Maltepe Sıhhi Tesisat

/Maltepe Sıhhi Tesisat

Maltepe Tesisatçı

Maltepe TesisatçıKonutlar, ticari yapılar ve diğer tüm yaşam alanlarının kapalı ve açık alanlarında içme suyu, sulama ve kalorifer tesisatlarının tamir ve bakım işlemleri için tesisatçı, yaygın biçimde aranır. Şehir yaşantısının getirdiği en belirgin medeniyet unsurlarından bir tanesi olan su ihtiyacının karşılanması için kurulan su taşıma sistemleri, yani sıhhi tesisat bileşenler zaman içerisinde bakım gerektirebilen donanımlardır. Tesisatçı, tüm temiz su ve atık su donanımlarının arızalarının giderilmesi, yenileme ve gerekli ise geliştirme işlemlerini gerçekleştiren, meslek erbabına denir. Tesisat işleri, bazı boyutları ile ileri düzey uzmanlık gerektirir ve kesin olarak tesisat ustası tarafından yapılmalıdır. Yapıların su tesisatının donatılmasından, kaçakların giderilmesine kadar çok çeşitli bir çalışma alanı bulunan tesisat ustaları veya diğer ismi tesisatçılar, mesleklerinde uzun yılların deneyimini, müşterilerine hizmet olarak sunarlar.

Su tesisatçısı ne iş yapar?

Su tesisatçısı, yapıların donatısında veya herhangi bir şekilde su tesisatı bulunan alanda, bu tesisatların tamir işlerini yapar. Elbette tesisatçı veya diğer ismi ile tesisat ustası, bir binanın ilk sıhhi tesisat döşeme işlerini de gerçekleştiren uzmandır.

 • Temiz su borularının döşenmesi
 • Temiz su borularının tamiri
 • Su kaçağı tespiti
 • Musluklar ve diğer sıhhi tesisat donanımlarının tesis ve tamiri
 • Kalorifer tesisatının tamiri
 • Isıtma sistemi tesisi
 • Kirli su donatısı tesisi ve tamiri
 • Bina içi doğalgaz hatlarının tesis ve tamiri
 • Yangın söndürme sistemlerinin kurulumu ve tamiri
 • Gibi evinizde veya işyerinizde su ile ilgili tüm teknik işlemler su tesisatçısı tarafından yapılır.
 • Bununla birlikte tesisatçılar, basınçlı havanın dolaştığı boru donanımları da kurar ve bu hatların tamirini yapar.

Örneğin, kompresörlü hava hatları, su tesisatlarına benzer yapılardır ve su tesisatçıları tarafından tesis, bakım ve onarımı yapılabilir. Hastanelerde bulunan hava taşıma ve oksijen gibi gazları taşıma görevi de yine tesisatlar tarafından gerçekleşir ve tesisatçılar tarafından inşa edilir. Ayrıca bahçe sulama sistemleri ile şantiye tesisatları gibi yapılar da yine su tesisatçıları tarafından geliştirilir ve tamirleri yapılır.

Sıhhi tesisat nedir?

Sıhhi tesisat, temiz suyun boru hatları ile bir noktadan diğerine aktarıldığı donatılara verilen genel isimdir. Basınçlı suyun şebekeden, evler veya işlerine aktarılması için kullanılan boru donatıları ve bunlara bağlı ekipmanların tamamı sıhhi tesisat kavramı içerisine girer.

 • Borular
 • Dirsek ve ek aparatları
 • Vanalar
 • Çeşmeler
 • Armatürler
 • Su depoları ve bunların bileşenleri

Genel olarak sıhhi tesisat donatılarına örnektir. Ancak elbette sıhhi tesisat yalnızca bunlarla sınırlandırılamaz. Sıhhi tesisatçı veya su tesisatçının yaptığı işlerin detayında yer alan tüm donatılar esasen sıhhi tesisat kavramı içerisinde değerlendirilir. Yani; suyun veya gazların, boruların içerisinde aktarıldığı tüm donatılar sıhhi tesisat olarak değerlendirilir.

Geçmişte bakır ve benzeri metaller kullanılarak kurulan sıhhi tesisat donatıları, günümüzde plastik ve benzeri, daha uzun ömürlü ve esnek materyaller kullanılarak inşa edilir. Demir boruların zaman içerisin paslanarak sıhhi niteliklerini kaybediyor olmaları ve genel olarak kullanım sürelerinin düşük olması nedeniyle, günümüzde PVC borular buna bağlı sarf malzemeleri kullanılır. Gerek ekleme ve değiştirme yaparken gerekse ilk tesisleşme sürecinde son derece hızlı gerçekleşebilen plastik borular, ayrıca sanayide asit gibi metal borularla aktarılması mümkün olmayan sıvıların aktarılması için de verimli olarak kullanılıyor. Isı ve basınç mukavemetleri en az metaller kadar güçlü olan bu boru tipleri, günümüzde her ortamda yaygın olarak kullanılıyor.

Tesisat ihtiyaçlarınızın karşılanması için su tesisatçısı veya sıhhi tesisatçı unvanına sahip kişileri veya bu alanda uzmanlaşmış firmaları tercih ediniz. Hem sorunlarınızın hızlı bir şekilde giderilmesi için planlı süreçler sunmak noktasında hem de işlemlerinizin nitelikli biçimde karşılanması için tesisatçı seçimi, hayati öneme sahiptir.

Robotla tıkanıklık açma

Robotla lavabo açmak ya da pimaş yıkamak en hızlı tesisat yöntemlerinden biri artık. Su tesisatçısı olarak tıkanıklıklara modern teknoloji ile müdahale ederek zamandan ve nakitten tasarruf sağlıyoruz. Tıkalı bir pimaş ancak robotlu sistemlerle yıkanarak tamamen açılabiliyor. Özellikle tuvalet, rögar açma işlemlerinde robotlar etkili bir performans gösteriyor.

Yaptığımız İşleri Takip Edin

Youtube kanalımıza abone olarak bizi ve yaptığımız işleri takip edip inceleyebilirsiniz.

Etiketler:

Maltepe su tesisatçısı, Maltepe su tesisatçısı, Maltepe su tesisat tamircisi, Maltepe tesisatçı, Maltepe su tesisatçıları, Maltepe su tesisat firmaları ?, Maltepe su tesisatı ustaları ?, su tesisatçıları, Maltepe tesisatçı, Maltepe Lavabo Açıcılar, Maltepe Pimaş Tıkanıklığı Açma, Maltepe tuvalet Tıkanıklığı Açma, Maltepe Lavabo Açma, Maltepe Klozet Gideri Açma, MaltepeGider Açma Maltepe bölgesinde kırmadan giderlerinizi açıyoruz. 7/24, Maltepe lavabo açıcı, Maltepe Gider Tıkanıklığı Açma, Maltepe Lavabo Tıkanıklığı Açma, Maltepe Lavabo Gideri Açma, Maltepe Tuvalet Gideri Açma, Maltepe tuvalet Açma, Maltepe Tuvalet açıcılar, Maltepe Pimaş Açıcı, Maltepe Gider Açıcı giderleri kırmadan robot makine ile açıyoruz., Maltepe Pimaş Açan kırmadan tıkanan pimaşları açıyoruz., Maltepe Tıkanıklık Açıcı tıkanan giderleri kırmadan açıyoruz., Klozet açıcı Maltepe, Maltepe Tıkalı Pimaş Açma, Tıkalı Gider Açma Maltepe, Tıkalı Lavabo Açma Maltepe, Maltepe Tıkalı Tuvalet Açma, Maltepe Tıkalı Tuvalet Açan , Maltepe Tıkalı Pimaş Açan, Maltepe Tıkalı Pimaş Açıcı, Bahçelievler Tıkalı Lavabo Açıcı, Maltepe Tıkalı Tuvalet Açıcı, Tıkalı Pimaş Açıcı Maltepe, Tıkalı Gider Açıcı Maltepe, Tuvalet Açma Maltepe, Pimaş Açma Maltepe, Lavabo Açma Maltepe, Maltepe Tıkanıklık Açma, Maltepe Gider Açma, Mutfak Açma Maltepe, Maltepe Kanal Açma, Tıkalı Klozet Açma Maltepe, Tıkalı Klozet Gideri Açma Maltepe, Tıkalı Klozet Borusu Açma Maltepe, Klozet Açmak Maltepe, Klozet Açıcı Maltepe, Klozet Açıcılar Maltepe, Maltepe Klozet Tıkandı, Maltepe Klozet’im Tıkandı, MaltepeTıkanan Klozet Açma, Maltepe Tıkanmış Klozet Açma, Klozet Tıkanıklığı Maltepe, Klozet Tıkanıklığı Açma Maltepe, Klozet Tıkanması Maltepe, Klozet Açan Maltepe, Maltepe Klozet Gideri Açma, Robotla Klozet Açma Maltepe, Tıkalı wc Açma Maltepe, Maltepe Tıkalı wc Nasıl Açılır?, Tıkanan tuvaleti Açma Maltepe, Maltepe Pimaş Açma, Pimaş Tıkanıklığı Maltepe, MaltepePimaş Tıkanıklığı Açma, Robotla Pimaş Açma Maltepe, Maltepe Tıkalı Pimaş Açma, Kırmadan Pimaş Açma Maltepe, Pimaş Açma Hizmetleri Maltepe, Maltepe tıkalı Pimaş Açıcı, Pimaş Açıcı Maltepe, Pimaş Açıcılar Maltepe, Maltepe Tıkanmış Pimaş açma, Maltepe Tıkanan Pimaşı açma, Maltepe Pimaş Tıkanması, Pimaş Açan Tesisatçı Maltepe, Pimaş Açan ustalar Maltepe, Pimaş Açan Firmalar Maltepe, Tıkalı Lavabo açan Maltepe, Tıkalı lavabo açıcı Maltepe, Tıkanan Lavabo Açma Maltepe, Tıkanmış Lavabo Açma Maltepe, Lavabo Aç Maltepe, Lavabo Açıcı Maltepe, Maltepe Lavabo Tıkanıklığı Açma, Maltepe Tıkalı Lavabo Açma, Maltepe Lavabo Tıkandı, MaltepeLavabo Açıcılar, Maltepe Robotla Lavabo açma, Kırmadan Lavabo Açma Maltepe, Kameralı Lavabo Açma Maltepe, Lavabo Gideri Açma Maltepe, Tıkalı Lavabo Gideri Açma Maltepe, Lavabo Açmak Maltepe, Tıkalı Lavabo Açmak Maltepe, Robotla Tuvalet Açma Maltepe, Tıkanıklık Açma Maltepe, Tıkanıklık Açıcı Maltepe

Henüz yorum yok

Yorum yap

Your email address will not be published.