Eyüp Tesisatçı

/Eyüp Tesisatçı

Eyüp Tesisatçı

Eyüp TesisatçıKonutlar, ticari yapılar ve diğer tüm yaşam alanlarının kapalı ve açık alanlarında içme suyu, sulama ve kalorifer tesisatlarının tamir ve bakım işlemleri için tesisatçı, yaygın biçimde aranır. Şehir yaşantısının getirdiği en belirgin medeniyet unsurlarından bir tanesi olan su ihtiyacının karşılanması için kurulan su taşıma sistemleri, yani sıhhi tesisat bileşenler zaman içerisinde bakım gerektirebilen donanımlardır. Tesisatçı, tüm temiz su ve atık su donanımlarının arızalarının giderilmesi, yenileme ve gerekli ise geliştirme işlemlerini gerçekleştiren, meslek erbabına denir. Tesisat işleri, bazı boyutları ile ileri düzey uzmanlık gerektirir ve kesin olarak tesisat ustası tarafından yapılmalıdır. Yapıların su tesisatının donatılmasından, kaçakların giderilmesine kadar çok çeşitli bir çalışma alanı bulunan tesisat ustaları veya diğer ismi tesisatçılar, mesleklerinde uzun yılların deneyimini, müşterilerine hizmet olarak sunarlar.

Su tesisatçısı ne iş yapar?

Su tesisatçısı, yapıların donatısında veya herhangi bir şekilde su tesisatı bulunan alanda, bu tesisatların tamir işlerini yapar. Elbette tesisatçı veya diğer ismi ile tesisat ustası, bir binanın ilk sıhhi tesisat döşeme işlerini de gerçekleştiren uzmandır.

 • Temiz su borularının döşenmesi
 • Temiz su borularının tamiri
 • Su kaçağı tespiti
 • Musluklar ve diğer sıhhi tesisat donanımlarının tesis ve tamiri
 • Kalorifer tesisatının tamiri
 • Isıtma sistemi tesisi
 • Kirli su donatısı tesisi ve tamiri
 • Bina içi doğalgaz hatlarının tesis ve tamiri
 • Yangın söndürme sistemlerinin kurulumu ve tamiri
 • Gibi evinizde veya işyerinizde su ile ilgili tüm teknik işlemler su tesisatçısı tarafından yapılır.
 • Bununla birlikte tesisatçılar, basınçlı havanın dolaştığı boru donanımları da kurar ve bu hatların tamirini yapar.

Örneğin, kompresörlü hava hatları, su tesisatlarına benzer yapılardır ve su tesisatçıları tarafından tesis, bakım ve onarımı yapılabilir. Hastanelerde bulunan hava taşıma ve oksijen gibi gazları taşıma görevi de yine tesisatlar tarafından gerçekleşir ve tesisatçılar tarafından inşa edilir. Ayrıca bahçe sulama sistemleri ile şantiye tesisatları gibi yapılar da yine su tesisatçıları tarafından geliştirilir ve tamirleri yapılır.

Sıhhi tesisat nedir?

Sıhhi tesisat, temiz suyun boru hatları ile bir noktadan diğerine aktarıldığı donatılara verilen genel isimdir. Basınçlı suyun şebekeden, evler veya işlerine aktarılması için kullanılan boru donatıları ve bunlara bağlı ekipmanların tamamı sıhhi tesisat kavramı içerisine girer.

 • Borular
 • Dirsek ve ek aparatları
 • Vanalar
 • Çeşmeler
 • Armatürler
 • Su depoları ve bunların bileşenleri

Genel olarak sıhhi tesisat donatılarına örnektir. Ancak elbette sıhhi tesisat yalnızca bunlarla sınırlandırılamaz. Sıhhi tesisatçı veya su tesisatçının yaptığı işlerin detayında yer alan tüm donatılar esasen sıhhi tesisat kavramı içerisinde değerlendirilir. Yani; suyun veya gazların, boruların içerisinde aktarıldığı tüm donatılar sıhhi tesisat olarak değerlendirilir.

Geçmişte bakır ve benzeri metaller kullanılarak kurulan sıhhi tesisat donatıları, günümüzde plastik ve benzeri, daha uzun ömürlü ve esnek materyaller kullanılarak inşa edilir. Demir boruların zaman içerisin paslanarak sıhhi niteliklerini kaybediyor olmaları ve genel olarak kullanım sürelerinin düşük olması nedeniyle, günümüzde PVC borular buna bağlı sarf malzemeleri kullanılır. Gerek ekleme ve değiştirme yaparken gerekse ilk tesisleşme sürecinde son derece hızlı gerçekleşebilen plastik borular, ayrıca sanayide asit gibi metal borularla aktarılması mümkün olmayan sıvıların aktarılması için de verimli olarak kullanılıyor. Isı ve basınç mukavemetleri en az metaller kadar güçlü olan bu boru tipleri, günümüzde her ortamda yaygın olarak kullanılıyor.

Tesisat ihtiyaçlarınızın karşılanması için su tesisatçısı veya sıhhi tesisatçı unvanına sahip kişileri veya bu alanda uzmanlaşmış firmaları tercih ediniz. Hem sorunlarınızın hızlı bir şekilde giderilmesi için planlı süreçler sunmak noktasında hem de işlemlerinizin nitelikli biçimde karşılanması için tesisatçı seçimi, hayati öneme sahiptir.

Robotla tıkanıklık açma

Robotla lavabo açmak ya da pimaş yıkamak en hızlı tesisat yöntemlerinden biri artık. Su tesisatçısı olarak tıkanıklıklara modern teknoloji ile müdahale ederek zamandan ve nakitten tasarruf sağlıyoruz. Tıkalı bir pimaş ancak robotlu sistemlerle yıkanarak tamamen açılabiliyor. Özellikle tuvalet, rögar açma işlemlerinde robotlar etkili bir performans gösteriyor.

Yaptığımız İşleri Takip Edin

Youtube kanalımıza abone olarak bizi ve yaptığımız işleri takip edip inceleyebilirsiniz.

Etiketler:

Eyüp su tesisatçısı, Eyüp su tesisatçısı, Eyüp su tesisat tamircisi, Eyüp tesisatçı, Eyüp su tesisatçıları, Eyüp su tesisat firmaları ?, Eyüp su tesisatı ustaları ?, Beylikdüsü su tesisatçıları, Eyüp tesisatçı, Eyüp Lavabo Açıcılar, Eyüp Pimaş Tıkanıklığı Açma, Eyüp tuvalet Tıkanıklığı Açma, Eyüp Lavabo Açma, Eyüp Klozet Gideri Açma, EyüpGider Açma Eyüp bölgesinde kırmadan giderlerinizi açıyoruz. 7/24, Eyüp lavabo açıcı, Eyüp Gider Tıkanıklığı Açma, Eyüp Lavabo Tıkanıklığı Açma, Eyüp Lavabo Gideri Açma, Eyüp Tuvalet Gideri Açma, Eyüp tuvalet Açma, Eyüp Tuvalet açıcılar, Eyüp Pimaş Açıcı, Eyüp Gider Açıcı giderleri kırmadan robot makine ile açıyoruz., Eyüp Pimaş Açan kırmadan tıkanan pimaşları açıyoruz., Eyüp Tıkanıklık Açıcı tıkanan giderleri kırmadan açıyoruz., Klozet açıcı Eyüp, Eyüp Tıkalı Pimaş Açma, Tıkalı Gider Açma Eyüp, Tıkalı Lavabo Açma Eyüp, Eyüp Tıkalı Tuvalet Açma, Eyüp Tıkalı Tuvalet Açan , Eyüp Tıkalı Pimaş Açan, Eyüp Tıkalı Pimaş Açıcı, Bahçelievler Tıkalı Lavabo Açıcı, Eyüp Tıkalı Tuvalet Açıcı, Tıkalı Pimaş Açıcı Eyüp, Tıkalı Gider Açıcı Eyüp, Tuvalet Açma Eyüp, Pimaş Açma Eyüp, Lavabo Açma Eyüp, Eyüp Tıkanıklık Açma, Eyüp Gider Açma, Mutfak Açma Eyüp, Eyüp Kanal Açma, Tıkalı Klozet Açma Eyüp, Tıkalı Klozet Gideri Açma Eyüp, Tıkalı Klozet Borusu Açma Eyüp, Klozet Açmak Eyüp, Klozet Açıcı Eyüp, Klozet Açıcılar Eyüp, Eyüp Klozet Tıkandı, Eyüp Klozet’im Tıkandı, EyüpTıkanan Klozet Açma, Eyüp Tıkanmış Klozet Açma, Klozet Tıkanıklığı Eyüp, Klozet Tıkanıklığı Açma Eyüp, Klozet Tıkanması Eyüp, Klozet Açan Eyüp, Eyüp Klozet Gideri Açma, Robotla Klozet Açma Eyüp, Tıkalı wc Açma Eyüp, Eyüp Tıkalı wc Nasıl Açılır?, Tıkanan tuvaleti Açma Eyüp, Eyüp Pimaş Açma, Pimaş Tıkanıklığı Eyüp, EyüpPimaş Tıkanıklığı Açma, Robotla Pimaş Açma Eyüp, Eyüp Tıkalı Pimaş Açma, Kırmadan Pimaş Açma Eyüp, Pimaş Açma Hizmetleri Eyüp, Eyüp tıkalı Pimaş Açıcı, Pimaş Açıcı Eyüp, Pimaş Açıcılar Eyüp, Eyüp Tıkanmış Pimaş açma, Eyüp Tıkanan Pimaşı açma, Eyüp Pimaş Tıkanması, Pimaş Açan Tesisatçı Eyüp, Pimaş Açan ustalar Eyüp, Pimaş Açan Firmalar Eyüp, Tıkalı Lavabo açan Eyüp, Tıkalı lavabo açıcı Eyüp, Tıkanan Lavabo Açma Eyüp, Tıkanmış Lavabo Açma Eyüp, Lavabo Aç Eyüp, Lavabo Açıcı Eyüp, Eyüp Lavabo Tıkanıklığı Açma, Eyüp Tıkalı Lavabo Açma, Eyüp Lavabo Tıkandı, EyüpLavabo Açıcılar, Eyüp Robotla Lavabo açma, Kırmadan Lavabo Açma Eyüp, Kameralı Lavabo Açma Eyüp, Lavabo Gideri Açma Eyüp, Tıkalı Lavabo Gideri Açma Eyüp, Lavabo Açmak Eyüp, Tıkalı Lavabo Açmak Eyüp, Robotla Tuvalet Açma Eyüp, Tıkanıklık Açma Eyüp, Tıkanıklık Açıcı Eyüp

3 Comments

 • Gece vakti aşağıya su damlatıyodu banyomuz aradıktan 20 dakika sonra hemen geldi servis recep bey sağolsun çok ilgilendi ve anında buldu sorunun nerde olduğunu bu konuda en güvenilir yer diyebilirim macittesisat için.

  Barış 04.05.2017
  • teşekkür ederim

   macittesisat 04.05.2017
 • lavabomuz tıkanmıştı 5 dakikalık çalışmanın ardından açıldı servis hızlı teşekkür

  halil 18.10.2018

Yorum yap

Your email address will not be published.