerine aktarıldığı donatılara verilen genel isimdir. Basınçlı suyun şebekeden, evler veya işlerine aktarılması için kullanılan boru donatıları ve bunlara bağlı ekipmanların tamamı sıhhi tesisat kavramı içerisine girer.

 • Borular
 • Dirsek ve ek aparatları
 • Vanalar
 • Çeşmeler
 • Armatürler
 • Su depoları ve bunların bileşenleri

Genel olarak sıhhi tesisat donatılarına örnektir. Ancak elbette sıhhi tesisat yalnızca bunlarla sınırlandırılamaz. Sıhhi tesisatçı veya su tesisatçının yaptığı işlerin detayında yer alan tüm donatılar esasen sıhhi tesisat kavramı içerisinde değerlendirilir. Yani; suyun veya gazların, boruların içerisinde aktarıldığı tüm donatılar sıhhi tesisat olarak değerlendirilir.

Geçmişte bakır ve benzeri metaller kullanılarak kurulan sıhhi tesisat donatıları, günümüzde plastik ve benzeri, daha uzun ömürlü ve esnek materyaller kullanılarak inşa edilir. Demir boruların zaman içerisin paslanarak sıhhi niteliklerini kaybediyor olmaları ve genel olarak kullanım sürelerinin düşük olması nedeniyle, günümüzde PVC borular buna bağlı sarf malzemeleri kullanılır. Gerek ekleme ve değiştirme yaparken gerekse ilk tesisleşme sürecinde son derece hızlı gerçekleşebilen plastik borular, ayrıca sanayide asit gibi metal borularla aktarılması mümkün olmayan sıvıların aktarılması için de verimli olarak kullanılıyor. Isı ve basınç mukavemetleri en az metaller kadar güçlü olan bu boru tipleri, günümüzde her ortamda yaygın olarak kullanılıyor.

Tesisat ihtiyaçlarınızın karşılanması için su tesisatçısı veya sıhhi tesisatçı unvanına sahip kişileri veya bu alanda uzmanlaşmış firmaları tercih ediniz. Hem sorunlarınızın hızlı bir şekilde giderilmesi için planlı süreçler sunmak noktasında hem de işlemlerinizin nitelikli biçimde karşılanması için tesisatçı seçimi, hayati öneme sahiptir.

Robotla tıkanıklık açma

Robotla lavabo açmak ya da pimaş yıkamak en hızlı tesisat yöntemlerinden biri artık. Su tesisatçısı olarak tıkanıklıklara modern teknoloji ile müdahale ederek zamandan ve nakitten tasarruf sağlıyoruz. Tıkalı bir pimaş ancak robotlu sistemlerle yıkanarak tamamen açılabiliyor. Özellikle tuvalet, rögar açma işlemlerinde robotlar etkili bir performans gösteriyor.

Yaptığımız İşleri Takip Edin

Youtube kanalımıza abone olarak bizi ve yaptığımız işleri takip edip inceleyebilirsiniz.

Etiketler:

Fatih su tesisatçısı, Fatih su tesisatçısı, Fatih su tesisat tamircisi, Fatih tesisatçı, Fatih su tesisatçıları, Fatih su tesisat firmaları ?, Fatih su tesisatı ustaları ?, Beylikdüsü su tesisatçıları, Fatih tesisatçı, Fatih Lavabo Açıcılar, Fatih Pimaş Tıkanıklığı Açma, Fatih tuvalet Tıkanıklığı Açma, Fatih Lavabo Açma, Fatih Klozet Gideri Açma, FatihGider Açma Fatih bölgesinde kırmadan giderlerinizi açıyoruz. 7/24, Fatih lavabo açıcı, Fatih Gider Tıkanıklığı Açma, Fatih Lavabo Tıkanıklığı Açma, Fatih Lavabo Gideri Açma, Fatih Tuvalet Gideri Açma, Fatih tuvalet Açma, Fatih Tuvalet açıcılar, Fatih Pimaş Açıcı, Fatih Gider Açıcı giderleri kırmadan robot makine ile açıyoruz., Fatih Pimaş Açan kırmadan tıkanan pimaşları açıyoruz., Fatih Tıkanıklık Açıcı tıkanan giderleri kırmadan açıyoruz., Klozet açıcı Fatih, Fatih Tıkalı Pimaş Açma, Tıkalı Gider Açma Fatih, Tıkalı Lavabo Açma Fatih, Fatih Tıkalı Tuvalet Açma, Fatih Tıkalı Tuvalet Açan , Fatih Tıkalı Pimaş Açan, Fatih Tıkalı Pimaş Açıcı, Bahçelievler Tıkalı Lavabo Açıcı, Fatih Tıkalı Tuvalet Açıcı, Tıkalı Pimaş Açıcı Fatih, Tıkalı Gider Açıcı Fatih, Tuvalet Açma Fatih, Pimaş Açma Fatih, Lavabo Açma Fatih, Fatih Tıkanıklık Açma, Fatih Gider Açma, Mutfak Açma Fatih, Fatih Kanal Açma, Tıkalı Klozet Açma Fatih, Tıkalı Klozet Gideri Açma Fatih, Tıkalı Klozet Borusu Açma Fatih, Klozet Açmak Fatih, Klozet Açıcı Fatih, Klozet Açıcılar Fatih, Fatih Klozet Tıkandı, Fatih Klozet’im Tıkandı, FatihTıkanan Klozet Açma, Fatih Tıkanmış Klozet Açma, Klozet Tıkanıklığı Fatih, Klozet Tıkanıklığı Açma Fatih, Klozet Tıkanması Fatih, Klozet Açan Fatih, Fatih Klozet Gideri Açma, Robotla Klozet Açma Fatih, Tıkalı wc Açma Fatih, Fatih Tıkalı wc Nasıl Açılır?, Tıkanan tuvaleti Açma Fatih, Fatih Pimaş Açma, Pimaş Tıkanıklığı Fatih, FatihPimaş Tıkanıklığı Açma, Robotla Pimaş Açma Fatih, Fatih Tıkalı Pimaş Açma, Kırmadan Pimaş Açma Fatih, Pimaş Açma Hizmetleri Fatih, Fatih tıkalı Pimaş Açıcı, Pimaş Açıcı Fatih, Pimaş Açıcılar Fatih, Fatih Tıkanmış Pimaş açma, Fatih Tıkanan Pimaşı açma, Fatih Pimaş Tıkanması, Pimaş Açan Tesisatçı Fatih, Pimaş Açan ustalar Fatih, Pimaş Açan Firmalar Fatih, Tıkalı Lavabo açan Fatih, Tıkalı lavabo açıcı Fatih, Tıkanan Lavabo Açma Fatih, Tıkanmış Lavabo Açma Fatih, Lavabo Aç Fatih, Lavabo Açıcı Fatih, Fatih Lavabo Tıkanıklığı Açma, Fatih Tıkalı Lavabo Açma, Fatih Lavabo Tıkandı, FatihLavabo Açıcılar, Fatih Robotla Lavabo açma, Kırmadan Lavabo Açma Fatih, Kameralı Lavabo Açma Fatih, Lavabo Gideri Açma Fatih, Tıkalı Lavabo Gideri Açma Fatih, Lavabo Açmak Fatih, Tıkalı Lavabo Açmak Fatih, Robotla Tuvalet Açma Fatih, Tıkanıklık Açma Fatih, Tıkanıklık Açıcı Fatih

Henüz yorum yok

Yorum yap

Your email address will not be published.