Bağcılar Tesisatçı

/Bağcılar Tesisatçı

Bağcılar Tesisatçı

Bağcılar TesisatçıKonutlar, ticari yapılar ve diğer tüm yaşam alanlarının kapalı ve açık alanlarında içme suyu, sulama ve kalorifer tesisatlarının tamir ve bakım işlemleri için tesisatçı, yaygın biçimde aranır. Şehir yaşantısının getirdiği en belirgin medeniyet unsurlarından bir tanesi olan su ihtiyacının karşılanması için kurulan su taşıma sistemleri, yani sıhhi tesisat bileşenler zaman içerisinde bakım gerektirebilen donanımlardır. Tesisatçı, tüm temiz su ve atık su donanımlarının arızalarının giderilmesi, yenileme ve gerekli ise geliştirme işlemlerini gerçekleştiren, meslek erbabına denir. Tesisat işleri, bazı boyutları ile ileri düzey uzmanlık gerektirir ve kesin olarak tesisat ustası tarafından yapılmalıdır. Yapıların su tesisatının donatılmasından, kaçakların giderilmesine kadar çok çeşitli bir çalışma alanı bulunan tesisat ustaları veya diğer ismi tesisatçılar, mesleklerinde uzun yılların deneyimini, müşterilerine hizmet olarak sunarlar.

Su tesisatçısı ne iş yapar?

Su tesisatçısı, yapıların donatısında veya herhangi bir şekilde su tesisatı bulunan alanda, bu tesisatların tamir işlerini yapar. Elbette tesisatçı veya diğer ismi ile tesisat ustası, bir binanın ilk sıhhi tesisat döşeme işlerini de gerçekleştiren uzmandır.

 • Temiz su borularının döşenmesi
 • Temiz su borularının tamiri
 • Su kaçağı tespiti
 • Musluklar ve diğer sıhhi tesisat donanımlarının tesis ve tamiri
 • Kalorifer tesisatının tamiri
 • Isıtma sistemi tesisi
 • Kirli su donatısı tesisi ve tamiri
 • Bina içi doğalgaz hatlarının tesis ve tamiri
 • Yangın söndürme sistemlerinin kurulumu ve tamiri
 • Gibi evinizde veya işyerinizde su ile ilgili tüm teknik işlemler su tesisatçısı tarafından yapılır.
 • Bununla birlikte tesisatçılar, basınçlı havanın dolaştığı boru donanımları da kurar ve bu hatların tamirini yapar.

Örneğin, kompresörlü hava hatları, su tesisatlarına benzer yapılardır ve su tesisatçıları tarafından tesis, bakım ve onarımı yapılabilir. Hastanelerde bulunan hava taşıma ve oksijen gibi gazları taşıma görevi de yine tesisatlar tarafından gerçekleşir ve tesisatçılar tarafından inşa edilir. Ayrıca bahçe sulama sistemleri ile şantiye tesisatları gibi yapılar da yine su tesisatçıları tarafından geliştirilir ve tamirleri yapılır.

Sıhhi tesisat nedir?

Sıhhi tesisat, temiz suyun boru hatları ile bir noktadan diğerine aktarıldığı donatılara verilen genel isimdir. Basınçlı suyun şebekeden, evler veya işlerine aktarılması için kullanılan boru donatıları ve bunlara bağlı ekipmanların tamamı sıhhi tesisat kavramı içerisine girer.

 • Borular
 • Dirsek ve ek aparatları
 • Vanalar
 • Çeşmeler
 • Armatürler
 • Su depoları ve bunların bileşenleri

Genel olarak sıhhi tesisat donatılarına örnektir. Ancak elbette sıhhi tesisat yalnızca bunlarla sınırlandırılamaz. Sıhhi tesisatçı veya su tesisatçının yaptığı işlerin detayında yer alan tüm donatılar esasen sıhhi tesisat kavramı içerisinde değerlendirilir. Yani; suyun veya gazların, boruların içerisinde aktarıldığı tüm donatılar sıhhi tesisat olarak değerlendirilir.

Geçmişte bakır ve benzeri metaller kullanılarak kurulan sıhhi tesisat donatıları, günümüzde plastik ve benzeri, daha uzun ömürlü ve esnek materyaller kullanılarak inşa edilir. Demir boruların zaman içerisin paslanarak sıhhi niteliklerini kaybediyor olmaları ve genel olarak kullanım sürelerinin düşük olması nedeniyle, günümüzde PVC borular buna bağlı sarf malzemeleri kullanılır. Gerek ekleme ve değiştirme yaparken gerekse ilk tesisleşme sürecinde son derece hızlı gerçekleşebilen plastik borular, ayrıca sanayide asit gibi metal borularla aktarılması mümkün olmayan sıvıların aktarılması için de verimli olarak kullanılıyor. Isı ve basınç mukavemetleri en az metaller kadar güçlü olan bu boru tipleri, günümüzde her ortamda yaygın olarak kullanılıyor.

Tesisat ihtiyaçlarınızın karşılanması için su tesisatçısı veya sıhhi tesisatçı unvanına sahip kişileri veya bu alanda uzmanlaşmış firmaları tercih ediniz. Hem sorunlarınızın hızlı bir şekilde giderilmesi için planlı süreçler sunmak noktasında hem de işlemlerinizin nitelikli biçimde karşılanması için tesisatçı seçimi, hayati öneme sahiptir.

Robotla tıkanıklık açma

Robotla lavabo açmak ya da pimaş yıkamak en hızlı tesisat yöntemlerinden biri artık. Su tesisatçısı olarak tıkanıklıklara modern teknoloji ile müdahale ederek zamandan ve nakitten tasarruf sağlıyoruz. Tıkalı bir pimaş ancak robotlu sistemlerle yıkanarak tamamen açılabiliyor. Özellikle tuvalet, rögar açma işlemlerinde robotlar etkili bir performans gösteriyor.

Yaptığımız İşleri Takip Edin

Youtube kanalımıza abone olarak bizi ve yaptığımız işleri takip edip inceleyebilirsiniz.

 

Etiketler:

Bağcılar tuvalet açma, Bağcılar tuvalet açan?, Bağcılar tuvalet tıkanıklığı, Bağcılar tuvalet açmak, Bağcılar tuvalet tıkanıklığı açma, Bağcılar wc açma, Bağcılar tuvalet açan firmalar?, Bağcılar tuvalet nasıl açılır?, Bağcılar tuvalet açıcı, Bağcılar tuvaletim tıkandı, Bağcılar tuvalet borusu açma, Bağcılar robotla tuvalet tıkanıklığı açma, Bağcılar tuvalet neden tıkanır?, Bağcılar tuvalet açan usta, Bağcılar klozet açma, Bağcılar klozet tıkandı, Bağcılar klozet açıcı, Bağcılar klozet açan firmalar?, Bağcılar klozet tıkanıklığı açma, Bağcılar klozet nasıl açılır?, Bağcılar klozet açan usta?, Bağcılar klozet im tıkandı , Bağcılar klozet esi tıkandı ne yapmalıyım?, Bağcılar klozet tamiri, Bağcılar klozet su kaçırıyor, Bağcılar klozet gideri açma, Bağcılar pimaş açma, Bağcılar pimaş tıkandı, Bağcılar pimaş tıkanıklığı, Bağcılar pimaş açıcı, Bağcılar pimaş açan, Bağcılar pimaş borusu açma, Bağcılar pimaş tıkanıklığı açma, Bağcılar pimaş açan firmalar, Bağcılar robotla pimaş açma, Bağcılar kameralı pimaş açma, Bağcılar su tesisatçısı, Bağcılar pimaş tıkandı, Bağcılar lavabo açma, Bağcılar lavabo tıkanıklığı açma, Bağcılar lavabo açan, Bağcılar lavabo gideri açma, Bağcılar lavabo tıkandı, Bağcılar lavabo açıcı, Bağcılar lavabo nasıl açılır, Bağcılar lavabo açan firma, Bağcılar lavabo neden tıkanır, Bağcılar lavabo tıkanıklığı neden olur, Bağcılar mutfak tıkanıklığı açma, Bağcılar mutfak lavabosu açma, Bağcılar robotlu tıkanıklık açma, Bağcılar lavabo kanalı açma, Bağcılar kanal açma, Bağcılar kanal açıcı, Bağcılar lavabo açıcılar, Bağcılar lavabo borusu açma, Bağcılar boru açma, Bağcılar gider açma, Bağcılar gider açıcı, Bağcılar gider açan, Bağcılar gider tıkanıklığı, Bağcılar gider açan ustalar, Bağcılar robotla gider açma, Bağcılar tıkalı tuvalet açma

2 Comments

 • Tesisatcilarin hic bu kadar temiz calistigini gormedim arkadaslar.Yarim saatte kacagi bulup tamirini yapip ve en onemlisi calistiklari yeri hic pisletmeden tertemiz bir sekilde bitirdiler.Cok tesekkur ediyorum burdan tesisat sıkıntısı olan herkese tavsiye ediyorum

  Eren 28.10.2016
 • Aradıktan yarım saat sonra gelip 15 dakika içerisinde klozet tıkanıklığını giderip evimden ayrıldılar. Güvenilir düzgün çalışan temiz bir arkadaştı. Ücret konusunda da uygun, 10 adet tesisatçı aradım telefonla en uygunu da burası olduğu için çağırdım. Çok da iyi yapmışım 🙂

  Özgür 21.07.2018

Yorum yap

Your email address will not be published.