Taksim Tesisatçı

/Taksim Tesisatçı

Taksim Tesisatçı

Taksim TesisatçıKonutlar, ticari yapılar ve diğer tüm yaşam alanlarının kapalı ve açık alanlarında içme suyu, sulama ve kalorifer tesisatlarının tamir ve bakım işlemleri için tesisatçı, yaygın biçimde aranır. Şehir yaşantısının getirdiği en belirgin medeniyet unsurlarından bir tanesi olan su ihtiyacının karşılanması için kurulan su taşıma sistemleri, yani sıhhi tesisat bileşenler zaman içerisinde bakım gerektirebilen donanımlardır. Tesisatçı, tüm temiz su ve atık su donanımlarının arızalarının giderilmesi, yenileme ve gerekli ise geliştirme işlemlerini gerçekleştiren, meslek erbabına denir. Tesisat işleri, bazı boyutları ile ileri düzey uzmanlık gerektirir ve kesin olarak tesisat ustası tarafından yapılmalıdır. Yapıların su tesisatının donatılmasından, kaçakların giderilmesine kadar çok çeşitli bir çalışma alanı bulunan tesisat ustaları veya diğer ismi tesisatçılar, mesleklerinde uzun yılların deneyimini, müşterilerine hizmet olarak sunarlar.

Su tesisatçısı ne iş yapar?

Su tesisatçısı, yapıların donatısında veya herhangi bir şekilde su tesisatı bulunan alanda, bu tesisatların tamir işlerini yapar. Elbette tesisatçı veya diğer ismi ile tesisat ustası, bir binanın ilk sıhhi tesisat döşeme işlerini de gerçekleştiren uzmandır.

 • Temiz su borularının döşenmesi
 • Temiz su borularının tamiri
 • Su kaçağı tespiti
 • Musluklar ve diğer sıhhi tesisat donanımlarının tesis ve tamiri
 • Kalorifer tesisatının tamiri
 • Isıtma sistemi tesisi
 • Kirli su donatısı tesisi ve tamiri
 • Bina içi doğalgaz hatlarının tesis ve tamiri
 • Yangın söndürme sistemlerinin kurulumu ve tamiri
 • Gibi evinizde veya işyerinizde su ile ilgili tüm teknik işlemler su tesisatçısı tarafından yapılır.
 • Bununla birlikte tesisatçılar, basınçlı havanın dolaştığı boru donanımları da kurar ve bu hatların tamirini yapar.

Örneğin, kompresörlü hava hatları, su tesisatlarına benzer yapılardır ve su tesisatçıları tarafından tesis, bakım ve onarımı yapılabilir. Hastanelerde bulunan hava taşıma ve oksijen gibi gazları taşıma görevi de yine tesisatlar tarafından gerçekleşir ve tesisatçılar tarafından inşa edilir. Ayrıca bahçe sulama sistemleri ile şantiye tesisatları gibi yapılar da yine su tesisatçıları tarafından geliştirilir ve tamirleri yapılır.

Sıhhi tesisat nedir?

Sıhhi tesisat, temiz suyun boru hatları ile bir noktadan diğerine aktarıldığı donatılara verilen genel isimdir. Basınçlı suyun şebekeden, evler veya işlerine aktarılması için kullanılan boru donatıları ve bunlara bağlı ekipmanların tamamı sıhhi tesisat kavramı içerisine girer.

 • Borular
 • Dirsek ve ek aparatları
 • Vanalar
 • Çeşmeler
 • Armatürler
 • Su depoları ve bunların bileşenleri

Genel olarak sıhhi tesisat donatılarına örnektir. Ancak elbette sıhhi tesisat yalnızca bunlarla sınırlandırılamaz. Sıhhi tesisatçı veya su tesisatçının yaptığı işlerin detayında yer alan tüm donatılar esasen sıhhi tesisat kavramı içerisinde değerlendirilir. Yani; suyun veya gazların, boruların içerisinde aktarıldığı tüm donatılar sıhhi tesisat olarak değerlendirilir.

Geçmişte bakır ve benzeri metaller kullanılarak kurulan sıhhi tesisat donatıları, günümüzde plastik ve benzeri, daha uzun ömürlü ve esnek materyaller kullanılarak inşa edilir. Demir boruların zaman içerisin paslanarak sıhhi niteliklerini kaybediyor olmaları ve genel olarak kullanım sürelerinin düşük olması nedeniyle, günümüzde PVC borular buna bağlı sarf malzemeleri kullanılır. Gerek ekleme ve değiştirme yaparken gerekse ilk tesisleşme sürecinde son derece hızlı gerçekleşebilen plastik borular, ayrıca Taksimde asit gibi metal borularla aktarılması mümkün olmayan sıvıların aktarılması için de verimli olarak kullanılıyor. Isı ve basınç mukavemetleri en az metaller kadar güçlü olan bu boru tipleri, günümüzde her ortamda yaygın olarak kullanılıyor.

Tesisat ihtiyaçlarınızın karşılanması için su tesisatçısı veya sıhhi tesisatçı unvanına sahip kiTaksimri veya bu alanda uzmanlaşmış firmaları tercih ediniz. Hem sorunlarınızın hızlı bir şekilde giderilmesi için planlı süreçler sunmak noktasında hem de işlemlerinizin nitelikli biçimde karşılanması için tesisatçı seçimi, hayati öneme sahiptir.

Robotla tıkanıklık açma

Robotla lavabo açmak ya da pimaş yıkamak en hızlı tesisat yöntemlerinden biri artık. Su tesisatçısı olarak tıkanıklıklara modern teknoloji ile müdahale ederek zamandan ve nakitten tasarruf sağlıyoruz. Tıkalı bir pimaş ancak robotlu sistemlerle yıkanarak tamamen açılabiliyor. Özellikle tuvalet, rögar açma işlemlerinde robotlar etkili bir performans gösteriyor.

Yaptığımız İşleri Takip Edin

Youtube kanalımıza abone olarak bizi ve yaptığımız işleri takip edip inceleyebilirsiniz.

Etiketler:

Taksim su tesisatçısı, Taksim su tesisatçısı, Taksim su tesisat tamircisi, Taksim tesisatçı, Taksim su tesisatçıları, Taksim su tesisat firmaları ?, Taksim su tesisatı ustaları ?, su tesisatçıları, Taksim tesisatçı, Taksim Lavabo Açıcılar, Taksim Pimaş Tıkanıklığı Açma, Taksim tuvalet Tıkanıklığı Açma, Taksim Lavabo Açma, Taksim Klozet Gideri Açma, TaksimGider Açma Taksim bölgesinde kırmadan giderlerinizi açıyoruz. 7/24, Taksim lavabo açıcı, Taksim Gider Tıkanıklığı Açma, Taksim Lavabo Tıkanıklığı Açma, Taksim Lavabo Gideri Açma, Taksim Tuvalet Gideri Açma, Taksim tuvalet Açma, Taksim Tuvalet açıcılar, Taksim Pimaş Açıcı, Taksim Gider Açıcı giderleri kırmadan robot makine ile açıyoruz., Taksim Pimaş Açan kırmadan tıkanan pimaşları açıyoruz., Taksim Tıkanıklık Açıcı tıkanan giderleri kırmadan açıyoruz., Klozet açıcı Taksim, Taksim Tıkalı Pimaş Açma, Tıkalı Gider Açma Taksim, Tıkalı Lavabo Açma Taksim, Taksim Tıkalı Tuvalet Açma, Taksim Tıkalı Tuvalet Açan , Taksim Tıkalı Pimaş Açan, Taksim Tıkalı Pimaş Açıcı, Bahçelievler Tıkalı Lavabo Açıcı, Taksim Tıkalı Tuvalet Açıcı, Tıkalı Pimaş Açıcı Taksim, Tıkalı Gider Açıcı Taksim, Tuvalet Açma Taksim, Pimaş Açma Taksim, Lavabo Açma Taksim, Taksim Tıkanıklık Açma, Taksim Gider Açma, Mutfak Açma Taksim, Taksim Kanal Açma, Tıkalı Klozet Açma Taksim, Tıkalı Klozet Gideri Açma Taksim, Tıkalı Klozet Borusu Açma Taksim, Klozet Açmak Taksim, Klozet Açıcı Taksim, Klozet Açıcılar Taksim, Taksim Klozet Tıkandı, Taksim Klozet’im Tıkandı, TaksimTıkanan Klozet Açma, Taksim Tıkanmış Klozet Açma, Klozet Tıkanıklığı Taksim, Klozet Tıkanıklığı Açma Taksim, Klozet Tıkanması Taksim, Klozet Açan Taksim, Taksim Klozet Gideri Açma, Robotla Klozet Açma Taksim, Tıkalı wc Açma Taksim, Taksim Tıkalı wc Nasıl Açılır?, Tıkanan tuvaleti Açma Taksim, Taksim Pimaş Açma, Pimaş Tıkanıklığı Taksim, TaksimPimaş Tıkanıklığı Açma, Robotla Pimaş Açma Taksim, Taksim Tıkalı Pimaş Açma, Kırmadan Pimaş Açma Taksim, Pimaş Açma Hizmetleri Taksim, Taksim tıkalı Pimaş Açıcı, Pimaş Açıcı Taksim, Pimaş Açıcılar Taksim, Taksim Tıkanmış Pimaş açma, Taksim Tıkanan Pimaşı açma, Taksim Pimaş Tıkanması, Pimaş Açan Tesisatçı Taksim, Pimaş Açan ustalar Taksim, Pimaş Açan Firmalar Taksim, Tıkalı Lavabo açan Taksim, Tıkalı lavabo açıcı Taksim, Tıkanan Lavabo Açma Taksim, Tıkanmış Lavabo Açma Taksim, Lavabo Aç Taksim, Lavabo Açıcı Taksim, Taksim Lavabo Tıkanıklığı Açma, Taksim Tıkalı Lavabo Açma, Taksim Lavabo Tıkandı, TaksimLavabo Açıcılar, Taksim Robotla Lavabo açma, Kırmadan Lavabo Açma Taksim, Kameralı Lavabo Açma Taksim, Lavabo Gideri Açma Taksim, Tıkalı Lavabo Gideri Açma Taksim, Lavabo Açmak Taksim, Tıkalı Lavabo Açmak Taksim, Robotla Tuvalet Açma Taksim, Tıkanıklık Açma Taksim, Tıkanıklık Açıcı Taksim

Henüz yorum yok

Yorum yap

Your email address will not be published.