Merter Tesisatçı

/Merter Tesisatçı

Merter Tesisatçı

Merter TesisatçıKonutlar, ticari yapılar ve diğer tüm yaşam alanlarının kapalı ve açık alanlarında içme suyu, sulama ve kalorifer tesisatlarının tamir ve bakım işlemleri için tesisatçı, yaygın biçimde aranır. Şehir yaşantısının getirdiği en belirgin medeniyet unsurlarından bir tanesi olan su ihtiyacının karşılanması için kurulan su taşıma sistemleri, yani sıhhi tesisat bileşenler zaman içerisinde bakım gerektirebilen donanımlardır. Tesisatçı, tüm temiz su ve atık su donanımlarının arızalarının giderilmesi, yenileme ve gerekli ise geliştirme işlemlerini gerçekleştiren, meslek erbabına denir. Tesisat işleri, bazı boyutları ile ileri düzey uzmanlık gerektirir ve kesin olarak tesisat ustası tarafından yapılmalıdır. Yapıların su tesisatının donatılmasından, kaçakların giderilmesine kadar çok çeşitli bir çalışma alanı bulunan tesisat ustaları veya diğer ismi tesisatçılar, mesleklerinde uzun yılların deneyimini, müşterilerine hizmet olarak sunarlar.

Su tesisatçısı ne iş yapar?

Su tesisatçısı, yapıların donatısında veya herhangi bir şekilde su tesisatı bulunan alanda, bu tesisatların tamir işlerini yapar. Elbette tesisatçı veya diğer ismi ile tesisat ustası, bir binanın ilk sıhhi tesisat döşeme işlerini de gerçekleştiren uzmandır.

 • Temiz su borularının döşenmesi
 • Temiz su borularının tamiri
 • Su kaçağı tespiti
 • Musluklar ve diğer sıhhi tesisat donanımlarının tesis ve tamiri
 • Kalorifer tesisatının tamiri
 • Isıtma sistemi tesisi
 • Kirli su donatısı tesisi ve tamiri
 • Bina içi doğalgaz hatlarının tesis ve tamiri
 • Yangın söndürme sistemlerinin kurulumu ve tamiri
 • Gibi evinizde veya işyerinizde su ile ilgili tüm teknik işlemler su tesisatçısı tarafından yapılır.
 • Bununla birlikte tesisatçılar, basınçlı havanın dolaştığı boru donanımları da kurar ve bu hatların tamirini yapar.

Örneğin, kompresörlü hava hatları, su tesisatlarına benzer yapılardır ve su tesisatçıları tarafından tesis, bakım ve onarımı yapılabilir. Hastanelerde bulunan hava taşıma ve oksijen gibi gazları taşıma görevi de yine tesisatlar tarafından gerçekleşir ve tesisatçılar tarafından inşa edilir. Ayrıca bahçe sulama sistemleri ile şantiye tesisatları gibi yapılar da yine su tesisatçıları tarafından geliştirilir ve tamirleri yapılır.

Sıhhi tesisat nedir?

Sıhhi tesisat, temiz suyun boru hatları ile bir noktadan diğerine aktarıldığı donatılara verilen genel isimdir. Basınçlı suyun şebekeden, evler veya işlerine aktarılması için kullanılan boru donatıları ve bunlara bağlı ekipmanların tamamı sıhhi tesisat kavramı içerisine girer.

 • Borular
 • Dirsek ve ek aparatları
 • Vanalar
 • Çeşmeler
 • Armatürler
 • Su depoları ve bunların bileşenleri

Genel olarak sıhhi tesisat donatılarına örnektir. Ancak elbette sıhhi tesisat yalnızca bunlarla sınırlandırılamaz. Sıhhi tesisatçı veya su tesisatçının yaptığı işlerin detayında yer alan tüm donatılar esasen sıhhi tesisat kavramı içerisinde değerlendirilir. Yani; suyun veya gazların, boruların içerisinde aktarıldığı tüm donatılar sıhhi tesisat olarak değerlendirilir.

Geçmişte bakır ve benzeri metaller kullanılarak kurulan sıhhi tesisat donatıları, günümüzde plastik ve benzeri, daha uzun ömürlü ve esnek materyaller kullanılarak inşa edilir. Demir boruların zaman içerisin paslanarak sıhhi niteliklerini kaybediyor olmaları ve genel olarak kullanım sürelerinin düşük olması nedeniyle, günümüzde PVC borular buna bağlı sarf malzemeleri kullanılır. Gerek ekleme ve değiştirme yaparken gerekse ilk tesisleşme sürecinde son derece hızlı gerçekleşebilen plastik borular, ayrıca sanayide asit gibi metal borularla aktarılması mümkün olmayan sıvıların aktarılması için de verimli olarak kullanılıyor. Isı ve basınç mukavemetleri en az metaller kadar güçlü olan bu boru tipleri, günümüzde her ortamda yaygın olarak kullanılıyor.

Tesisat ihtiyaçlarınızın karşılanması için su tesisatçısı veya sıhhi tesisatçı unvanına sahip kişileri veya bu alanda uzmanlaşmış firmaları tercih ediniz. Hem sorunlarınızın hızlı bir şekilde giderilmesi için planlı süreçler sunmak noktasında hem de işlemlerinizin nitelikli biçimde karşılanması için tesisatçı seçimi, hayati öneme sahiptir.

Robotla tıkanıklık açma

Robotla lavabo açmak ya da pimaş yıkamak en hızlı tesisat yöntemlerinden biri artık. Su tesisatçısı olarak tıkanıklıklara modern teknoloji ile müdahale ederek zamandan ve nakitten tasarruf sağlıyoruz. Tıkalı bir pimaş ancak robotlu sistemlerle yıkanarak tamamen açılabiliyor. Özellikle tuvalet, rögar açma işlemlerinde robotlar etkili bir performans gösteriyor.

Yaptığımız İşleri Takip Edin

Youtube kanalımıza abone olarak bizi ve yaptığımız işleri takip edip inceleyebilirsiniz.

Etiketler:

Merter su tesisatçısı, Merter su tesisatçısı, Merter su tesisat tamircisi, Merter tesisatçı, Merter su tesisatçıları, Merter su tesisat firmaları ?, Merter su tesisatı ustaları ?, su tesisatçıları, Merter tesisatçı, Merter Lavabo Açıcılar, Merter Pimaş Tıkanıklığı Açma, Merter tuvalet Tıkanıklığı Açma, Merter Lavabo Açma, Merter Klozet Gideri Açma, MerterGider Açma Merter bölgesinde kırmadan giderlerinizi açıyoruz. 7/24, Merter lavabo açıcı, Merter Gider Tıkanıklığı Açma, Merter Lavabo Tıkanıklığı Açma, Merter Lavabo Gideri Açma, Merter Tuvalet Gideri Açma, Merter tuvalet Açma, Merter Tuvalet açıcılar, Merter Pimaş Açıcı, Merter Gider Açıcı giderleri kırmadan robot makine ile açıyoruz., Merter Pimaş Açan kırmadan tıkanan pimaşları açıyoruz., Merter Tıkanıklık Açıcı tıkanan giderleri kırmadan açıyoruz., Klozet açıcı Merter, Merter Tıkalı Pimaş Açma, Tıkalı Gider Açma Merter, Tıkalı Lavabo Açma Merter, Merter Tıkalı Tuvalet Açma, Merter Tıkalı Tuvalet Açan , Merter Tıkalı Pimaş Açan, Merter Tıkalı Pimaş Açıcı, Bahçelievler Tıkalı Lavabo Açıcı, Merter Tıkalı Tuvalet Açıcı, Tıkalı Pimaş Açıcı Merter, Tıkalı Gider Açıcı Merter, Tuvalet Açma Merter, Pimaş Açma Merter, Lavabo Açma Merter, Merter Tıkanıklık Açma, Merter Gider Açma, Mutfak Açma Merter, Merter Kanal Açma, Tıkalı Klozet Açma Merter, Tıkalı Klozet Gideri Açma Merter, Tıkalı Klozet Borusu Açma Merter, Klozet Açmak Merter, Klozet Açıcı Merter, Klozet Açıcılar Merter, Merter Klozet Tıkandı, Merter Klozet’im Tıkandı, MerterTıkanan Klozet Açma, Merter Tıkanmış Klozet Açma, Klozet Tıkanıklığı Merter, Klozet Tıkanıklığı Açma Merter, Klozet Tıkanması Merter, Klozet Açan Merter, Merter Klozet Gideri Açma, Robotla Klozet Açma Merter, Tıkalı wc Açma Merter, Merter Tıkalı wc Nasıl Açılır?, Tıkanan tuvaleti Açma Merter, Merter Pimaş Açma, Pimaş Tıkanıklığı Merter, MerterPimaş Tıkanıklığı Açma, Robotla Pimaş Açma Merter, Merter Tıkalı Pimaş Açma, Kırmadan Pimaş Açma Merter, Pimaş Açma Hizmetleri Merter, Merter tıkalı Pimaş Açıcı, Pimaş Açıcı Merter, Pimaş Açıcılar Merter, Merter Tıkanmış Pimaş açma, Merter Tıkanan Pimaşı açma, Merter Pimaş Tıkanması, Pimaş Açan Tesisatçı Merter, Pimaş Açan ustalar Merter, Pimaş Açan Firmalar Merter, Tıkalı Lavabo açan Merter, Tıkalı lavabo açıcı Merter, Tıkanan Lavabo Açma Merter, Tıkanmış Lavabo Açma Merter, Lavabo Aç Merter, Lavabo Açıcı Merter, Merter Lavabo Tıkanıklığı Açma, Merter Tıkalı Lavabo Açma, Merter Lavabo Tıkandı, MerterLavabo Açıcılar, Merter Robotla Lavabo açma, Kırmadan Lavabo Açma Merter, Kameralı Lavabo Açma Merter, Lavabo Gideri Açma Merter, Tıkalı Lavabo Gideri Açma Merter, Lavabo Açmak Merter, Tıkalı Lavabo Açmak Merter, Robotla Tuvalet Açma Merter, Tıkanıklık Açma Merter, Tıkanıklık Açıcı Merter

Henüz yorum yok

Yorum yap

Your email address will not be published.