Esenler Sıhhi Tesisat

/Esenler Sıhhi Tesisat

Esenler Tesisatçı

Esenler TesisatçıKonutlar, ticari yapılar ve diğer tüm yaşam alanlarının kapalı ve açık alanlarında içme suyu, sulama ve kalorifer tesisatlarının tamir ve bakım işlemleri için tesisatçı, yaygın biçimde aranır. Şehir yaşantısının getirdiği en belirgin medeniyet unsurlarından bir tanesi olan su ihtiyacının karşılanması için kurulan su taşıma sistemleri, yani sıhhi tesisat bileşenler zaman içerisinde bakım gerektirebilen donanımlardır. Tesisatçı, tüm temiz su ve atık su donanımlarının arızalarının giderilmesi, yenileme ve gerekli ise geliştirme işlemlerini gerçekleştiren, meslek erbabına denir. Tesisat işleri, bazı boyutları ile ileri düzey uzmanlık gerektirir ve kesin olarak tesisat ustası tarafından yapılmalıdır. Yapıların su tesisatının donatılmasından, kaçakların giderilmesine kadar çok çeşitli bir çalışma alanı bulunan tesisat ustaları veya diğer ismi tesisatçılar, mesleklerinde uzun yılların deneyimini, müşterilerine hizmet olarak sunarlar.

Su tesisatçısı ne iş yapar?

Su tesisatçısı, yapıların donatısında veya herhangi bir şekilde su tesisatı bulunan alanda, bu tesisatların tamir işlerini yapar. Elbette tesisatçı veya diğer ismi ile tesisat ustası, bir binanın ilk sıhhi tesisat döşeme işlerini de gerçekleştiren uzmandır.

 • Temiz su borularının döşenmesi
 • Temiz su borularının tamiri
 • Su kaçağı tespiti
 • Musluklar ve diğer sıhhi tesisat donanımlarının tesis ve tamiri
 • Kalorifer tesisatının tamiri
 • Isıtma sistemi tesisi
 • Kirli su donatısı tesisi ve tamiri
 • Bina içi doğalgaz hatlarının tesis ve tamiri
 • Yangın söndürme sistemlerinin kurulumu ve tamiri
 • Gibi evinizde veya işyerinizde su ile ilgili tüm teknik işlemler su tesisatçısı tarafından yapılır.
 • Bununla birlikte tesisatçılar, basınçlı havanın dolaştığı boru donanımları da kurar ve bu hatların tamirini yapar.

Örneğin, kompresörlü hava hatları, su tesisatlarına benzer yapılardır ve su tesisatçıları tarafından tesis, bakım ve onarımı yapılabilir. Hastanelerde bulunan hava taşıma ve oksijen gibi gazları taşıma görevi de yine tesisatlar tarafından gerçekleşir ve tesisatçılar tarafından inşa edilir. Ayrıca bahçe sulama sistemleri ile şantiye tesisatları gibi yapılar da yine su tesisatçıları tarafından geliştirilir ve tamirleri yapılır.

Sıhhi tesisat nedir?

Sıhhi tesisat, temiz suyun boru hatları ile bir noktadan diğerine aktarıldığı donatılara verilen genel isimdir. Basınçlı suyun şebekeden, evler veya işlerine aktarılması için kullanılan boru donatıları ve bunlara bağlı ekipmanların tamamı sıhhi tesisat kavramı içerisine girer.

 • Borular
 • Dirsek ve ek aparatları
 • Vanalar
 • Çeşmeler
 • Armatürler
 • Su depoları ve bunların bileşenleri

Genel olarak sıhhi tesisat donatılarına örnektir. Ancak elbette sıhhi tesisat yalnızca bunlarla sınırlandırılamaz. Sıhhi tesisatçı veya su tesisatçının yaptığı işlerin detayında yer alan tüm donatılar esasen sıhhi tesisat kavramı içerisinde değerlendirilir. Yani; suyun veya gazların, boruların içerisinde aktarıldığı tüm donatılar sıhhi tesisat olarak değerlendirilir.

Geçmişte bakır ve benzeri metaller kullanılarak kurulan sıhhi tesisat donatıları, günümüzde plastik ve benzeri, daha uzun ömürlü ve esnek materyaller kullanılarak inşa edilir. Demir boruların zaman içerisin paslanarak sıhhi niteliklerini kaybediyor olmaları ve genel olarak kullanım sürelerinin düşük olması nedeniyle, günümüzde PVC borular buna bağlı sarf malzemeleri kullanılır. Gerek ekleme ve değiştirme yaparken gerekse ilk tesisleşme sürecinde son derece hızlı gerçekleşebilen plastik borular, ayrıca sanayide asit gibi metal borularla aktarılması mümkün olmayan sıvıların aktarılması için de verimli olarak kullanılıyor. Isı ve basınç mukavemetleri en az metaller kadar güçlü olan bu boru tipleri, günümüzde her ortamda yaygın olarak kullanılıyor.

Tesisat ihtiyaçlarınızın karşılanması için su tesisatçısı veya sıhhi tesisatçı unvanına sahip kişileri veya bu alanda uzmanlaşmış firmaları tercih ediniz. Hem sorunlarınızın hızlı bir şekilde giderilmesi için planlı süreçler sunmak noktasında hem de işlemlerinizin nitelikli biçimde karşılanması için tesisatçı seçimi, hayati öneme sahiptir.

Robotla tıkanıklık açma

Robotla lavabo açmak ya da pimaş yıkamak en hızlı tesisat yöntemlerinden biri artık. Su tesisatçısı olarak tıkanıklıklara modern teknoloji ile müdahale ederek zamandan ve nakitten tasarruf sağlıyoruz. Tıkalı bir pimaş ancak robotlu sistemlerle yıkanarak tamamen açılabiliyor. Özellikle tuvalet, rögar açma işlemlerinde robotlar etkili bir performans gösteriyor.

Yaptığımız İşleri Takip Edin

Youtube kanalımıza abone olarak bizi ve yaptığımız işleri takip edip inceleyebilirsiniz.

Etiketler:

Esenler su tesisatçısı, Esenler su tesisatçısı, Esenler su tesisat tamircisi, Esenler tesisatçı, Esenler su tesisatçıları, Esenler su tesisat firmaları ?, Esenler su tesisatı ustaları ?, Beylikdüsü su tesisatçıları, Esenler tesisatçı, Esenler Lavabo Açıcılar, Esenler Pimaş Tıkanıklığı Açma, Esenler tuvalet Tıkanıklığı Açma, Esenler Lavabo Açma, Esenler Klozet Gideri Açma, EsenlerGider Açma Esenler bölgesinde kırmadan giderlerinizi açıyoruz. 7/24, Esenler lavabo açıcı, Esenler Gider Tıkanıklığı Açma, Esenler Lavabo Tıkanıklığı Açma, Esenler Lavabo Gideri Açma, Esenler Tuvalet Gideri Açma, Esenler tuvalet Açma, Esenler Tuvalet açıcılar, Esenler Pimaş Açıcı, Esenler Gider Açıcı giderleri kırmadan robot makine ile açıyoruz., Esenler Pimaş Açan kırmadan tıkanan pimaşları açıyoruz., Esenler Tıkanıklık Açıcı tıkanan giderleri kırmadan açıyoruz., Klozet açıcı Esenler, Esenler Tıkalı Pimaş Açma, Tıkalı Gider Açma Esenler, Tıkalı Lavabo Açma Esenler, Esenler Tıkalı Tuvalet Açma, Esenler Tıkalı Tuvalet Açan , Esenler Tıkalı Pimaş Açan, Esenler Tıkalı Pimaş Açıcı, Bahçelievler Tıkalı Lavabo Açıcı, Esenler Tıkalı Tuvalet Açıcı, Tıkalı Pimaş Açıcı Esenler, Tıkalı Gider Açıcı Esenler, Tuvalet Açma Esenler, Pimaş Açma Esenler, Lavabo Açma Esenler, Esenler Tıkanıklık Açma, Esenler Gider Açma, Mutfak Açma Esenler, Esenler Kanal Açma, Tıkalı Klozet Açma Esenler, Tıkalı Klozet Gideri Açma Esenler, Tıkalı Klozet Borusu Açma Esenler, Klozet Açmak Esenler, Klozet Açıcı Esenler, Klozet Açıcılar Esenler, Esenler Klozet Tıkandı, Esenler Klozet’im Tıkandı, EsenlerTıkanan Klozet Açma, Esenler Tıkanmış Klozet Açma, Klozet Tıkanıklığı Esenler, Klozet Tıkanıklığı Açma Esenler, Klozet Tıkanması Esenler, Klozet Açan Esenler, Esenler Klozet Gideri Açma, Robotla Klozet Açma Esenler, Tıkalı wc Açma Esenler, Esenler Tıkalı wc Nasıl Açılır?, Tıkanan tuvaleti Açma Esenler, Esenler Pimaş Açma, Pimaş Tıkanıklığı Esenler, EsenlerPimaş Tıkanıklığı Açma, Robotla Pimaş Açma Esenler, Esenler Tıkalı Pimaş Açma, Kırmadan Pimaş Açma Esenler, Pimaş Açma Hizmetleri Esenler, Esenler tıkalı Pimaş Açıcı, Pimaş Açıcı Esenler, Pimaş Açıcılar Esenler, Esenler Tıkanmış Pimaş açma, Esenler Tıkanan Pimaşı açma, Esenler Pimaş Tıkanması, Pimaş Açan Tesisatçı Esenler, Pimaş Açan ustalar Esenler, Pimaş Açan Firmalar Esenler, Tıkalı Lavabo açan Esenler, Tıkalı lavabo açıcı Esenler, Tıkanan Lavabo Açma Esenler, Tıkanmış Lavabo Açma Esenler, Lavabo Aç Esenler, Lavabo Açıcı Esenler, Esenler Lavabo Tıkanıklığı Açma, Esenler Tıkalı Lavabo Açma, Esenler Lavabo Tıkandı, EsenlerLavabo Açıcılar, Esenler Robotla Lavabo açma, Kırmadan Lavabo Açma Esenler, Kameralı Lavabo Açma Esenler, Lavabo Gideri Açma Esenler, Tıkalı Lavabo Gideri Açma Esenler, Lavabo Açmak Esenler, Tıkalı Lavabo Açmak Esenler, Robotla Tuvalet Açma Esenler, Tıkanıklık Açma Esenler, Tıkanıklık Açıcı Esenler

Henüz yorum yok

Yorum yap

Your email address will not be published.