Beykoz Sıhhi Tesisat

/Beykoz Sıhhi Tesisat

Beykoz Sıhhi Tesisat

Beykoz Sıhhi TesisatKonutlar, ticari yapılar ve diğer tüm yaşam alanlarının kapalı ve açık alanlarında içme suyu, sulama ve kalorifer tesisatlarının tamir ve bakım işlemleri için tesisatçı, yaygın biçimde aranır. Şehir yaşantısının getirdiği en belirgin medeniyet unsurlarından bir tanesi olan su ihtiyacının karşılanması için kurulan su taşıma sistemleri, yani sıhhi tesisat bileşenler zaman içerisinde bakım gerektirebilen donanımlardır. Tesisatçı, tüm temiz su ve atık su donanımlarının arızalarının giderilmesi, yenileme ve gerekli ise geliştirme işlemlerini gerçekleştiren, meslek erbabına denir. Tesisat işleri, bazı boyutları ile ileri düzey uzmanlık gerektirir ve kesin olarak tesisat ustası tarafından yapılmalıdır. Yapıların su tesisatının donatılmasından, kaçakların giderilmesine kadar çok çeşitli bir çalışma alanı bulunan tesisat ustaları veya diğer ismi tesisatçılar, mesleklerinde uzun yılların deneyimini, müşterilerine hizmet olarak sunarlar.

Su tesisatçısı ne iş yapar?

Su tesisatçısı, yapıların donatısında veya herhangi bir şekilde su tesisatı bulunan alanda, bu tesisatların tamir işlerini yapar. Elbette tesisatçı veya diğer ismi ile tesisat ustası, bir binanın ilk sıhhi tesisat döşeme işlerini de gerçekleştiren uzmandır.

 • Temiz su borularının döşenmesi
 • Temiz su borularının tamiri
 • Su kaçağı tespiti
 • Musluklar ve diğer sıhhi tesisat donanımlarının tesis ve tamiri
 • Kalorifer tesisatının tamiri
 • Isıtma sistemi tesisi
 • Kirli su donatısı tesisi ve tamiri
 • Bina içi doğalgaz hatlarının tesis ve tamiri
 • Yangın söndürme sistemlerinin kurulumu ve tamiri
 • Gibi evinizde veya işyerinizde su ile ilgili tüm teknik işlemler su tesisatçısı tarafından yapılır.
 • Bununla birlikte tesisatçılar, basınçlı havanın dolaştığı boru donanımları da kurar ve bu hatların tamirini yapar.

Örneğin, kompresörlü hava hatları, su tesisatlarına benzer yapılardır ve su tesisatçıları tarafından tesis, bakım ve onarımı yapılabilir. Hastanelerde bulunan hava taşıma ve oksijen gibi gazları taşıma görevi de yine tesisatlar tarafından gerçekleşir ve tesisatçılar tarafından inşa edilir. Ayrıca bahçe sulama sistemleri ile şantiye tesisatları gibi yapılar da yine su tesisatçıları tarafından geliştirilir ve tamirleri yapılır.

Sıhhi tesisat nedir?

Sıhhi tesisat, temiz suyun boru hatları ile bir noktadan diğerine aktarıldığı donatılara verilen genel isimdir. Basınçlı suyun şebekeden, evler veya işlerine aktarılması için kullanılan boru donatıları ve bunlara bağlı ekipmanların tamamı sıhhi tesisat kavramı içerisine girer.

 • Borular
 • Dirsek ve ek aparatları
 • Vanalar
 • Çeşmeler
 • Armatürler
 • Su depoları ve bunların bileşenleri

Genel olarak sıhhi tesisat donatılarına örnektir. Ancak elbette sıhhi tesisat yalnızca bunlarla sınırlandırılamaz. Sıhhi tesisatçı veya su tesisatçının yaptığı işlerin detayında yer alan tüm donatılar esasen sıhhi tesisat kavramı içerisinde değerlendirilir. Yani; suyun veya gazların, boruların içerisinde aktarıldığı tüm donatılar sıhhi tesisat olarak değerlendirilir.

Geçmişte bakır ve benzeri metaller kullanılarak kurulan sıhhi tesisat donatıları, günümüzde plastik ve benzeri, daha uzun ömürlü ve esnek materyaller kullanılarak inşa edilir. Demir boruların zaman içerisin paslanarak sıhhi niteliklerini kaybediyor olmaları ve genel olarak kullanım sürelerinin düşük olması nedeniyle, günümüzde PVC borular buna bağlı sarf malzemeleri kullanılır. Gerek ekleme ve değiştirme yaparken gerekse ilk tesisleşme sürecinde son derece hızlı gerçekleşebilen plastik borular, ayrıca sanayide asit gibi metal borularla aktarılması mümkün olmayan sıvıların aktarılması için de verimli olarak kullanılıyor. Isı ve basınç mukavemetleri en az metaller kadar güçlü olan bu boru tipleri, günümüzde her ortamda yaygın olarak kullanılıyor.

Tesisat ihtiyaçlarınızın karşılanması için su tesisatçısı veya sıhhi tesisatçı unvanına sahip kişileri veya bu alanda uzmanlaşmış firmaları tercih ediniz. Hem sorunlarınızın hızlı bir şekilde giderilmesi için planlı süreçler sunmak noktasında hem de işlemlerinizin nitelikli biçimde karşılanması için tesisatçı seçimi, hayati öneme sahiptir.

Robotla tıkanıklık açma

Robotla lavabo açmak ya da pimaş yıkamak en hızlı tesisat yöntemlerinden biri artık. Su tesisatçısı olarak tıkanıklıklara modern teknoloji ile müdahale ederek zamandan ve nakitten tasarruf sağlıyoruz. Tıkalı bir pimaş ancak robotlu sistemlerle yıkanarak tamamen açılabiliyor. Özellikle tuvalet, rögar açma işlemlerinde robotlar etkili bir performans gösteriyor.

Yaptığımız İşleri Takip Edin

Youtube kanalımıza abone olarak bizi ve yaptığımız işleri takip edip inceleyebilirsiniz.

Etiketler:

Beykoz lavabo açma, Beykoz Tuvalet Açma, Beykoz lavabo gideri açma, Beykoz lavabo nasıl açılır, Beykoz lavabo açan firmalar, Beykoz lavabo tıkanıklığı açma, Beykoz lava bom tıkandı, Beykoz lavabo tıkanıklığı nasıl giderilir?, Beykoz lavabosu tıkananlar nasıl açıyor?, Beykoz lavabo borusu açma, Beykoz lavabo açıcılar, Beykoz lavabo neden tıkanır?, Beykoz Tuvalet Açma, Beykoz lavabo tıkanıklığını açan ustalar?, Beykoz robotla lavabo açma, Beykoz robotla lavabo nasıl açılır, Beykoz kamaralı lavabo açma, Beykoz kamaralı lavabo açan firmalar, Beykoz lavabo tıkanıklığını ne önler, Beykoz lavabo tıkandı ne yapmalıyım, Beykoz pimaş açma, Beykoz pimaş nasıl açılır, Beykoz tıkalı pimaş açma, Beykoz robotla pimaş açma, Beykoz pımaşı tıkanan yerler nasıl açıyor, Beykoz Tuvalet Açma, Beykoz pimaş açma ustası, Beykoz robotlu pimaş açma, Beykoz pimaş tıkanıklığı pimaş açan yerler, Beykoz pimaş açma, Beykoz tıkanan pimaş nasıl açılır, Beykoz pimaş tıkanması, Beykoz pimaş gider açma, Beykoz pimaş tıkanıklığı açma yöntemleri, Beykoz pimaş açıcı, Beykoz robotla pimaş açma, Beykoz pimaş açan firmalar, Beykoz tıkanan pimaşı açma, Beykoz kanal açma, Beykoz tıkalı kanal açma, Beykoz tıkanıklık açma, Beykoz tıkanan kanalı nasıl açabiliriz, Beykoz kanal açma yöntemleri, Beykoz robotla kanal açma, Beykoz kanal açma robotu, Beykoz Tuvalet Açma, Beykoz kanal açma yöntemleri, Beykoz kanal gideri açma, Beykoz logar açma, Beykoz tıkanan logarı nasıl açılır?, Beykoz tıkalı gider açma, Beykoz logar açan firmalar, Beykoz mutfak lavabosu tıkandı, Beykoz mutfak açma, Beykoz mutfak lavabosu nasıl açılır?, mutfak gideri açma, tıkanan mutfak nasıl açılır?

Henüz yorum yok

Yorum yap

Your email address will not be published.