Etiler Sıhhi Tesisat

/Etiler Sıhhi Tesisat

Etiler Tesisatçı

Etiler TesisatçıKonutlar, ticari yapılar ve diğer tüm yaşam alanlarının kapalı ve açık alanlarında içme suyu, sulama ve kalorifer tesisatlarının tamir ve bakım işlemleri için tesisatçı, yaygın biçimde aranır. Şehir yaşantısının getirdiği en belirgin medeniyet unsurlarından bir tanesi olan su ihtiyacının karşılanması için kurulan su taşıma sistemleri, yani sıhhi tesisat bileşenler zaman içerisinde bakım gerektirebilen donanımlardır. Tesisatçı, tüm temiz su ve atık su donanımlarının arızalarının giderilmesi, yenileme ve gerekli ise geliştirme işlemlerini gerçekleştiren, meslek erbabına denir. Tesisat işleri, bazı boyutları ile ileri düzey uzmanlık gerektirir ve kesin olarak tesisat ustası tarafından yapılmalıdır. Yapıların su tesisatının donatılmasından, kaçakların giderilmesine kadar çok çeşitli bir çalışma alanı bulunan tesisat ustaları veya diğer ismi tesisatçılar, mesleklerinde uzun yılların deneyimini, müşterilerine hizmet olarak sunarlar.

Su tesisatçısı ne iş yapar?

Su tesisatçısı, yapıların donatısında veya herhangi bir şekilde su tesisatı bulunan alanda, bu tesisatların tamir işlerini yapar. Elbette tesisatçı veya diğer ismi ile tesisat ustası, bir binanın ilk sıhhi tesisat döşeme işlerini de gerçekleştiren uzmandır.

 • Temiz su borularının döşenmesi
 • Temiz su borularının tamiri
 • Su kaçağı tespiti
 • Musluklar ve diğer sıhhi tesisat donanımlarının tesis ve tamiri
 • Kalorifer tesisatının tamiri
 • Isıtma sistemi tesisi
 • Kirli su donatısı tesisi ve tamiri
 • Bina içi doğalgaz hatlarının tesis ve tamiri
 • Yangın söndürme sistemlerinin kurulumu ve tamiri
 • Gibi evinizde veya işyerinizde su ile ilgili tüm teknik işlemler su tesisatçısı tarafından yapılır.
 • Bununla birlikte tesisatçılar, basınçlı havanın dolaştığı boru donanımları da kurar ve bu hatların tamirini yapar.

Örneğin, kompresörlü hava hatları, su tesisatlarına benzer yapılardır ve su tesisatçıları tarafından tesis, bakım ve onarımı yapılabilir. Hastanelerde bulunan hava taşıma ve oksijen gibi gazları taşıma görevi de yine tesisatlar tarafından gerçekleşir ve tesisatçılar tarafından inşa edilir. Ayrıca bahçe sulama sistemleri ile şantiye tesisatları gibi yapılar da yine su tesisatçıları tarafından geliştirilir ve tamirleri yapılır.

Sıhhi tesisat nedir?

Sıhhi tesisat, temiz suyun boru hatları ile bir noktadan diğerine aktarıldığı donatılara verilen genel isimdir. Basınçlı suyun şebekeden, evler veya işlerine aktarılması için kullanılan boru donatıları ve bunlara bağlı ekipmanların tamamı sıhhi tesisat kavramı içerisine girer.

 • Borular
 • Dirsek ve ek aparatları
 • Vanalar
 • Çeşmeler
 • Armatürler
 • Su depoları ve bunların bileşenleri

Genel olarak sıhhi tesisat donatılarına örnektir. Ancak elbette sıhhi tesisat yalnızca bunlarla sınırlandırılamaz. Sıhhi tesisatçı veya su tesisatçının yaptığı işlerin detayında yer alan tüm donatılar esasen sıhhi tesisat kavramı içerisinde değerlendirilir. Yani; suyun veya gazların, boruların içerisinde aktarıldığı tüm donatılar sıhhi tesisat olarak değerlendirilir.

Geçmişte bakır ve benzeri metaller kullanılarak kurulan sıhhi tesisat donatıları, günümüzde plastik ve benzeri, daha uzun ömürlü ve esnek materyaller kullanılarak inşa edilir. Demir boruların zaman içerisin paslanarak sıhhi niteliklerini kaybediyor olmaları ve genel olarak kullanım sürelerinin düşük olması nedeniyle, günümüzde PVC borular buna bağlı sarf malzemeleri kullanılır. Gerek ekleme ve değiştirme yaparken gerekse ilk tesisleşme sürecinde son derece hızlı gerçekleşebilen plastik borular, ayrıca sanayide asit gibi metal borularla aktarılması mümkün olmayan sıvıların aktarılması için de verimli olarak kullanılıyor. Isı ve basınç mukavemetleri en az metaller kadar güçlü olan bu boru tipleri, günümüzde her ortamda yaygın olarak kullanılıyor.

Tesisat ihtiyaçlarınızın karşılanması için su tesisatçısı veya sıhhi tesisatçı unvanına sahip kişileri veya bu alanda uzmanlaşmış firmaları tercih ediniz. Hem sorunlarınızın hızlı bir şekilde giderilmesi için planlı süreçler sunmak noktasında hem de işlemlerinizin nitelikli biçimde karşılanması için tesisatçı seçimi, hayati öneme sahiptir.

Robotla tıkanıklık açma

Robotla lavabo açmak ya da pimaş yıkamak en hızlı tesisat yöntemlerinden biri artık. Su tesisatçısı olarak tıkanıklıklara modern teknoloji ile müdahale ederek zamandan ve nakitten tasarruf sağlıyoruz. Tıkalı bir pimaş ancak robotlu sistemlerle yıkanarak tamamen açılabiliyor. Özellikle tuvalet, rögar açma işlemlerinde robotlar etkili bir performans gösteriyor.

Yaptığımız İşleri Takip Edin

Youtube kanalımıza abone olarak bizi ve yaptığımız işleri takip edip inceleyebilirsiniz.

Etiketler:

Etiler su tesisatçısı, Etiler su tesisatçısı, Etiler su tesisat tamircisi, Etiler tesisatçı, Etiler su tesisatçıları, Etiler su tesisat firmaları ?, Etiler su tesisatı ustaları ?, Beylikdüsü su tesisatçıları, Etiler tesisatçı, Etiler Lavabo Açıcılar, Etiler Pimaş Tıkanıklığı Açma, Etiler tuvalet Tıkanıklığı Açma, Etiler Lavabo Açma, Etiler Klozet Gideri Açma, EtilerGider Açma Etiler bölgesinde kırmadan giderlerinizi açıyoruz. 7/24, Etiler lavabo açıcı, Etiler Gider Tıkanıklığı Açma, Etiler Lavabo Tıkanıklığı Açma, Etiler Lavabo Gideri Açma, Etiler Tuvalet Gideri Açma, Etiler tuvalet Açma, Etiler Tuvalet açıcılar, Etiler Pimaş Açıcı, Etiler Gider Açıcı giderleri kırmadan robot makine ile açıyoruz., Etiler Pimaş Açan kırmadan tıkanan pimaşları açıyoruz., Etiler Tıkanıklık Açıcı tıkanan giderleri kırmadan açıyoruz., Klozet açıcı Etiler, Etiler Tıkalı Pimaş Açma, Tıkalı Gider Açma Etiler, Tıkalı Lavabo Açma Etiler, Etiler Tıkalı Tuvalet Açma, Etiler Tıkalı Tuvalet Açan , Etiler Tıkalı Pimaş Açan, Etiler Tıkalı Pimaş Açıcı, Bahçelievler Tıkalı Lavabo Açıcı, Etiler Tıkalı Tuvalet Açıcı, Tıkalı Pimaş Açıcı Etiler, Tıkalı Gider Açıcı Etiler, Tuvalet Açma Etiler, Pimaş Açma Etiler, Lavabo Açma Etiler, Etiler Tıkanıklık Açma, Etiler Gider Açma, Mutfak Açma Etiler, Etiler Kanal Açma, Tıkalı Klozet Açma Etiler, Tıkalı Klozet Gideri Açma Etiler, Tıkalı Klozet Borusu Açma Etiler, Klozet Açmak Etiler, Klozet Açıcı Etiler, Klozet Açıcılar Etiler, Etiler Klozet Tıkandı, Etiler Klozet’im Tıkandı, EtilerTıkanan Klozet Açma, Etiler Tıkanmış Klozet Açma, Klozet Tıkanıklığı Etiler, Klozet Tıkanıklığı Açma Etiler, Klozet Tıkanması Etiler, Klozet Açan Etiler, Etiler Klozet Gideri Açma, Robotla Klozet Açma Etiler, Tıkalı wc Açma Etiler, Etiler Tıkalı wc Nasıl Açılır?, Tıkanan tuvaleti Açma Etiler, Etiler Pimaş Açma, Pimaş Tıkanıklığı Etiler, EtilerPimaş Tıkanıklığı Açma, Robotla Pimaş Açma Etiler, Etiler Tıkalı Pimaş Açma, Kırmadan Pimaş Açma Etiler, Pimaş Açma Hizmetleri Etiler, Etiler tıkalı Pimaş Açıcı, Pimaş Açıcı Etiler, Pimaş Açıcılar Etiler, Etiler Tıkanmış Pimaş açma, Etiler Tıkanan Pimaşı açma, Etiler Pimaş Tıkanması, Pimaş Açan Tesisatçı Etiler, Pimaş Açan ustalar Etiler, Pimaş Açan Firmalar Etiler, Tıkalı Lavabo açan Etiler, Tıkalı lavabo açıcı Etiler, Tıkanan Lavabo Açma Etiler, Tıkanmış Lavabo Açma Etiler, Lavabo Aç Etiler, Lavabo Açıcı Etiler, Etiler Lavabo Tıkanıklığı Açma, Etiler Tıkalı Lavabo Açma, Etiler Lavabo Tıkandı, EtilerLavabo Açıcılar, Etiler Robotla Lavabo açma, Kırmadan Lavabo Açma Etiler, Kameralı Lavabo Açma Etiler, Lavabo Gideri Açma Etiler, Tıkalı Lavabo Gideri Açma Etiler, Lavabo Açmak Etiler, Tıkalı Lavabo Açmak Etiler, Robotla Tuvalet Açma Etiler, Tıkanıklık Açma Etiler, Tıkanıklık Açıcı Etiler

Henüz yorum yok

Yorum yap

Your email address will not be published.