Bayrampaşa Tesisatçı

/Bayrampaşa Tesisatçı

Bayrampaşa Tesisatçı

Bayrampaşa TesisatçıKonutlar, ticari yapılar ve diğer tüm yaşam alanlarının kapalı ve açık alanlarında içme suyu, sulama ve kalorifer tesisatlarının tamir ve bakım işlemleri için tesisatçı, yaygın biçimde aranır. Şehir yaşantısının getirdiği en belirgin medeniyet unsurlarından bir tanesi olan su ihtiyacının karşılanması için kurulan su taşıma sistemleri, yani sıhhi tesisat bileşenler zaman içerisinde bakım gerektirebilen donanımlardır. Tesisatçı, tüm temiz su ve atık su donanımlarının arızalarının giderilmesi, yenileme ve gerekli ise geliştirme işlemlerini gerçekleştiren, meslek erbabına denir. Tesisat işleri, bazı boyutları ile ileri düzey uzmanlık gerektirir ve kesin olarak tesisat ustası tarafından yapılmalıdır. Yapıların su tesisatının donatılmasından, kaçakların giderilmesine kadar çok çeşitli bir çalışma alanı bulunan tesisat ustaları veya diğer ismi tesisatçılar, mesleklerinde uzun yılların deneyimini, müşterilerine hizmet olarak sunarlar.

Su tesisatçısı ne iş yapar?

Su tesisatçısı, yapıların donatısında veya herhangi bir şekilde su tesisatı bulunan alanda, bu tesisatların tamir işlerini yapar. Elbette tesisatçı veya diğer ismi ile tesisat ustası, bir binanın ilk sıhhi tesisat döşeme işlerini de gerçekleştiren uzmandır.

 • Temiz su borularının döşenmesi
 • Temiz su borularının tamiri
 • Su kaçağı tespiti
 • Musluklar ve diğer sıhhi tesisat donanımlarının tesis ve tamiri
 • Kalorifer tesisatının tamiri
 • Isıtma sistemi tesisi
 • Kirli su donatısı tesisi ve tamiri
 • Bina içi doğalgaz hatlarının tesis ve tamiri
 • Yangın söndürme sistemlerinin kurulumu ve tamiri
 • Gibi evinizde veya işyerinizde su ile ilgili tüm teknik işlemler su tesisatçısı tarafından yapılır.
 • Bununla birlikte tesisatçılar, basınçlı havanın dolaştığı boru donanımları da kurar ve bu hatların tamirini yapar.

Örneğin, kompresörlü hava hatları, su tesisatlarına benzer yapılardır ve su tesisatçıları tarafından tesis, bakım ve onarımı yapılabilir. Hastanelerde bulunan hava taşıma ve oksijen gibi gazları taşıma görevi de yine tesisatlar tarafından gerçekleşir ve tesisatçılar tarafından inşa edilir. Ayrıca bahçe sulama sistemleri ile şantiye tesisatları gibi yapılar da yine su tesisatçıları tarafından geliştirilir ve tamirleri yapılır.

Sıhhi tesisat nedir?

Sıhhi tesisat, temiz suyun boru hatları ile bir noktadan diğerine aktarıldığı donatılara verilen genel isimdir. Basınçlı suyun şebekeden, evler veya işlerine aktarılması için kullanılan boru donatıları ve bunlara bağlı ekipmanların tamamı sıhhi tesisat kavramı içerisine girer.

 • Borular
 • Dirsek ve ek aparatları
 • Vanalar
 • Çeşmeler
 • Armatürler
 • Su depoları ve bunların bileşenleri

Genel olarak sıhhi tesisat donatılarına örnektir. Ancak elbette sıhhi tesisat yalnızca bunlarla sınırlandırılamaz. Sıhhi tesisatçı veya su tesisatçının yaptığı işlerin detayında yer alan tüm donatılar esasen sıhhi tesisat kavramı içerisinde değerlendirilir. Yani; suyun veya gazların, boruların içerisinde aktarıldığı tüm donatılar sıhhi tesisat olarak değerlendirilir.

Geçmişte bakır ve benzeri metaller kullanılarak kurulan sıhhi tesisat donatıları, günümüzde plastik ve benzeri, daha uzun ömürlü ve esnek materyaller kullanılarak inşa edilir. Demir boruların zaman içerisin paslanarak sıhhi niteliklerini kaybediyor olmaları ve genel olarak kullanım sürelerinin düşük olması nedeniyle, günümüzde PVC borular buna bağlı sarf malzemeleri kullanılır. Gerek ekleme ve değiştirme yaparken gerekse ilk tesisleşme sürecinde son derece hızlı gerçekleşebilen plastik borular, ayrıca sanayide asit gibi metal borularla aktarılması mümkün olmayan sıvıların aktarılması için de verimli olarak kullanılıyor. Isı ve basınç mukavemetleri en az metaller kadar güçlü olan bu boru tipleri, günümüzde her ortamda yaygın olarak kullanılıyor.

Tesisat ihtiyaçlarınızın karşılanması için su tesisatçısı veya sıhhi tesisatçı unvanına sahip kişileri veya bu alanda uzmanlaşmış firmaları tercih ediniz. Hem sorunlarınızın hızlı bir şekilde giderilmesi için planlı süreçler sunmak noktasında hem de işlemlerinizin nitelikli biçimde karşılanması için tesisatçı seçimi, hayati öneme sahiptir.

Robotla tıkanıklık açma

Robotla lavabo açmak ya da pimaş yıkamak en hızlı tesisat yöntemlerinden biri artık. Su tesisatçısı olarak tıkanıklıklara modern teknoloji ile müdahale ederek zamandan ve nakitten tasarruf sağlıyoruz. Tıkalı bir pimaş ancak robotlu sistemlerle yıkanarak tamamen açılabiliyor. Özellikle tuvalet, rögar açma işlemlerinde robotlar etkili bir performans gösteriyor.

Yaptığımız İşleri Takip Edin

Youtube kanalımıza abone olarak bizi ve yaptığımız işleri takip edip inceleyebilirsiniz.

 

 

Etiketler:

Bayrampaşa Lavabo nasıl açılır?, Bayrampaşa Lavabo açan firmalar?, Bayrampaşa Lavabo tıkanıklığı açma, Bayrampaşa Lavabo tıkandı, Bayrampaşa Lavabo tıkanıklığı nasıl giderilir?, Bayrampaşa Lavabosu tıkananlar nasıl açıyor?, Bayrampaşa Lavabo borusu açma, Bayrampaşa Lavabo açıcılar?, Bayrampaşa Lavabo neden tıkanır?, Bayrampaşa Lavabo tıkanıklığını açan ustalar?, Bayrampaşa Robotla lavabo açma, Bayrampaşa Robotla lavabo nasıl açılır?, Bayrampaşa Kamaralı lavabo açma, Bayrampaşa Kamaralı lavabo açan firmalar?, Bayrampaşa Lavabo tıkanıklığını ne önler?, Bayrampaşa Lavabo tıkandı ne yapmalıyım?, Bayrampaşa pimaş açma?, Bayrampaşa Pimaş nasıl açılır?, Bayrampaşa Tıkalı pimaş açma, Bayrampaşa Robotla pimaş açma, Bayrampaşa Pımaşı tıkanan yerler nasıl açıyor?, Bayrampaşa Pimaş açma ustası?, Bayrampaşa Robotlu pimaş açma, BayrampaşaPimaş tıkanıklığı pimaş açan yerler? , Bayrampaşa Pimaş açan ustalar?, Bayrampaşa Tıkanan pimaş nasıl açılır?, Bayrampaşa Pimaş tıkanması, Bayrampaşa Pimaş gider açma, Bayrampaşa Pimaş tıkanıklığı açma yöntemleri?, Bayrampaşa Pimaş açıcı, Bayrampaşa Robotla pimaş açma, Bayrampaşa Pimaş açan firmalar?, Bayrampaşa Tıkanan pimaşı açma, Bayrampaşa Kanal açma, Bayrampaşa tıkalı kanal açma, Bayrampaşa Tıkanıklık açma,  Bayrampaşa Tıkanan kanalı nasıl açabiliriz?, Bayrampaşa Kanal açma yöntemleri?, Robotla kanal açma, Kanal açma robotu, Kanal açma yöntemleri?, Bayrampaşa Kanal gideri açma, Bayrampaşa Mutfak lavabosu tıkandı, Mutfak açma, Bayrampaşa Mutfak lavabosu nasıl açılır?, Bayrampaşa Mutfak gideri açma, Bayrampaşa Tıkanan tuvalet nasıl açılır?, Bayrampaşa Mutfak lavabosu açma, Lavabo açma, Lavabo gideri açma, Lavabo nasıl açılır?, Lavabo açan firmalar, Lavabo tıkanıklığı açma, Lavabom tıkandı, Lavabo tıkanıklığı nasıl giderilir?, Lavabosu tıkananlar nasıl açıyor, Lavabo borusu açma, Lavabo açıcılar

 

 

2 Comments

 • Evimi baştan aşağı tadilata soktum çok memnunum, çok başarılı..
  Tıkanıklığı da hemen açtınız onun için de ayriyeten teşekkür ederim..

  Aras 23.04.2016
 • İşinde özverili gayretli olmayacak işlemleri geç vakitte olsa halletti çok teşekkür ederim tavsiye ederim saygılar

  Murat 07.03.2020

Yorum yap

Your email address will not be published.